Skocz do zawartości
rm23

Wymiana przewodu gumowego ukl. hamulcowego pomocy!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Wrocilem dzis z przegladu (w Anglii) okazalo sie ze jest lekko uszkodzony lewy przewod tzn. werzyk gumowy ktory laczy zacisk hamulcowy z calym systemem zalaczam zdjecie zeby bylo wiadomo co i jak o ktora rzecz mi chodzi.;) i tu moja prosba czy ktos ma jakies sugestie jak to ustrojstwo wymienic na co zwrocic uwage zeby czegos nie skopcic? trzeba zlewac caly plyn hamulcowy czy nie? mozna spokojnie odkrecic ta rurke i zakrecic nowa i po prostu odpowietrzac hamulce? jak tkos to wymienial prosze o rade moze jakies zdjecia ktos ma? dziekuje wszystkim i pozdrawiam !

586624666.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój 2 lata temu MOT-u nie przeszedł z powodu gumowego węża hamulcowego z jednej strony (dużo mnie kosztowała wymian) a w zeszłym roku z drugiej strony - bo wąż był sparciały. Był to wąż dochodzący do zacisku. odkręciłem, zatkałem lecący płyn, wymieniłem podłanczając najpierw od strony z której dochodzi płyn (troche płynu mi uciekło) i potem do zacisku. po 30 minutach pojechałem na re-test i na rolkach wszystko było dobrze. Nie miałem nikogo do pomocy żeby odpowietrzyć ale wszystko było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień tak, jak kolega wyżej napisał, i odpowietrz metoda grawitacyjna. czyli przelewaj płyn bez naciskania pedału do momentu aż przestana lecieć pęcherzyki powietrza. Dopilnuj tylko żeby stan w zbiorniczku był cały czas odpowiedni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieks za odpowiedzi napisze jak wymienie czy wszystko przebieglo zgodnie z planem ! dzieki.. jesli ktos ma jeszcze jakies sugestie to prosze pisac pozdrawiam !;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, tak więc po kolei aby wymienić wężyk hamulcowy i odpowietrzyć układ hamulcowy:

    1. kup odpowiedni wężyk hamulcowy, nie wiem jak w Anglii ale w Polsce kosztuje dobrej jakości około 25 PLN ( jak kupiłem Semperit )
  1. kup odpowiedni płyn hamulcowy ( taki jaki masz w samochodzie) wystarczy około 200ml na wymianę 2-ch wężyków
  2. nalej płynu hamulcowego do pełna zbiorniczka
  3. podnieś samochód na lewarku, zablokuj/ podeprzyj od spodu samochód tak aby nie stał na lewarku
  4. zdejmij koło
  5. odczyść miejsce połączenia wężyka z brudu ( najlepiej szczotką drucianą), następnie przemyj miejsca połączenia wężykaWD40 (co również sprawi właściwości penetrujące)
  6. dobierz klucz, tak aby nie było luzu pomiędzy skuwką wężyka a kluczem (wężyk nie ma wielościanu do odkręcania/dokręcania lecz tylko dwie ścianki przeciwległe do tego celi przeznaczone, wobec tego jeśli klucz będzie miał luz łatwo uszkodzić powierzchnię natarcia która jest wykonana z jakiegoś stopu (podobne do aluminium)
  7. poluzuj i dokręć połączenie wężyka przy zacisku i sztywnej rurce, jeżeli puszczą to dalej...
  8. poluzuj i dokręć odpowietrznik w zacisku
  9. zakręć klucz francuski w połowie wężyka, tak aby ścisnąć wężyk
  10. odkręć wężyk przy zacisku
  11. posmaruj gwinty nowego wężyka smarem grafitowym lub oliwą
  12. wkręć nowy wężyk do zacisku
  13. odkręć wężyk przy rurce (będzie nieco leciał płyn lecz nie przejmuj się
  14. wkręć wężyk do rurki
  15. uzupełnij płyn w zbiorniczku jeżeli ubyło poniżej minimum

    Aby odwietrzyć układ potrzebna jet 2 osoba która będzie „pompowała” pedałem hamulca
    1. załóż na odwietrznik w zacisku rurkę igelitową dopasowana do odpowietrznika (misi dość ciasno wejść na odwietrznik
    2. wolny koniec rurki włóż do butelki ( przeźroczystej ) w której będzie nalany płyn hamulcowy, tak aby koniec rurki był zasłużony w płynie
    3. 2-ga osoba niech „pompuje” pedałem hamulca około 5-6 razy do momentu aż stanie się twardy i trzyma
    4. poluzuj odwietrznik w zacisku, przez rurkę do butelki spłynie płyn, dokręć odpowietrznik (w tym czasie pedał hamulca zejdzie na dół – 2 osoba musi go trzymać cały czas)
    5. czynność powtarzać należy do momentu , aż w butelce przestaną pokazywać się pęcheżyki powietrza, a pedał hamulca nie będzie „rósł”

Na koniec zmyj WD40 płyn hamulcowy ponieważ ma właściwości żrące i sprawdź połączenia odkręcanych gwintów ( sprawdź z czuciem aby nie uszkodzić gwintu)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super dzieki za opisy! bylem dzis w serwisie VW koszt rurki oryginalnej 13f bede mial dopiero ja we wtorek, dam znac jak wymiana przebiegla ! dzieki jeszcze raz !! pozdro

 

 

wymienilem wszystko zgodnie z instrukcjami Waszymi ! wszytko przebieglo pomylsnie przeglad w anglii czyli MOT podbity! wszystko cacy ! dodam do opisu ze ten przewod ktory wymienilem w serwisie VW w Anglii kosztuje 13f i 1 litr plynu do hamulcow 7.5f oryginal. pozdrawiam i jeszcze raz dzieki za pomoc !

Edytowane przez rm23
;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hey a czemu nikt nie mowi o właczeniu stacyjki do odpowietrzenia abs???? tu trzeba wszytsko z szczegołami ;];];];];];

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem wczoraj przygodę .Dojeżdżam do skrzyżowania hamuję a tu pyk i pedał leci .Dobrze że nikogo nie było przede mną i miałem zielone światło.Pękł prawy przedni przewód gumowy hamulcowy.Auto przechodziło przegląd miesiąc temu i diagnosta niestety tego nie zauważył.Więc panowie zwracajcie uwagę na ten kawałek gumy bo może się to tragicznie skończyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...dlatego PROPONUJE wstawiac ZBROJONE STALOWYM OPLOTEM !! cena za 2 sztuki 200zl !!

ii niech nikt nie marudzi, ze TO drogo !! boo droga to bedzie naprawa SIEBIE SAMEGO i auta po dzwonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , podłączę się do tematu ale inny przegląd - VIC w UK. Mieszkam w IRL ale kupiłem sobie autko w UK bo cenowo jest lepiej a i wyposażenie takie jak chciałem , czytałem że VIC to przywrócenie auta na droge po kasacji przez firmę ubezpieczeniową i badanie nie jest tak rygorystyczne jak MOT. Może ktoś z Was miał z tym do czynienia osobiście bo autko jest naprawione bardzo dobrze ale .... właśnie zawsze jest jakieś ale , u mnie w republice to wiem co i jak trzeba zrobić natomiast za miedzą w IRL Północnej to może być inaczej , Napiszcie proszę w miarę szybko bo zbliża mi się termin i może coś jeszcze poprawie z tego co nie widać na pierwszy rzut oka , pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie

Powiedzcie czy jest możliwe samoistne poluzowanie sie tego wężyka??

Mianowicie jadąc dziś do domu musiałem mocniej zahamować , auto sie zatrzymało ale pedał hamulca wpadł mi do podłogi. Do domu pozostał mi już tylko kawałek więc postanowiłem jakoś sie dokulać , gdy już dojechałem to zaglądam pod auto a tu pod prawym tyłem mokro,,,więc klucz, lewarek i autko do góry. Okazało sie że wężyk od strony zacisku jest mokry,,odkręciłem go obejrzałem a tu żadnych uszkodzeń nie widać , więc po oczyszczeniu przykręciłem go ponownie i zadnego wycieki nie ma. Wszystko by grało gdyby podczas tej operacji nie wyciekło mi sporo płynu bo po dolaniu pedał wpada mi prawie do końca a dopiero przed samym końcem robi sie twardy jak skała. Wszystkie koła hamują oprócz prawego przodu (wiem to bo sprawdzałem na drodze szutrowej)

Teraz pytanie: czy to oznacza ze teraz musze wszystkie koła odpowietrzać??

Za pomoc dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności