Skocz do zawartości
Gość blasito

Dymienie z wentylatora...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość blasito

Witam. Mam kłopocik- bardzo proszę o pomoc.

 

Parę dni temu zaczęło mi kapać z nagrzewnicy- wiadomo- mokra wycieraczka u pasażera. Kapało tak sobie, więc po prostu wsypałem do zbiorniczka wyrównawczego chłodnicy czarodziejski proszek do uszczelniania. No i co się stało- kapać przestało, natomiast przy włączonym ogrzewaniu leci mi dym z wentylacji- jak wentyluję na zimno to dymu nie ma...

 

Proszę o pomoc- przede mną spora wycieczka i wolałbym, żeby mi podczas drogi nie zadymiło kabiny..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piotr249

Podstawowe pytanie DYM czy PARA z płynu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość blasito

No raczej dym bo śmierdzi... jak na mój rozum to po prostu te farfocle z uszczelniacza gdzies się chajcują i stąd ten dym. Pytanie tylko czy jak się do końca zjarają to przestanie dymić, po drugie- gdzie one sie jaraja i po trzecie, gdzie ten dym leci jak wyłączam ogrzewanie...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak na mój rozum to po prostu te farfocle z uszczelniacza gdzies się chajcują i stąd ten dym

Sugerujesz że pali się proszek wsypany do układu chłodzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość blasito

No chyba tak no bo cóżby innego.. nie wiem, kombinuję. Dymić zaczęło jak wsypałem proszek.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piotr249

Miałem do czynienia z magicznymi proszkami tego typu ( 2 razy) zawsze kończyło sie to wymianą chłodnicy. Myślę że powinieneś jak najszybciej wymienić nagrzewnicę bo te proszki nic nie dają, kiedyś ludziska stosowali ,,musztardę” i to chyba było skuteczniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość blasito

no dobra, pewnie w końcu będę musiał ją wymienić. Ale jak długo mogę z tym jeździć? Ostatecznie ogrzewania teraz nie włączam tylko się zastanawiam gdzie wtedy ten cały dym leci....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piotr249 ma rację wymień nagrzewnicę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piotr249

Teraz gdy jest ciepło, połącz dwa przewody które w komorze silnika idą do nagrzewnicy, W ten sposób ja ominiesz (nie będzie się lało na dywaniki) zobaczysz czy dalej dymi, jeżeli nie to masz czas na wymianą do zimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość blasito

spoko, ominę nagrzewnicę (mam nadzieję że to przez nią dymi). Bo kapać własnie przestało- tylko dymi... Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość blasito

Aha.... a gdzie są te kable w komorze silnika które dochodzą do nagrzewnicy...? Bo wolałbym czegoś nie pokiełbasić a jakoś ich nie mogę namierzyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piotr249

Dwa obok siebie jak wskazuje strzałka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dwjerry

Miałem przyjemnosc wymieniac nagrzewnice.może ci sie przyda mała sciąga:

1 przygotuj sobie pojemniki na śrubki i je poopisuj i kartke kolejnosci rozbierania całego kokpitu.

2 nie spiesz sie!( plastiki!!! zobacz jak je mozna sprytnie wyciagnąć).

Zdejmij (odkręć gałke zmiany biegów z podstawą), osłone dżwigni hamulca recznego srubki są pod tylną popielniczką,zdemontuj półki lewa i prawa strona, odkrec schowek od strony pasażera,zdejmij pokrętła i plastik je otaczający , odkeć 4 sruby są pod plastikiem od pokręteł, wyjmij właczniki ogrzewania tyl. szyby itd. Radio kratki wentylacyjne, zegary(po zdemontowani jak masz oryginalną kierownice powinien wyleżc.Z boku kokpitu po otwarciu drzwi widac zaslepki zdemontuj je i odkręc sruby pozniej odkreć srubk trzymajace kokpit za metalowe uchwyty,któr znajdują sie przed gałką zmiany biegów a pod pokretłami. kokpit powinien zejsc. bedziesz widzial plastik w którym jest nagrzewnica. Podnies maske odkręc 2 sruby kluczem 10 w komorze silnika na sciance pod (sreberkiem) potem wymiana intruzki i robisz teraz wspak .Może cos zapomniałem opisać ale powinienes się skapowoc o co cho. składanie jest gorsze bo zostaje pare srubek na zegarek. Pozdrawiam i miłej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość blasito

Dzięki wielkie- mam nadzieję jednak, że póki co nie będę się musiał za to zabierać... w każdym razie jutro omijam nagrzewnicę i modlę się, żeby przestało dymić- muszę się dotelepać z rodziną do Warszawy.

 

Oby do przymrozków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość blasito

piotr249 napisał/a:

Dwa obok siebie jak wskazuje strzałka

 

zabrałem sie za te kabelki od nagrzewnicy, z tym, że w miejscu gdzie jest Twoja strzałka nie ma kabli- sa dwa kabelki w plastikowej puszce trochę bardzie z prawej od strzałki. To o nie chodzi?

 

W każdym razie odpiąłem jeden z nich i dla próby zakręciłem- skutek- akumulator siadł.

 

Więc mam pytanko- czy to te kable i czy mam je połączyc czy wystarczy odpiąć?

 

Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość blasito

no tak... przewody... nie wiem czemu miałem przed oczami jakieś kable. ma sie rozumieć idzie o te rury...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności