Skocz do zawartości
Gość PaczolTM

Wymiana silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Gość PaczolTM

Witam

Zbliża sie nieuchronnie czas wymiany silnika w moim passacie 1.8 GT

(107 kM).

Z tego powodu mam zapytanie, czy muszę szukać jakiegoś konkretnego silnika, czy może to byc dowolny 1.8 z vw (np z zasilaniem jednopunktowym).

Obecnie silnik jest zasilany wtryskiem wielopunktowym. Czy silnik z wtryskiem jednopunktowym bedzie pasował ???

Na co muszę zwrócić uwagę.

Kiedys mechanik mi mówił, ze blok i głowica jest ta sama i wystarczy tylko przemienić układ zasilania. Jeśli ktoś ma doświadczenie w tej sprawię to będę bardzo wdzięczny za wszelkie informację.

Edytowane przez PaczolTM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymienia sie wszystko włącznie z głowicą w góre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek przekładaj. Po małych kombinacjach bedzie pasował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego chcesz wymienić silnik? Czemu ta wymiana zbliża się nieuchronnie, bo jak już pytasz o to że można zostawić część starego osprzętu to n ie rozumiem sensu wymiany. Najprościej jest wymienić na ten sam bo i wiązki kabli nie trzeba ruszać, wykręcasz silnik wyjmujesz go i wkładasz nowy i przykręcasz ot cała filozofia. Z innymi silnikami będzie więcej roboty bo i instalację trzeba położyć, nowy komputer, może też liczniki, pompa paliwa itp. ale to też jest dość prosta sprawa pod warunkiem, że jest to silnik który był montowany kiedyś przez fabrykę w B3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama wymiana silnika to pikuś,można to w 1 dzień zrobić.

gorzej jak masz rzeźbioną wiązke i potem musisz dochodzić co jest co..ja tak miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PaczolTM

Czyli z tego co widzę po waszych odpowiedziech sprawa nie jest taka prosta.

Silnik, który mam obecnie jeszcze jest sprawny, ale ma juz przedmuchy z głowicy. Jak odkręcam korek od wlewu oleju to wszystko tam bulgoce i odkłada sie serek na korku.

Drugi objaw to dość widoczne wibracje i buczenie w czasie jazdy. Akurat występuje ono w przedziale od 2000 - 3500 tys obrotów. Powiem , ze obniża to komfort jazdy. Po za tym grają szklanki i ogólnie silnik pracuje bardzo głośno.

 

A mnie sie wydawało, ze wystarczy przełożyć goły silnik, a osprzęt będzie pasował od starego. Zatem będę chyba musiał szukać silnika z tymi samymi oznaczeniami. Na allegro wiele jest silników z jednopunktowym wtryskiem, a z wielopunktem jest niewiele i w dodatku drogie. Powiem wam, ze nie wiem juz sam co robić. Lubie to auto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów. zbliżam sie nieuchronnie do wyjecia silnika z mojego paska w celu jego remontu. 1.9 D (1Y)teraz moje pytanie do was: jak długi jest sworzeń na wale łączący silnik ze skrzynią i czy dam rade wyjąc silnik bez wyciągania skrzyni biorąc pod uwagę ze miejsca miedzy silnikiem a podłużycą auta nie jest zbyt wiele.

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego... Duuuużo łatwiej i szybciej jest wyjąć cały silnik i skrzynię i na zewnątrz rozłożyć i złożyć zwłaszcza jak się kanału nie ma. A wyjmując sam silnik i tak musisz skrzynię z łapy oraz przeguby odkręcić i skrzynię maksymalnie w dół i do podłużnicy przesunąć... Szkoda zachodu. Wyciągaj cały zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety kanalu nie mam. bede wyjmował żurawiem wiec wyjade wszystkim skoro tak jest prościej a szkoda sie niepotrzebnie urobic :mlask a i przy okazji bedzie łatwiej kompletnązawieche zrobić.

Wielkie dzieki kobylak2206

Punkt dla ciebie POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności