Skocz do zawartości
freeman67

HP iPAQ 614c - ktoś zna tego smartphona??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

jestem obecnie posiadaczem Asusa P526 ale niestety rozbiłem wyświetlacz, koszt naprawy około 250 PLN i chyba go sprzedam a kupię następny.

Interesuje mnie HP iPAQ 614c, niestety nie znam telefonu a czytałem tylko opinie o nim. Ciekaw jestem czy może ktoś z forumowiczów go używał czy warto kupić tą zabaweczkę. dodam że Asus był na windowsie i ten również jest na windzie i bardzo lubie tel z tym systemem. jeżeli ktoś się zna to mże coś innego doradzi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

używałem tego urządzenia jakiś czas. Bardzo wygodne jako telefon (choć jakość dźwięku kuleje), a jako PDA też się sprawdza, choć w okresie kiedy go miałem, polski support kulał.

Zapraszam do poczytania: http://pdaforum.pl/viewtopic.php?f=12&t=39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam HTC TNTY II to PDA jest również na Windows Mobile 6.0 mam go od roku i nie narzekam. Nie zawiesza się, ma wbudowany GPS, aparat z matrycą 3.0 i wysuwaną klawiaturą qwerty dla lubiących pisać sms-y, karta wi-fi. Bardzo polecam.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja używam HTC TNTY II

chyba się przyjrzę na majówce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ile chcesz kasiurki wydać, masz jeszcze HTC Touch PRO, SE Xperia X1, HTC Diamond, HTC Touch HD, Samsung Omnia i wlee inych fajnych do wtboru.

 

A co do naprawy poszukaj na pdaclub.pl gostka szymtech ja u niego swojego Kaisera naprawialem może zrobi taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba się przyjrzę na majówce :)

Ok. jak będziesz w stanie ale sprzęt fajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bys nie mógl sie zdecydowac to polecam poczytac pdaclub.pl mobione.pl + fora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mnie nie interesuje HTC bo to wszyscy mają ja lubię mieć coś mniej popularnego a ten model HP chyba właśnie spełnia moje kryteria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no mnie nie interesuje HTC bo to wszyscy mają
No tu się kolego z Tobą nie zgodzę, jest stosunkowo nie za wiele osub które mają ''Tynana'' II ze względu na jego cenę którą trzeba było zapłacić. No ale przecież każdy ma wybór więc kupuj HP i ciesz się bezawaryjnym użytkowaniem. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok. jak będziesz w stanie ale sprzęt fajny.

To proponuje czwartek po 19 tak do 20 bo potem faktycznie moze byc ciezko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To proponuje czwartek po 19 tak do 20 bo potem faktycznie moze byc ciezko ;)
W sobote po południu myślę że dasz radę. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to nie jest smartphone, urządzenia typu smartphone posiadają system operacyjny ale bez dotykowego ekranu. Zatem HP iPAQ 614c jest Palmtopem.

Jeśli chodzi o parametry urządzenia są one wystarczający aby zapewnić wydają pracę.

Urządzenie posiada standardowy wyświetlacz 2.8" 320x240 co jest plusem z perspektywy oprogramowania. Jeżeli natomiast zależy CI na jakości to powinieneś poszukać czegoś z ekranem VGA. Moim zdaniem dużą wadą tego urządzenia są gabaryty i zbędna klawiatura numeryczna. Wychodzę z założenia ze albo bez klawiatury albo qwerty. Bo do piania SMSów, czy maili nie jest wygodna, a do wklepania nr telefonu bez trudu można użyć klawiatury ekranowej.

Jeśli natomiast chodzi o jakość rozmów to nie wiem czy Panowie są świadomi ale istnieje coś takiego jak "radio", szczególnie w urządzeniach HTC. Są to sterowniki od wszelkich podzespołów wykorzystujacych łącza bezprzewodowe, czyli: GSM, GPRS, EDGE, UMTS, HDSPA itd., WLAN, BT, GPS.

Owe sterowniki można pobrać z sieci i zaktualizować urządzenie, tymsamym poprawić jakość rozmów, łączy danych, nawigacji itp.

 

Ja osobiście miałem już wiele PDA obecnie mam HP iPAQ 914c, jest to dobre urządzenie aczkolwiek nie bez wad.

Jego wadą jest niedopracowane oprogramowanie, ma problem z odpaleniem niektórych programów w trybie landscape.

A co wyróżnia tego PDA od wszystkich poprzednich jakie miałem? Z pewnością wydajność i standardowa bateria 1940 mAh.

http://allegro.pl/item620655930_hp_ipaq_914c_business_messenger_gsm_gps_wifi_w_wa.html

 

Masz pytania? wal śmiało.;)

Edytowane przez zacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jes.li chodiz o HTC to jes ogrome wsparcie softowo ROMowe z xda-developers co naprawd sie przydaje bo wszelkie problemy jakie sie pojwila z urzadzeniami tam maja swoje rozwiązanie zazwyczaj. a takz ena polskich forach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności