Skocz do zawartości
czarny0531

uniden 520 + Sirio ML 145 odbiór???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem zestawik Uniden 520 + sirio ML 145 założyłem na klapie z lewej strony, odbior szczerze nie za ciekawy ok 6 km bez szumów, SWR 1,1> Naczytałem się nie forum, że jak umiejscowie ją na dachu będzie lepiej ale wygląd:dobani:, Na dodatek wyciełem dodatkowo maly krążek ze skóry pod magnes i czy to oby nie pogarsza parametrow dodatkowo. Ale mam nadzieje,że lakierek ocaleje gumowa podkladka też ryski robi.

Jak poprawić zasięg w ostatecznośc antena na dachu, mam dość spore trzeszczenia jak przejeżdżam w mieście pod kablami, a reszta oki.

Jest jakiś sposób na poprawienie odbioru bez zmiamy polożenia anteny, może jakaś dodatkowa masa? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup zestawik za 1 kloc a nie bedziesz miał problemów ;]

 

mam ten sam zestaw i zasieg czystego odbioru ~7 km lini prostej, także to normalna sprawa. za te 350 zł to i tak duzo uwierz. Odbiór w dużej mierze zależy od terenu po którym sie przemieszczamy. Że w miescie szumi to mnie nie dziwi, jezdzimy mieddzy budynkami, a poza tym w miescie sporo ludzi ma tanie zestawy tzw szumofony, uwazajac ze na miasto im to wystarczy.

Edytowane przez kapuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odbior szczerze nie za ciekawy ok 6 km bez szumów
lepiej nie będzie no chyba że w okresie Propagacji to w tedy nie będziesz sąsiada słyszał a pogadasz np: z Italiano albo Angolami.
że jak umiejscowię ją na dachu będzie lepiej ale wygląd,
- będzie lepiej, CB nie ma Wyglądać tylko nadawać i odbierać.
wyciełem dodatkowo maly krążek ze skóry pod magnes
- :przestraszony: a ten SWR 1:1 to miałeś przed podłożeniem tej skórki :mur:a nie lepiej coś takiego :

http://www.allegro.pl/item585845827_podkladka_folia_pod_magnetyczna_antene_cb.html

 

Jest jakiś sposób na poprawienie odbioru bez zmiany położenia anteny
jest musisz zainwestować w Dopałkę tylko że jak dasz dopał to ci się skórka do dachu przyklei
sporo ludzi ma tanie zestawy tzw szumofony, uwazajac ze na miasto im to wystarczy
- Dodać należy jeszcze że większość z nich nie stoi w częstotliwość Edytowane przez winiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SWR miałem z podkładką, a to żeczywiście fajny bajer i bez większych problemow przyklejić i spokuj z podrapanym lakierem. Odbior zaczol mnie zastanawiać bo jak czytam tych wszystkich ktorym odbiera po 15 - 20 km i zastanawialem sie czy coś mam nie tak, ale widze że wszystko ok.

A co wy na to aby jakoś podczepić dodatkowąmase na jkimś kabelku z pod magnesu, czy jakoś coś w tym stylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma TAKIEJ potrzeby magnes ma kontakt z karoseria auta i wszystko jest jak powinno być

a jeśli chcesz uzyskać znaczne łączności to zanieś swojego U...520 do jakiegoś dobrego serwisu nich ci podniosą z 4W do ok 10W antena na dach i będziesz miał w granicach 15 -20 km

Edytowane przez winiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co wy na to aby jakoś podczepić dodatkowąmase na jkimś kabelku z pod magnesu, czy jakoś coś w tym stylu.

 

Po co rzeźbić, nie lepiej kupić antenkę na stałe ?

 

bo jak czytam tych wszystkich ktorym odbiera po 15 - 20 km i zastanawialem sie czy coś mam nie tak, ale widze że wszystko ok.

 

Bo wiesz, ci wszyscy to nadają chyba z Giewontu na Kasprowy :D

 

SWR miałem z podkładką, a to żeczywiście fajny bajer i bez większych problemow przyklejić i spokuj z podrapanym lakierem.

 

Taaa, a piach pod podkładka wcale nie rysuje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie pwenie z czasem porysuje, więc najlepiej będzie poprostu naklejke dać tak jak kolega wyżej podał linka i powinno być ok.

To wtakim razie niec nie kąbinuje 6 KM musi wystarczyś ważne, aby ne trzeszczało. Pozdrawiam.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aby ne trzeszczało
musi trzeszczeć bo pasmo (27MzH) to śmietnik i szumy są w nie wpisane.

Jeśli chociaż trochę pomogłem to :595: :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie pasuje ci taki zasięg to przestaw antenę z klapy bagażnika na dach... Na pewnym portalu o z cb widziałem jakie starty są na tylnej klapie... I się ostro zszokowałem... Na dachu powinno być lepiej bo powiem Ci że na tej antenie to ok 10km to bez problemu... aczkolwiek wszystko zależy jeszcze od propoagacji fal... Załóż ja z tyłu po prawej stronie na dachu tragicznie nie wygląda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na dodatek wyciełem dodatkowo maly krążek ze skóry pod magnes

A fee :eek: Skoro producent zaprojektował taką a nie inną podkładkę pod magnes to tak ma być :!: Każdy dodatkowy mm pomiędzy częścią przewodzącą magnesu a częścią przewodzącą karoserii samochodu zmniejsza pojemność połączenia magnes - karoseria, a co za tym idzie pogarsza parametry pracy anteny.

 

Jest jakiś sposób na poprawienie odbioru bez zmiamy polożenia anteny
jest musisz zainwestować w Dopałkę tylko że jak dasz dopał to ci się skórka do dachu przyklei

Coś Ci się mój imienniku pokiełbasiło, przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem.

 

Odbior zaczol mnie zastanawiać bo jak czytam tych wszystkich ktorym odbiera po 15 - 20 km i zastanawialem sie czy coś mam nie tak, ale widze że wszystko ok.

Na tej antenie spokojnie można pogadać 20 km i więcej, ale nie na #19.

 

nich ci podniosą z 4W do ok 10W

Tak jak powyżej koledze chodziło o odbiór a nie o nadawanie. To po pierwsze, a po drugie podniesienie mocy z 4 do 10W da przyrost sygnału ok. 0,6S, moim zdaniem nie warto. Po trzecie w U520 przy mocy 10W będziemy mieli bulgoczącą modulację o głębokości na poziomie 30%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja jak da Do pał to będzie leciał dalej ale juz nie koniecznie lepiej,

wiem że w U.. podniesienie na Watach da tylko bulgoczącą modulację i jak przedobrzy to będzie mial okazje na zmianę czegoś z wyższej półki ;)

Edytowane przez winiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności