Skocz do zawartości
Lauter

Stukanie w okolicach drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam wielka prośbę czy ktoś spotkał się ze stukaniem w okolicach słupka za plecami kierowcy? czytałem już wiele postów stukających ale takich objawów jeszcze nie znalazłem, sprawdzałem już kanapę sprawdzałem nawet już w bagażniku lewarek itd , ale wydaje mi się że te dźwięki dochodzą bliżej w okolicach slupka, prosze o jakies podpowiedzi , może ktos juz z czyms podobnym sie spotkal :) z góry dziękuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się, ale też nie wiem skąd mogą dochodzić. Wydaje mi się, jakby w środku drzwi coś brzęczało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ni to słupek ni to tylne drzwi pasażera, ale jak ręką się przyciśnie to ucicha...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mam z drzwiami od kierowcy i delikatnie od pasażera ale mam drzwi opuszczone od kierowcy i mi się wydaje ze tu jest wina a może pomoże rozebranie drzwi i złożenie ich ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robertss-r2 strona od kierowcy,byry007 no wlasnie chce uniknac niepotrzebnego rozbierania dlatego wolalem zapytac :)

Edytowane przez Lauter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam wielka prośbę czy ktoś spotkał się ze stukaniem w okolicach słupka za plecami kierowcy? czytałem już wiele postów stukających ale takich objawów jeszcze nie znalazłem, sprawdzałem już kanapę sprawdzałem nawet już w bagażniku lewarek itd , ale wydaje mi się że te dźwięki dochodzą bliżej w okolicach slupka, prosze o jakies podpowiedzi , może ktos juz z czyms podobnym sie spotkal :) z góry dziękuje :)

 

W moim Passku również stukało i przyczyną były gniazda złącz(pod harmonijką) w słupkach środkowych; zaaplikowałem po dwa "kleksy" dobrego silikonu na złącze i po problemie.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tak mam z drzwiami od kierowcy i delikatnie od pasażera ale mam drzwi opuszczone od kierowcy i mi się wydaje ze tu jest wina a może pomoże rozebranie drzwi i złożenie ich ??

Siemka. Miałem podobny problem z drzwiami od kierowcy i po wymianie zawiasów górnego i dolnego pomogło. Stukanie ustało:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slater ile Cię wyniosło wymiana tych zawiasów??a nie da się ich podnieść do góry ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Slater ile Cię wyniosło wymiana tych zawiasów??

Jak dobrze pamiętam to dolny ok 350zł:mad: a górny 50zł (offcourse ASO)

a nie da się ich podnieść do góry ??

Chyba można ale moje były już mocno zużyte (220tys.) więc wolałem dać nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ufff doszedłem do tego co tam puka w tym słupku, wszystko na to wskazuje ze to jest "uszko" przez które wychodzi pas kierowcy ze słupka, tylko czy ktoś ma teraz pomysł jak to zrobić żeby nie pukało? zanim zacznę rozmontowywać słupek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez cos tak stuka ze słupka, ale to raczej taki dziwek jakby kors nawrzucal do srodka srubek, zastanawiam sie czy to nie polamane spinki tapicerki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ufff doszedłem do tego co tam puka w tym słupku, wszystko na to wskazuje ze to jest "uszko" przez które wychodzi pas kierowcy ze słupka, tylko czy ktoś ma teraz pomysł jak to zrobić żeby nie pukało? zanim zacznę rozmontowywać słupek :)

 

"Uszko" jest przykręcone dwoma wkrętami; bez zdjęcia plastiku ze słupka tam się nie dostaniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy odkopie troche temat.

U mnie również stuka w okolicy slupka pasazera. Wydaje mi sie ze odglos wystepuje wlasnie z tych okolic. Zawieszenie wykluczam bo to nie taki dzwiek charakterystyczny na wybite zawieszenie. Drzwi rozbieralem slupek tez i wydaje mi sie ze wszystko jest tam sztywne i raczej nic nie moze pukac. Nie wiem jak sprawdzic luzy na zawiasach ale wydaje mi sie drzwi sa sztywne, nie ruszaja sie góra-dół. Stukniecie wystepuje przy podjezdzie na kraweznik przy przejazdach na nierownosciach, gdy przejezdzam przez studzienke kanalizacyjna, wtedy gdy cala karoseria (buda) chodzi tak jakby w ktoryms miejscu bylo wystepowalo jakies naprezenie karoserii, drzwi? Oprocz tego przy hamowaniu rowniez i przy ostrym skrecie wtedy gdy buda sie przechyla. Na szarpakach nic nie wyszlo dlatego tym bardziej wykluczylem zawieszenie.

Pomoże ktoś kto miał ten problem i sie z nim uporał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz te ucho co jest przykrecone 2 torxami do slupka srodkowego jak sie rusza to bedzie to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Kolego za wskazówke, jak sprawdze dam znac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nie to, jest sztywno dokrecone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności