Skocz do zawartości
kubeks

Jeszcze w sprawie podgrzewanuch lusterek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

W końcu zabrałem sie za przygotowania do sezonu jesienno zimowego- czyli zamontowalem podgrzewane lusterka. Maty zamontowalem, poprzeciagalem kable do wnetrza samochodu i w tym momencie utknalem, poniewaz chce zrobic osobny wlacznik dla nich. W tym celu mam nabyty dodatkowy wlacznik podgrzewania tylnej szyby i za bardzo nie wiem jak to ustrojstwo podlaczyc, zeby nie zrobic zwarcia i nic nie spalic. Jesli nie uda mi się wynależć wolnego kabla z napieciem bede sie staral wpiąć w instalacje podgrzewania tylnej szyby tylko nie wiem w które kable (dwa grubsze i dwa ciensze do wyboru) się wpinać.

Czy ktoś z forumowiczów przerabiał ten temat i mógłby coś doradzić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcinmarski

Weź miernik i sprawdź gdzi pojawia się napięcie po włączeniu szyby. Tam wepnij swój plus, a masę od lusterek do masy przykręć. Napisz BARDZO PROSZę jak przykleiłeś maty do lusterek, czyli jak zdemontować lusterko, aby go nie zniszczyć. Jest to kolejna rzecz, którą chcę zrobić w swoim pasku. Myślę, że podpięcie się pod szybę jest najprostszym roziwązaniem. Pamiętaj, że jesli dołączasz się do istniejącego układu, to musisz sprawdzić czy wytrzyma on zwiększony pobór prądu, w tym przypadku przekaźnik o nieznanym mi numerze, bo nie mogę się doszukać. Chyba, że przekaźnika nie ma - nie mogę się doszukać tej informacji.

 

Jeszcze raz prośba - opisz montaż tych mat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Napisz BARDZO PROSZę jak przykleiłeś maty do lusterek... opisz montaż tych mat.

Dokładnie jest to opisane w dziale FAQ35i

 

 

 

 

 

...w tym przypadku przekaźnik o nieznanym mi numerze, bo nie mogę się doszukać....

Bo go nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcinmarski

Wg mnie jednak jest to ten sam przekażnik co do sygnału dźwiękowego, czyli nr 53.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wg mnie jednak jest to ten sam przekażnik co do sygnału dźwiękowego, czyli nr 53.

 

Nie wprowadzaj w błąd potencjalnych potrzebujących.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcinmarski

Dlaczego - wg dwóch schematów jakie posiadam, oba wyraźnie wskazują na przekaźnik 53? Aż w domu wyciągnę 53 i zobaczę co się stanie z szybą.

 

A, żeby wyjąć lustro z obudowy trzeba je po prostu wyciągnąć. O taką informację mi chodziło. Też sobie dorobię to na zimę.

 

Do autora wątku - będziesz w Inwowłodzu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ups, najpierw naucz się czytać schematy, bo i ten, który podałeś jako dowód wskazuje na to, że przekaźnik nr 53 steruje tylko sygnałem dźwiękowym ( dual horn relay).

A oto mój schemat tej samej instalacji potwierdzający opinię, że nie ma przekaźnika w tym obwodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcinmarski

Rzeczywiście masz rację, pomyliłem odnogi. Zwracam honor. Anyway, czy nie warto by go było jednak założyć? Szyba + lusterka to juz jest parę amperów. U mnie na zaciskach szyby przy wyłączonym silniku jest ok. 9.7-10V. Dam przekaźnik i powinno wrócić do normy, prawda? No, chyba że przewód zasilający szyby ma już dość.

Mimo wszystko myślę, że podpinając zasilanie do lusterek warto by to było zrobić przez przekaźnik i jeszcze szybę do niego podpiąć.

 

Muszę to przemyśleć.

 

Pozdrawiam

MM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Do autora wątku - będziesz w Inwowłodzu?

 

Niestety ale są marne szanse, żebym się pojawił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności