Skocz do zawartości
Gość bartek72

specyficzne brzęczenie TSI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bartek72

Mam pytanie do Kolegów mających szczęście ujeżdżać 1.8/2.0 tsi.

Otóż w moim autku przy ostrym przyspieszaniu z niskich obrotów (1500-2000) pojawia się specyficzne brzęczenie, początkowo myślałem, że turbina drży wywołując drgania jakiejśc blachy /osłony.

takie równe bzbzbzb :)

A serio - sprawdzałem w testowym Passacie CC 1.8 tsi i było to samo, tylko ciszej. Zatem pewnie to norma. Czy ktoś wie, co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bartek72

ee, mało jest najwyraźniej na forum właścicieli Pasków TSI. W necie wyczytałem, że brzęczenie o którym mówię jest charakterystyczne dla 90% tsi od golfa poczynając na tiguanie kończąc. Podobno przyczyną może być HPFP (podejrzewam, że High Power Fuel Pump ), inni twierdzą,że to raczej drżenia układu wydechowego. Ktoś ma jakiś pomysł ? Proszę wysłuchajcie swoje TSI bez radia i okien otwartych :)

Dzięki za wszelkie sugestie

 

dodaje ciekawy link:

http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=4098548

 

i drugi:

http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=4244678

Edytowane przez bartek72
dodatkowy link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ to właśnie (brzęczenie, mruczenie czy jak to nazwac o ile pisszemy o tym samym) jest w nim piękne a co to jest to HPFP? brzmi jak jakaś jednostka chorobowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bartek72

Na pewno nie piszemy o tym samym. Piękne mruczenie i śliczny dźwięk tsi pojawia się powyżej 3000 i az do końca skali:)

Podkreślam, że chodzi mi o dźwiek słyszalny raczej na 4,5 i 6 jak się wdepnie nagle full przy np. 2000 obrotów. Jak wdepniesz na 3/4 to tego nie ma. To nie jest zdrowy dzwięk, brzmi jak jakaś mała blaszka, co to ma zaraz się urwać. Przy 3000 to całkowicie zanika i pozostaje tylko zdrowy dźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PeterX

Wyjechałem z salonu i od razu brzęczało, w sumie nie wiem czy to jakaś wada, jak będę na przeglądzie to zapytam.. oczywiście wolałbym, żeby tego nie było :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bartek72

To jest wada, ale prawdopodobnie VW ukrywa jej przyczyne. Zgłaszałem w serwisie a oni tylko bezradnie rozkładają ręce. Podobnie robią serwisy na całym świecie :((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

... kurcze - mi coś brzęczy, jak wskazówka obrotomierza przechodzi od 1400 - 1700 obrotów, i to nie zależnie od tego jak depnę pedał gazu. Mam wrażenie, że to brzęczy jakiś plastik, bo nie było tego słychać w zimie, tylko teraz, kiedy jest cieplej. Nie mam pojęcia co to może być - wszystko obejrzałem z każdej strony i nic nie zauważyłem - będę wdzięczny za pomoc w tym temacie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, chyba pomyliłeś tematy, ten wątek dotyczy TSI, a nie TDI.

A o dźwiękach deski rozdzielczej jest dosyć "głośno" na forum, więc poszukaj jeszcze raz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie sprawdźcie na podnośniku czy kanale wszelkie metalowe osłony wokół wydechu zwłaszcza okolice katalizatora w czasie gdy silnik pracuje, to często jest przyczyna tajemniczego brzęczenia w TSI, także w silnikach 3.0TDI ludzie narzekają na metaliczne brzęczenie przy niskich obrotach, to także blacha pod wpływem temperatury zbliża się i dotyka do wydechu. Wystarczy podgiąć i można się delektować ciszą. Drugi brzęczący temat to tak jak kolega kilka postów wyżej napisał pompa. Brzęczy, przypomina to trochę brzęczenie pompy w CR, no ale przecież to benzyna, nie powinno brzęczeć.... Temat uciążliwy głównie w 1.2 i 1.4 TSI i 2.0 TSI także i co gorsza tak już musi być, od nowości brzęczy i będzie brzęczeć, taka tego natura :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności