Skocz do zawartości
guciu04

kolizja jakie koszty naprawy

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w opisie prosił bym szanowne grono o orientacyjną wycenę szkód które poniosłem w wyniku najechania na tył paska :(, wiem że było już kilka postów ale uważam że szkody są inne.

Chciał bym wiedzieć ile to może kosztować by mieć jakieś argumenty w kontakcie z rzeczoznawcą a nie dać się wyrolować i w jaki sposób najlepiej to zrobić, klapa bagażnika jest przegięta na całej długości i oczywiście błotnik do wymiany, chyba że da się w jakiś sposób to zrobić.

Czy uwzględnić także przy wycenie że, przez kolizję spadła wartość samochodu. Z góry dzięki za każdą wiadomość.

Zdj?cie008.jpg

Zdj?cie009.jpg

Zdj?cie010.jpg

Zdj?cie011.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa nakładka zderzaka wraz z lakierowaniem i przeglądem powypadkowym (obowiązkowy po naprawie powyżej 2000zł) to w ASO VW koszt rzędu 2.500zł. PZU pomniejszy koszt o amortyzację, czy jakaś inną utratę wartości auta...

Nie wiem, jaki koszt dolnej dokładki zderzaka i klapy...

Ogólnie możesz liczyć na ok. 50-60% wartości nowych części... Najbardziej opłacalne jest chyba wzięcie pieniędzy od Ubezpieczyciela i naprawa we własnym zakresie (w oparciu o używki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki mam już przynajmniej jakiś obraz jak to zrobić,i raczej myślałem o wzięci kasy i naprawy tych elementów, chciałem jedynie dowiedzieć się jakie są wasze opinie na ten temat.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klapy bym nie ruszał - ew zdjął tapicerke i probował to wypchnąć ( sprobuj to schlodzic moze troche pomoze w prostowaniu)-a zderzak z allee za 200 max plus lakier :)

 

oczywiście rob to na kosztorys - pilnuj zeby nie potracili vatu o ile nie jestes vatowcem - niektore firmy tak robia :)

Edytowane przez kruzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zderzak w 3B jest w całości, nie dzieli się na zderzak + dolna dokładka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

guciu04 masz AC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie posiadam, ale widzę że koszty nie są może takie wielkie, szkoda mi tylko tego całego problemu i zamieszania związanego z doprowadzeniem auta do ładu, bo nie lubię mięć takich niespodzianek, wcześniej ich nie miałem, i szczęście że skończyło się tylko na tym, bo wiozłem żonę i syna 4 tygodniowego a samochód zrobi się.

 

---------- Post added at 22:03 ---------- Previous post was at 21:42 ----------

 

Panowie ale i tak byłem zdziwiony, pierwsze co zobaczyłem po kolizji to samochód gościa który wjechał we mnie, potem swoje i myślałem że będzie gorzej trochę gorzej wygląda to u niego i nie odpalił już renówki.

Wiadomo co dobre;) VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności