Skocz do zawartości
PrZeMoL

wyciek z maglownicy po dolewce plynu febi do wspomagania

Rekomendowane odpowiedzi

..to tak w skrócie. Wczoraj odebrałem autko po regeneracji maglownicy. Póki co trochę rano mnie zdziwiło bo była minimalna plama pod autkiem ale zakładem, że na razie spływają resztki oleju hydraulicznego z osłony silnika bo tam była tego rzeka. Jak okaże się że wszystko było ok to tym z Krakowa i okolic mogę dać znać gdzie robiłem. Koszt całkowity z wyciągnięciem i regeneracją to 600. Koleś był mi polecony przez mojego mechanik, jako właśnie tego który siedzi w maglownicach i pompach wszelkiego rodzaju. Na ile to okaże się prawda.. następne dni pokażą. Jedynie trochę mi się nie podoba bo koleś zalał mi olejem Febi i widzę, że on jakiś taki rzadki.. oryginalny VW-genowski był gęstszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Jedynie trochę mi się nie podoba bo koleś zalał mi olejem Febi i widzę, że on jakiś taki rzadki.. oryginalny VW-genowski był gęstszy.

Dokładnie!

Wczoraj przyglądałem się obu płynom, tzn Febiemu, którego wcześniej zalałem, oraz Dextronowi, którego dostałem, po regeneracji magla.

Wniosek jest taki, że Febi jest znacznie rzadszy, mniej lepki i nie ma tak dobrych własności smarujących.

Dextron z kolei jest odrobinę gęstszy, bardziej lepki i tak samo tłusty jak olej silnikowy.

 

Fachowiec, który wymieniał magiel, mówił, że z autopsji wie, że jednak czerwony jest "zdrowszy" dla systemu wspomagania!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów

Mam wielka prośbę czy ktoś z was może polecić mi dobra firmę regenerującą maglownice z okolic Gliwic?

Proszę o info na priv

 

Licze na was

 

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zalany układ czerwonym płynem dzisiaj musiałem dolać.Dolałem dokładnie 30 ml hipol atf mineralny IID czy mineralne płyny do wspomagania w tym samym kolorze są ze sobą mieszalne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hipol atf mineralny IID

 

Z Orlenu ? Ja mam taki olej w wspomaganiu.... ale w ciągniku :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z Orlenu ? Ja mam taki olej w wspomaganiu.... ale w ciągniku
poczytaj sobie forum subaru to ci oko zbieleje do jakich "cacek" stosują hipol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poczytaj sobie forum subaru to ci oko zbieleje do jakich "cacek" stosują hipol.

 

 

ja wiem że ten olej leją powszechnie wszyscy mechanicy i specjaliści :P 1 litr jak dobrze pamiętam kosztuje 16 zł ?

 

 

zastanawiające jest jednak... że co drugi temat w sieci z wyjącą pompą wspomagania jest z udziałem właśnie oleju marki Orlen :bezzebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności