RF_ Zgłoś #1 Napisano 29 Kwietnia 2009 witam, przerwał mi się wężyk i napewno coś tam oleju jeszcze zostało a chciałbym wymienić już cały, tak żeby ten nowy nie mieszał się ze zużytym. no i czy istnieje jakaś metoda? aha i jeszcze chciałbym się upewnić, nowy płyn powinien być koloru zielonego? pozdrawiam RF_ Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
toldek1 Zgłoś #2 Napisano 29 Kwietnia 2009 Nie ma takiej możliwości by zlać olej do zera i nie ma takiej potrzeby, nie istotny jest też kolor płynu, każdy do układu wspomagania będzie:) praktycznie tego oleju się nie wymienia tylko dolewa. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
darekj61 Zgłoś #3 Napisano 29 Kwietnia 2009 Dokładnie do sucha układu nie opróżnisz, ale aby usunąć go jak najwięcej to odkręcasz przewód przy pompie i kręcisz kierownicą w prawo do oporu a następnie w lewo i tak kilka razy Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
mcgregor88 Zgłoś #4 Napisano 29 Kwietnia 2009 o płynie do układu wspomagania było już wiele razy mówione na forum, bodajże zielony febi 6161 Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
siwwy Zgłoś #5 Napisano 29 Kwietnia 2009 nie do wszystkich VW jest zielony ja mam czerwony ATF w wspomaganiu Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
szotek87 Zgłoś #6 Napisano 2 Maja 2009 czerwony jest lepszy, ma lepsza konsystencję, a na zlanie plynu z pompy jest wlasnie taki sposób by odpiąć wąż przy pompie i kręcić kierownicą do oporu w prawo i w lewo aż przestanie płyn ciec. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
kania1984 Zgłoś #7 Napisano 2 Maja 2009 witam co do płynu wspomagania - masz zielony korek ?? jak tak to febi bilstein 6162 (ja płaciłem za litr 22,50 ) , niestety miałem wcześniej zalany ATF i zajechałem pompę, polecają również elfmatica, ale radziłbym jednak oryginał, ponieważ jest to pompa łopatkowa. co do spuszczenia płynu to jak radził kolega darekj61, jak płyn miał bardzo ciemny kolor to polecam wypłukanie ukł. wspomagania za pomoca oleju napędowego. należy zachować czystość podczas tych czynności ponieważ mogą się okazać później niemiłe niespodzianki Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach