Skocz do zawartości
Gość Mathew1

Częste włączanie sie wiatraka w silniku

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mathew1

Witam Was

Mam silinik 1,8 tsi czy to jest normalne ze przy jezdzie w miesvie powiedzmy tak 30-60 minut po zajechaniu czest w silniku wlancza mi sie wiatrak??

czy jest to taka specyfikacja silnika?

Oczywiscie jak jestem blisko silnika na zewnatrz to niekiedy tez bucha z niego nie male cieplo

Czy jest to normalne??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiartak klimy...normalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze ktos poprawi ortografie tytulu postu...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze to nie jest jednak wiatrak klimy... a na pewno juz to buchajace cieplo nie ma nic wspolnego z klimatyzacja. Rowniez jezdze 1.8 TSI od 600km i bardzo mnie to zaskoczylo, ale wyglada na to, ze to jest normalne... a przynajmniej mam taka nadzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a moze ktos poprawi ortografie tytulu postu...?

Eeee...., czepiasz się, kolega ma po prostu w aucie sporo włanczników :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mathew1

Witam Cie Marcin

U Ciebie tez czesto wlancza sie ajkis tam wiatrak np po jezdzie w miescie??

Mi sie wydaje ze to taka specyfikacja silnika poprostu lubie szybko lapac temperature ale wydaje mi sie ze to nic zlego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mathew1 - popraw błąd w tytule i postach. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, raz to nawet nie przestraszyłem się: zgasiłem silnik pod sklepem, wychodzę zamykam, a tutaj huk jakby nadal pracował :-) aż wróciłem, otworzyłem, ale niby wszystko normalnie. Za jakąś chwilę już się uciszył.

Zdziwiło mnie, bo to nowiutki samochód, więc go nie katuję zupełnie, ani nie gaszę od razu po szybszej jeździe... upału też nie było...

Zobaczę jak będzie latem. Ale mam nadzieję, że to nic złego. Temperatura jest zawsze ok, oleju też nie brakuje, więc może ten typ tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wg. mnie wszystko jest dobrze. Bezpośredni wtrysk ma to do siebie że generuje sporo ciepła. U mnie w 2.0 FSI od wiosny do wczesnej jesieni wiatrak prawie zawsze chodzi (nie zależnie od klimy). Co innego jak silnik będzie pracował na postoju (uboga mieszanka paliwo-pow.), przy -3 na zewnątrz ok.1 godz. czekałem na autobus temperatura po tym czasie dopiero 60-70 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mathew1

Witam Cie Marcin ponownie.

Mam do Ciebie pytanie ile w zbirniczku powinno byc płynu chlodzacego u mnie jest tak w tej kuloce ze na polowie lu;ki jest napis minimum a okolo pół cm wyzej jest druga kreska.

Ile tego płynu powinno byc zakładam ze raczej napewno nie cała kula po sam kotek tylko pewnie powyzej minimum czyli kolo tej drugiej kreseczki??

I jeszcze jedno pytanko czy juz dolewales płynu chlodzacego a jesli tak czy oryginalny do passata czy innej firmy?/

Z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ffen

Miałem nową (2009.06) octavkę z takim sinikiem 1.8 TSI - zaraz, od nowości miałem ten problem. Wiatrak nawet po wyłączeniu silnika chodził na pełnych obrotach przez 2 - 3 minuty.

Po pierwszej reklamacji serwis nic nie stwierdził - po drugiej (się uparłem, że to nie jest normalne) zdiagnozowali usterkę termoregulatora i sterownika wentylatora- wymienili cały blok: sterownik + wentylator i problem zniknął.

Zdecydowanie nie jest to "ten typ tak ma"

Mogę polecić serwis w Łodzi, który jest dociekliwy i umie tą wadę usunąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze jest to rzeczywiscie usterka...

ja przejechalem dopiero 1300km, ale ostatnio znow to zaobserwowalem, ale jeszcze inaczej: wylaczam silnik, wychodze, zamykam samochod, a tutaj wiatrak zaczyna huczec.

Dziwne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności