Skocz do zawartości
PiotrekJ85

Czy gałka biegów będzie pasowała?

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję rzetelnej odpowiedzi, czy gałka biegów wraz z mieszkiem od Skody Octavii II będzie pasowała bez żadnych przeróbek do naszych Passatów B4? Czy wystarczy starą wyjąć i w jej miejsce włożyć tę od Skody? Strasznie już wygląda moja gałka biegów i chciałbym ją zmienić a ta od Skody jest bardzo elegancka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz brzmi tak :) Ostatnio na spocie widziałem to u Zduna (opiekun grupy W-M) - możesz śmiało go zapytać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już się go pytam :) bo widziałem na fotkach u kogoś z forumowiczów w aucie ale nie wiedziałem czy to akurat od Skody Octavii II, chciałem wysłać wiadomość i niestety nie ma takiego użytkownika Zduna. A otwór w który się wkręca gałkę ma taką samą średnicę w Octavii II jak w B4?

Edytowane przez PiotrekJ85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale kolega pyta o Octavie II... a temat z pierwszego modelu.

 

Z tego co widzę na Allegro, to wyglądem się nie różnią, więc raczej są identyczne. Jak będziesz kupował, to dopilnuj, żebyś dostał od Octavii a nie od Fabii (ja kupiłem od Octavii a dostałem od Fabii), bo będziesz trochę musiał się pomęczyć, ale w sumie pasuje. :) Zajrzyj do tego tematu z linka powyżej tam opisałem moją przygodę z gałeczką. :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasuje, ale nie tak do końca :D mieszek w Octavii II jest minimalnie krótszy.

 

Do mieszka przymocowana jest na zszywki ramka. Trzeba rozdzielić mieszek od ramki - beż większego wysiłku. Płaski śrubokręt i szczypce wystarczą.

W ori w mieszek wszyty jest ściągacz. w Skodzie mieszek jak wyżej pisałem, połączony jest z ramką, nie ma ściągacza. Ja wykręciłem stara gałke. Rozdzieliłem gałke od mieszka i wkręciłem spowrotem. Z takim zestawem, czyli ori mieszek i gałka z mieszkiem od Skody trzeba udać się do kogoś kto wypruje ściągacz z ori mieszka i wszyje nam w nowy mieszek. Ja wybrałem w tym wypadku niezawodną babcie :D Nalezy zwrócić uwage osobie wszywającej, żeby zrobiła jak najmniejszą zakładke. Jak wszystko się uda to 3/4 drogi za nami. Gałka w Passacie jest wkręcana, a w Skodzie jakoś inaczej montowana, bodajże na wcisk.

Ja zastosowałem takie COŚ, tylko, że w najmniejszym rozmiarze. Montaż wygląda mniej więcej tak:

4bb5e5e17f9115f0m.jpg

a691b3c8ea0b1cc6m.jpg

Opaski tej nie widać po zamontowaniu, tzn. nie widać jej kształtów jak się założy mieszek.

 

A całość prezentuje się tak:

89a2ed0141e23b3bm.jpg

 

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, widzę, że masz taki sam patent jak ja, żeby się gałeczka nie kręciła. :) Ja w gałce od skody miałem jakiś taki metal zaciskowy luźno dołączony, ale jego średnica była na tyle mała, że nie dało nawet rady nasadzić na ten wystający drążek. :) Także w Skodzie jest na pewno na wcisk zrobione. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc, już wiem wszystko co i jak :) nic tylko zamawiać i montować, a efekt myślę że jest dużo lepszy od oryginalnej gałki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności