Skocz do zawartości
buke_

Glosniki w drzwiach graja ciszej.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zmienilem wlasnie radio z fabrycznego w pasku B4 (to mialo juz 15 lat) na sony gt24. Nie ma rewelacji ale gra o niebo lepiej niz poprzednie :)

W czym rzecz - slabiej graja glosniki w drzwiach. Wyraznie odczuwa sie roznice pomiedzy podszybiem a drzwiami.

Droga rzecz - mam dodatkowo glosniki kolo rolety. Wychodzi razem 6 glosnikow. Radio ma wyjscie na 4 wiec podszybie z drzwiami polaczone jest rownolegle? Glosniki sa fabryczne.

Czy warto zmienic glosniki fabryczne z drzwi i podszybia na inne? Co mozecie polecic? Kupie zestaw na podszybie i drzwi za 200zl? Czy ma to sens?

Pozdrawiam i ostrzegam ze jestem laikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po kazdej ze stron głośnik w drzwiach i w podszybiu są ze sobą połączone i pod jeden kanał (przynajmniej u mnie tak jest) a co do gry radia to nie mam zielonego pojęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sproboj ze zwrotnicami ;) powinno pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie! kup zwrotnice lub zrób, ja u siebie zrobiłem filtr górno przepustowy (odcina dół) do syczków przez dobrane elementy przez mojego nauczyciela, syki graja głosno i wyraznie, na tej zasadzie działa zwrotnica (dopasowuje odpowiednia czestotliwość dla danego głosnika). Posiada wejście i 3 wyjścia na syki, midy i bassy. Głosniki z podszybia podlaczasz jako syki, a te z drzwi jako mid bassy.

 

oto przykładowa (jedna z najtanszych) zwrotnica - posiada wejscie i 2 wyjscia. sopran i bass:

http://allegro.pl/item625232796_wysokiej_jakosci_zwrotnica_glosnikowa_dwudrozna.html

 

myśle ze powinna Ci całkowicie wystarczyć, oczywiscie musisz kupic jedną na lewa strone i jedną na prawą ;)

Edytowane przez kapuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
syki, midy i bassy

 

:) tlumaczenie dla starszych wiekiem :)

syki - glosniki wysokotonowe

midy - glosniki sredniotonowe

bassy - glosniki niskotonowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem się :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedz. Przyda sie jednak nastepna - maly tutorial, bo jak napisalem jestem zielony w temacie :)

Gdzie i jak te zwrotnice :P

 

I prosze takze o odpowiedz na drugie pytanie. Czy warto montowac zestaw na podszybie i w drzwi przod za okolo 250zl zamiast fabrycznych glosnikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności