Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam oba kable i programy. Jezeli dobrze cie zrozumialem to mam do tego nowego licznika wkodowac kluczyki a jezeli chodzi o kodowanie to gdzie je zmienic i skod moge wiedziec jakie mialem jak nie moge sie polaczyc z licznikiem.:dolamam

Nie musisz znać pinu starego licznika.Vag tacho ;select ecu;Conect select ecu; read PIN.Zapisujesz lub zapamiętujesz PIN ;Program new key wpisujesz odczytany uprzednio PIN i dalej wg.poleceń Vag tacho.:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jezeli chodzi o kodowanie to gdzie je zmienic

tutaj masz przykładowy obrazek (akurat z golfa, ale to nie przeszkadza) na którym pole "Soft Coding" określa właśnie kodowanie licznkia.

kodowanielicznikanowego.png

 

Jeśli go nie znasz to w zasadzie możemy zgadnąć co wpisać :)

Masz w samochodzie kontrolę zużycia klocków hamulcowych i kontrolę poziomu płynu w zbiorniczku spryskiwacza szyby ?

Twoje kodowanie będzie prawdopodobnie: 0x145

gdzie cyfra którą wpiszemy za "x" jest zależny od mojego pytania :)

 

 

takie jeszcze głupie pytanie mam:

Skoro nie mozesz się połączyć z licznikiem to skąd masz jego eprom ?

Edytowane przez owies

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat jest z 99roku 1,9 TDI 110KM maly fiz zamist zegarka, brak czujnika klockow, ma czujnik spryskiwaczy. Jeszcze pytanko, czy ten sam transponder wkoduje czy musze nowy. Nie laczyl sie z licznikiem ale jak za setnym razem sie polaczyl (to byl ostatni raz) to dla pewnosci zczytalem eeprom ale zapomnialem o pinie, ale jeszcze nie laczy sie z silnikiem a na nowym liczniku sie laczy.

Edytowane przez michal-g1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ten sam transponder wkoduje

Masz immo2 więc tak, nie musisz kupować.

Wg mnie kodowanie do tych zegarów powinno wynosić: 04145

Gdyby jednak nowy licznik go nie przyjmował (ponieważ nie wiem z którego jest roku) to powiedz, spróbujemy innego. Napisz mi z ciekawości po wszystkim jakiej firmy był stary licznik i jakie miał oznaczenia.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na liczniku jest nalepka " 3B0 920 902 A " i jeszcze "VDO 110.008.960/039 " a stary ma 3B1 919 930 C VDO 110.008.920/007

Edytowane przez michal-g1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... w takim układzie ciekawe jak to zadziała :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na liczniku jest nalepka " 3B0 920 902 A " i jeszcze "VDO 110.008.960/039 " a stary ma 3B1 919 930 C VDO 110.008.920/007

To ci nie będzie działało w całości.Skoro stary licznik miałeś 3B1919...to musisz mieć z tym samym oznaczeniem ten początek.Stary licznik masz bez Can,a nowy z Can.

Edytowane przez riccardoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ci nie będzie działało w całości

Nie napisał w sumie czy ma poduszki... bo w tym roczniku jest szansa że obrotek i reszta będzie działać, a przypuszczam że skoro wybrał taki licznik to raczej średnio mu zależy na funkcjonalności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisał w sumie czy ma poduszki... bo w tym roczniku jest szansa że obrotek i reszta będzie działać, a przypuszczam że skoro wybrał taki licznik to raczej średnio mu zależy na funkcjonalności.

Jakie poduszki masz na myśli?Bo jeśli Air Bag to nie sądzę żeby B5 wychodziły w tym roczniku bez,chyba że wystrzelone.Jeśli chodzi o obrotomierz to też jeszcze nie słyszałem żeby działał bez dodatków,aczkolwiek mogę się mylić.:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma poduszki 4szt. Czyli musze poszukac licznika z oznaczenie 3B1 919 ... i dalej nie ma znaczenia. Jezeli znajde taki licznik to bedzie mozna zmienic eeprom. Poszukam licznika i dam znac. :dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma poduszki 4szt. Czyli musze poszukac licznika z oznaczenie 3B1 919 ... i dalej nie ma znaczenia. Jezeli znajde taki licznik to bedzie mozna zmienic eeprom. Poszukam licznika i dam znac. :dolamam

Jeśli jest to licznik do samochodu z podpisu,to dziwne że miałeś 3 B1919....,bo powinien być 3B0920....,także ktoś w nim coś namieszał:dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy ze kiedys juz ktos musial w nim mieszac, czyli to moze byc przyczyna zlego laczenia sie z lisznikiem. Czyli co bys mi radzil zeby licznik dzialal poprawnie? Moze jakies sugestie co do oznaczen licznika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o obrotomierz to też jeszcze nie słyszałem żeby działał bez dodatków,aczkolwiek mogę się mylić.

On ma akurat ten rocznik przejściowy gdzie czasem sterownik silnika był nowszy i zegary obsługiwał 919 i 920. Po prostu był w stanie podawać sygnał dwojako. Więc o ile szczęście mu dopisze to będzie kwestia tylko kontrolki airbag. Dokładniej, airbagi będą działać tylko nie będą w stanie sygnalizować ewentualnej usterki systemu, bo samą kontrolkę da się wyłączyć w CAN getaway.

 

Ja bazuje na wiedzy zgromadzonej na waszym forum jak i na własnych doświadczeniach, co wcale nie oznacza że nie jestem w błędzie.

Tutaj taki cytat z innego tematu:

Zegary w pasku możemy podzielić na:

1.passat do ok. 08/97 zielone podświetlanie ,IMMO1 zakres 220km/h bez can (919)

2.passat od ok. 08/97-08/98 niebieskie podświetlanie ,IMMO2 zakres 220km/h,bez can (919)

3.passat od ok. 08/98-08/00 niebieskie podświetlanie ,IMMO2 zakres 260km/h,1/2 can (920)

4.passat od ok. 08/00 w zwyż niebieskie podświetlanie ,IMMO3 zakres 260km/h,pełny can,srebrne ramki (920)

 

Jako ciekawostkę powiem, że nie tak dawno podłączyłem u siebie zegary bez can i ku mojemu zdziwieniu pracowały poprawnie, obrotek, spalanie, itp. gdzie moje auto jest z 00r i ma CAN od zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To znaczy ze kiedys juz ktos musial w nim mieszac, czyli to moze byc przyczyna zlego laczenia sie z lisznikiem. Czyli co bys mi radzil zeby licznik dzialal poprawnie? Moze jakies sugestie co do oznaczen licznika?

Passat anglik czy europa?Jeśli Anglik to wkładaj ten który masz odczytaj PIN i zakoduj kluczyk tak jak napisałem w poście i zobacz co się będzie działo,a jeśli masz europejczyka,to pasowało by licznik 3 B0920802AX bo ten który masz

będzie oszukiwał na prędkości.:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to anglik. Wkoduje ten licznik co mam i zobacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro z rana sprobuje. Kolega dal mi licznik o oznaczeniu 3BO 920 822 A z 1/2FIZ czy moze taki by ewentualnie podszedl jak by tamten nie odpalil. Tata dostaje bialej goraczki z tym autem. to jest jego eeprom

stary eeprom 1999.rar

nowy licz.rar

Edytowane przez michal-g1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje epromu do licznika: 3B0 920 949A - anglik

Jakby ktos mial to by bylo super!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności