Skocz do zawartości
Gość jtomczyk

17571 Czujnik temp paliwa G81 przerwa/zwarcie do plusa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jtomczyk

Witam

 

Tak jak w temacie 17571 Czujnik temp paliwa G81 przerwa/zwarcie do plusa.

Wyciągnąłem czujnik ale nie widać uszkodzenia na kablu. Autko pali sporawo w granicach 10-12L/100km (Zależy od stylu jazdy) po mieście. Czy miał ktoś taki problem?.

 

Szukałem na necie ale w informacjach które znalazłem nie było dokładnie opisane co i jak wykręcić lub mniej więcej jakiego uszkodzenia szukać.

 

Pozdrawiam i czekam na odp.

Edytowane przez jtomczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie mam podpięty interfejs do B5 (3b) 1.9 tdi i tez mam ten sam kod. I też cholera wie co to może byc :)) Więc jak ktoś by byl uprzejmy oświecić nas i uratować sytuację to by bylo cudownie :))

 

Z tym, że móje auto pali raczej normalnie, w granicach 5.8 litra, ale ja dość agresywnie jeżdżę, więc pewnie przy normalnej nodze by palił kolo 5 litrów :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jtomczyk

Ja zatankowałem do pełna przejechałem 116km i spalił 1/4 baku, to trochę dużo. W zeszłym roku w Czerwcu miałem uszkodzony czujnik paliwa i go wymieniłem. Zaraz po wymianie wyskoczyło info o uszkodzonym kablu. Za bardzo się tym nie przejąłem aż do zeszłego tygodnia, kiedy zaczął żłopać paliwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jtomczyk

 

Dobrze byłoby zdjąć wtyczkę z czujnika i zobaczyć, czy nie zaśniedziały styki; może "padł "sam czujnik; lub też jest problem z instalacją do tegoż czujnika- może gdzieś się przetarł przewód .;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jtomczyk

Rozebrałem to ale kabel jest za krótki abym mógł coś więcej zobaczyć. Styki są ok kabel też wygląda na dobry. Wzasazie wszystko wygląda jak by było ok.

 

Wiecie może dokąd ten kabelek biegnie?, czy może lepiej jest to oddać do elektromechanika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wiecie może dokąd ten kabelek biegnie?, czy może lepiej jest to oddać do elektromechanika?

 

Jeszcze nie wiem, zaraz sprawdzę.;)

 

EDIT

 

G81 pin1 (przew. szary 0,35mm2)=> złącze T121/pin 103 sterownika silnika J248.

G81 pin2 (przew. szary/zielony 0,35mm2) => złącze T121/pin 111 sterownika J248.

;)

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zlocze pin milimetry kwadratowe biegnie do silnika :) wszystko rozumiem :D ale jak bys mogl to powiedziec po polski bym byl zobowiązany hehe :)

 

czyli mam wywalic stary czujnik i kupic nowy ? szukalem go na allegro - nie ma (albo nie znalazlem) a takich rzeczy nie bardzo chyba dobrze bedzie instalowac uzywanych... ? czy mogą byc? musze po swietach przedzwonic do serwisu zobaczymy ile to u nich kosztuje ewentualnie ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kinematick

 

W przypadku Twojego silnika jest inny układ,

 

Przetwornik temperatury paliwa G81 znajduje się w mechanizmie nastawnika dawki pompy.

 

Znajdziesz przy obudowie pompy złącze 8 pinowe:

pin7 (kolor przew. czerw/nieb) prowadzi do złącza T80 pin 53 sterownika silnika J248

pin4 (kolor przew. lila/biały) prowadzi do złącza T80 pin 76 sterownika J248.

;)

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pamiętam dokładnie ale temperatura paliwa jest chyba na 7 kanale tylko nie wiem na której pozycji a łatwo pomylić bo na tym samym kanale jest jeszcze temp. płynu chłodzącego i bodajże temp. powietrza z przepływomierza

 

kiedyś tak miałem i cały czas wskazywał 0°C jak podobnie jest u Ciebie to czujnik do wymiany (kable oczywiście warto sprawdzić - wyprowadzenia tak jak napisał @JurekW)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też od niedawna świecił mi się check i po skanie wyszedł błąd 17571(G85) czujnik temperatury

Choć dużo info jest o wymianie w pompie to dość mało w 3BG AVF 130KM ale namierzyłem go na przewodzie zasilającym

Na szczęście przewody całe więc pozostaje wymiana na nowy(dostęp do niego porażka)

I tu problem go znaleźć póki co...

Może ktoś wymieniał i ma jakieś namiary???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Eureka;-) Namierzyłem go po CarProg2

Nr. katalogowy 038906081B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności