Skocz do zawartości
Gość paw39

Nauka.. od czego zacząć?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość paw39

Witam. Jestem tutaj nowy. Zauważyłem że jest tutaj mnóstwo porad związanych z diagnostyką i elektroniką. Obecnie ucze się w technikum i chcę po prostu wejść w temat. Prosze o jakieś wskazówki od czego zacząć? Oczywiście chodzi mi tutaj o diagnostykę itp. Posiadam warunki i chciałbym grzebać przy autkach. Mam nadzieje, że ktoś tutaj na pewno chętnie podzieli się wiedzą na forum lub prywatnie w co inwestować, co czytac itd.

Pozdrawiam, Paweł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wypić kawę, zjeść pare książek, pytać pytać pytać, parę autek popsuć, nie zniechęcać się i już szpecyk gotowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wypić kawę, zjeść parę książek, pytać pytać pytać, parę autek popsuć, nie zniechęcać się i już szpecyk gotowy

 

o i to jest myśl,lepiej bym tego nie ują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak już zjesz wszystkie książki, popsujesz wszystkie samochody w rodzinie to może poszukaj w okolicy <koniecznie dobrego> warsztatu i spróbuj załapać się na staż/praktyki lub coś podobnego... Nawet gdybyś miał pracować za darmo....

 

Pogadaj z właścicielem, może zechce np. na wakacje dodatkowe ręce do pracy. Nie dość, że zobaczysz jak wygląda to wszystko "od kuchni", poznasz ludzi którzy tam pracują i może zdobędziesz trochę ich wiedzy... Może jeszcze jakiś pieniążek wpadnie :) A jak kiedyś będziesz szukał pracy to będzie się czym pochwalić.... Bo jakby nie patrzeć, to żeby się nauczyć to trzeba wziąć narzędzia do łapki...

 

Powodzenia

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość paw39

Z tym popsuciem to lekko będzie.. ale czy naprawić również? :)

Co do praktyk.. bardzo ciężko.. ludzie tak się boją o konkurencje, że wręcz to ja bym musiał im jeszcze płacić za praktykę :/ .

Co do praktyki we własnym zakresie z elektroniki to dłubię troche w radiach i wiem o co chodzi w licznikach. Wiadome, żadne to cuda ale czymś bym musiał na początku klientów zwabić...

Dziękuje za wypowiedzi i czekam na słowa innych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi praktykami to się nie zgodzę... niejednokrotnie na praktyce młody zamiata i sprząta lub wykonuje najgorsze/najprostsze/najbrudniejsze roboty... Aby sie czegoś nauczyć trzeba patrzeć fachowcom na ręce... bo wiedzą zbytnio nie chcą się chwalić , szczegolnie jesli chodzi o nowoczesne silniki i systemy sterowania czy wtryskowe. A młodego co się nie zna, nikt do konkretnej roboty nie dopusci..

 

Pamiętajcie że każdy mechanior dba o swoje interesy i kazdy "nowy" mechanik bedzie potencjalnym jego konkurentem odbierajacym zarobek.. Powiem jedno nikt na swojej klacie zmiji hodowac nie będzie...

 

Chcesz wiedzy to idz do szkoły , skończ studia i... pytaj,czytaj i znowu pytaj i czytaj...:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz marudzić, że "oj panie bedzie ciężko" najpierw jednak spróbuj... Wbrew pozorom znalezienie dobrego, uczciwego pracownika jest ciągle problemem. A sama wiedza to rzecz nabyta.

 

Sam to możesz zacząć grzebać w audio, zakładać cb, navi do ciężarówek, albo kupić kilka kabelków i "naprawiać liczniki" handlarzom... Ewentualnie 3* rozebrać i złożyć własne pojazdy. Nie da Ci to jednak typowej praktycznej wiedzy warsztatowej, o której nie przeczytasz w żadnej książce....

 

---------- Post added at 11:42 ---------- Previous post was at 11:38 ----------

 

najgorsze/najprostsze/najbrudniejsze roboty

 

... a potem "młody" kończy szkołę i szuka pracy. Jako pracodawca wybierasz "młodego po szkole" czy "młodego" który już robił "najgorsze, najbrudniejsze, najprostsze prace"???

 

Nie oczekuj że od razu ktoś pozwoli Ci grzebać w ecu B6 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość paw39

Do szkoły? W szkole takich rzeczy nie uczą. A do studiowania mi jescze daleko.. zanim bym skończył te studia to dużo się zmieni. Nawet koło mnie pewnie otwarli by z 2 zakłady. Nie ma na co czekać i trzeba praktykować... ale jak mówiłem ciężko z tym jest.

Sugerujecie, że przyjmują na praktyki tylko niechętnie się młodzi od nich uczą? I zostają skazania na zamiatanie? Nie wszyscy tacy są.. przynajmniej ja bym tego nie chciał ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie nie toczmy akademickiej dyskusji.

 

Chcesz robić coś bardziej ambitnego - weź kartkę, wypisz sobie co umiesz - audio, liczniki, trochę elektroniki może coś jeszcze, wypisz sobie jakie ciekawe rzeczy miałeś w szkółce, może sam w domq coś rozebrałeś, naprawiłeś, złożyłeś i jeszcze po tym działało jak powinno. Jak coś kiedyś spieprzyłeś ale już wiesz jak i dlaczego to też warto o tym wspomnieć. Następnie ułóż to w kolejności najważniejsze/najbardziej skomplikowane na początku i zapamiętaj żebyś mógł powtórzyć :)

 

Następnie umów się z właścicielami wybranych zakładów - ale nie takich "pan Kazio z kolegą w garażu" tylko większych - kilka stanowisk + ewentualnie stacja diagnostyczna i opowiedz im o tym gdzie się uczysz, co robiłeś, na czym się znasz, co chciałbyś robić <wykorzystaj wiedzę z kartki powyżej>, że oprócz szkoły chciałbyś zdobywać wiedzę praktyczną, nawet bez wynagrodzenia itp. Gadkę najlepiej przećwiczyć wcześniej z kolegą.

 

Gwarantuję Ci, że jak trafisz na inteligentnego człowieka to dostaniesz swoją szansę, natomiast nie ukrywajmy - zawsze i w każdej dziedzinie jest tak, że "młody" wykonuje najmniej ambitne zadania. Powiem Ci tylko tyle, że każdy kiedyś w pracy był tym "młodym".

 

Z dzieleniem się wiedzą różnie bywa - pokaż że chcesz się uczyć, sam dziel się swoją wiedzą i zobaczysz... Techniczny jest skarbnicą wiedzy dot. VW, a nie wszyscy mechanicy korzystają z internetu :)

 

Widzę tylko 1 problem - z opisu wynika że masz 17 latek - nie wiem jak wygląda formalnie zatrudnienie kogoś w tym wieku... Może będziesz musiał poczekać do 18.

 

Tyle z mojego doświadczenia. Najgorsze co możesz zrobić to siedzieć na dupie i mówić że "nie da się, będzie ciężko". Jak Cię nie zechcą w 10 warsztatach mających 5 i więcej stanowisk prześlę Ci czekoladki na pocieszenie. A jak będziesz miał 18 lat to browara.

 

Pozdrawiam

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, w 100% zgadzam się z kolegą. Ja zacząłem pracować jak miałem 16 lat i też nie było lekko. teraz to już jest gites. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość paw39

zielonysmok, szczerze Ci powiem, że przemówiłeś do mnie. 18 kończę w maju więc może na wakacje coś się trafi.. .Dziękuję, że aż tak się rozpisałeś, warto Cię słuchać kolego :)Zrobię jak mówisz, bo bardzo mi zależy na przyjęciu gdzieś a później otwarciu czegoś u siebie. Sprawe nauki mamy wyjaśnioną.. a może ktoś poleci w co inwestować na początku, żeby nabyć umiejętności i jednocześnie szybko się to wróciło? Myślałem o kabelku VAG i laptopie i żeby coś działać w tym kierunku.. warto?

Pozdrawiam, Paweł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Techniczny jest skarbnicą wiedzy dot. VW, a nie wszyscy mechanicy korzystają z internetu

Dokładnie, ja już paru mechaników zagiąłem dzięki wiedzy z netu, a zawód mam zupełnie niezwiązany z motoryzacją, ale traktuję samochody jako hobby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość paw39

A co z tym VAGiem? Warto zainwestować? W sumie najtańszy interfejs a dużo robi(VW,Audi,Skoda,Seat) o ile się nie myle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności