Skocz do zawartości
Gość zbikra

biały nalot na korku

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zbikra

Mam pytanie: Czy biały nalot (a właściwie biała maź) na korku wlewu oleju oznacza jednoznacznie, że "padła" uszczelka pod głowicą ? Jakie inne objawy świadczą o uszkodzeniu tej uszczelki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin_

jezeli robisz krótke przebiegi i auto nie zdazy sie nagrzac to to jest normalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hk48m
jezeli robisz krótke przebiegi i auto nie zdazy sie nagrzac to to jest normalne

 

Potwierdzam powyższe. Spowodowane jest to złym rozprowadzaniem się oleju w silniku.

 

Proponuje przejechać się trochę dalej ... i może szybciej ? :). Samochody mają to do siebie, że trzeba je czasem gdzieś pogodnić.

 

Ojciec mojego kolegi używana terminu... i tutaj przepraszam za lekki wulgaryzm ale lepszego słowa nie znam - przesrać :). Samochód się musi czasem przesrać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem taki biały nalot jaki jeżdziłem Oplem Astrą co niektórzy twierdzili, że to uszczelka pod głowicą zaczyna lecieć, a jak się okazało

jezeli robisz krótke przebiegi i auto nie zdazy sie nagrzac to to jest normalne
.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KUDEL

Witam

Dziś rano stwierdziłem że i u mnie jest taki nalot, a raczej coś w rodzaju pszczelego wosku który jest w takich ilościach że zatkał mi wlew oleju.

Codziennie dojeżdżam do pracy ok. 20km, Pasio nie nagrzewa się bo mam walnięty termostat.

Mam pytanie: czy taki nalot czy osad jest niebezpieczny dla silnika i czy może zatkać np. odme?

Czy takie "przesranie" ("Samochód się musi czasem przesrać...") silnika wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten nalot to jest olej zmieszany z wodą (parą wodną) która nie zdąży odparować z oleju przy jeździe na krótkich odcinkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu trzeba benzynkę kręcić do ty 4-5 ty? nie zważajšc na zużycie paliwa. Ja kręcę czasami do 7 i koreczek czy?ciutki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KUDEL, wymień termostat

 

[ Dodano: Sob Sty 28, 2006 22:46 ]

JACU6X6, Też kręcę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robtok

Prosze sprawdzić czy przypadkiem nie przybywa oleju w misce olejowej to by swiadczyło że woda idzie do oleju .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności