Skocz do zawartości
szkapa88

sygnalizator włączonych świateł

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko.

Jak podłaczyć sygnalizator włączonych świateł w santanie?

Urządzenie ma dwa kable: czerwony, czarny.

Jak i do czego je wpiąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio taki sygnalizator widzialem tez w (uwaga) TESCO... kosztowal 4.50 ale nie bralem bo nie mam pojecia jak go podlaczyc :)

 

tak wiec podczepiam sie do pytanka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ma się włączać sygnalizator?

 

przy otwieraniu drzwi? (wyłączona stacyjka, włączone światła)

 

czy tylko przy wyłączonej stacyjce i włączonych światłach?

 

wystające kabelki z tego sygnalizatora trzeba zasilić + i - .teraz trzeba wykminić czy ma być sterowany + czy -. i podać prąd w odpowiednim momencie.

 

Wydaje mi się, że bez przekaźnika się nie obejdzie.

 

przewód z przełącznika światel (+ postojówki wystarczą) szaroczerwony.

stacyjka która będzie przełączać przekaźnik

i włącznik otwartych drzwi (masa)

 

jak bede miał chwile to wymyśle schemat. cierpliwości :)

Edytowane przez skopek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

( + ) podłacz pod przewód od pozycji a mase ( - ) z czujnika otwarcia dżwi , wszystkie kable znajdziesz przy lewej nodze kierowcy , wiązka na tylne światła przy progu

 

a , i dobrze było by jak byś na kablu od czujnika otwarcia dżwi kierowcy wstawił diode prostowniczą a mase wpią pomiedzy czujnikiem otwarcia a tą diodą , tak żeby nie brzęczał przy otwieraniu pozostałych dżwi a tylko przy otwarciu dżwi kierowcy

Edytowane przez syncro 2.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chce żeby informował mnie o tylko włączonych świtałach i obojętnie cyz silnik chodzi czy nie albo czy kluczyk jest przekrecony i żeby piszczał tylko po otwarciu drzwi kierowcy.

Do syncro 2.2:

"(+ ) podłacz pod przewód od pozycji" - możesz wytłumaczyć jaśniej do którego kalba mam wpiąć +?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz w tylnej lampie jakiego koloru jest kabel który idzie do żarówki postojowej i analogicznie odszukaj go przy progu........w tej chwili niemam jak sprawdzic jakiego koloru jest ten kabelek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item593943603_sygnalizator_swiatel_przypominacz.html

a tu na aukcji "pan" napisal ze nie podlacza sie do drzwi... a i jeszcze jest bzyczek o wlaczeniu swiatel.

Ciekawe jak to dziala :/

-----------------

na innej znalazlem schemat :)

573520635_2

Edytowane przez DAN82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolory według schematu z 87:

 

kabel od czujnika otwartych drzwi - Czarno zielony

kabel od tylnej lampy pozycji - Szaro czarny albo szaro czerwony, któryś z nich bo nie wiem który to z lewej strony, nie mam możliwości sprawdzić bo auto mam 600km oddalone ode mnie :/ fuck....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nadal nie wiem jak to podłączyć.

Jest ktoś w stanie napisać jak to zrobić krok po kroku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki ale nie wiem czego tu nie rozumiec, sam jestem LAIKIEM w tych sprawach ale po przeczytaniu powyzszych postow tyle zrozumialem:

 

(-) laczysz z minusem od zarowki w podsufitce (wlacznik w drzwiach)... bedzie on tez wlacznikiem BZYCZKA....

(+) laczysz z plusem idacym do postojowki.... (swiatlo pozyczyjne - takie czerwone z tylu :D)

 

jezeli swiatla bedziesz mial wlaczone to PRZELACZNIK (drzwi) zadziala bo bedzie mial prad i bedzie bzyczal. jezeli swiatla beda wylaczone to logiczne ze PLUSA nie bedzie czyli nie bedzie pradu w obwodzie i BZYCZEK nie zadziala....

 

teraz tylko musisz odszukac PLUS ze swiatel postojowych i MINUS z kabla idacego do zarowki w podsufitce

 

vw+-.jpg

vw+-2.jpg

 

ladniej nie potrafie :/:D

 

Pozdrawiam

Daniel

Edytowane przez DAN82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i prawidłowo ;) a gdybyś chciał żeby piszczało też jak zostawisz włączony kierunek (w obie strony - teraz będzie sygnalizować tylko jedną stronę), musisz dorzucić 2 diody i podłączyć się też do lampy z drugiej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
włączony kierunek
u mnie wlasnie nie dziala jak zostawie kierunek wlaczony :/

a dziwne bo kiedys dzialalo.... (koniet ot z mojej strony) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności