Skocz do zawartości
0x7B3

Montaż tweeterów Signat T3/T5 w oryginalne miejsce

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym wymienić oryginalne głośniki wysokotonowe na model Signat T3.

Nie bardzo odpowiada mi natarczywe, siarczyste brzmienie oryginałów. Szukam czegoś o subtelniejszym brzmieniu.

 

Chciałbym "wyłuskać" nowe głośniki z ich obudowy i wsadzić w miejsce oryginalnych (w plastikowe trójkąty).

 

I tu się rodzi pytanie czy jest to wykonalne. Z tego co się dowiadywałem, T3 są nierozbieralne. Dopiero model T5 umożliwia wyciągnięcie przetworników i transplantację.

 

Chciałbym zrobić to bez kombinacji i rzeźby - głośniki powinny mieć zbliżoną średnicę do oryginalnych.

 

A może jakieś inne głośniki w tej klasie (cena 100-200pln)?

Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w tej dziedzinie?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam zrobione wysokie tony własnie w tych trójkacikach trochę pomęczyłem się żeby to wyciąć tak aby to wygladało jak powinno ale jest wykonalane, trochę chęci i do dzieła, a efekt jest, niżej w drzwiach mam głosniki JBL teraz w trojkątach i akustyka poprawiona take polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buki a w jaki sposób zrobiłeś to?? tzn. jak zamontowałeś tweetery w trójkątach? Masz jakieś foto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moge zrobić foto ale moj aparat nie chce sie połaczyc z kompem takze narazie cierpliwosci, u znajomego zgram to wrzuce, a mam TW okrągłe, najpierw małym wiertełkiem dziure a potem zamiast wiertełka kamien mały na wiertarke i tak szlifowane zeby cisano weszło wklejone i dobrze jest:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahaa no to prosto w miarę. Efekt akustyczny?? miałeś wcześniej w seryjnych miejscach (to są te same co w b4?). Bardzo jestem ciekaw bo w tym roku audio rozbudowuje ;) pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed twiterami miałem głosniki JBL w drzwiach przednich, w tylnich drzwiach pyle a w bagazniki tuba magnata, ogolnie jakoś to dawało sobie rade, ale teraz dodałem te TW w trójkątach, zwrotnice oczywiscie do tego firmy mac audio, i powiem ze jest fajnie słuchac taki pssyt:D ale tak szczerze nie mam syków zadnych w seryjnych miejscach w pulpicie, zastanawiam sie zeby jesce troche poprawic akustyke w aucie ale nie bede raczej opisywał tego w tym watku:)) ogolnie trojkaciki sciagnołem pomysł z B5 tam sa w serii a ja musiałem sie pomeczyc troche, ale jak pisałem wczesniej polecam bo akustyka naprawde w deche

:))

 

tak to by wygląda.

p1290065.jpg

w2048.png

 

p1290066.jpg

w2048.png

 

p1290069.jpg

w2048.png

 

i takie radio posiadam pokaże przy okazji:

p1290071.jpg

w2048.png

Edytowane przez buki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam twistery signat t5 i nie obyło się bez przeróbek głośnika trzeba było wyciąć rowki na bokach głośnika ale po tym zabiegu pasują idealnie w oryginalnych trójkątach w b5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam twistery signat t5 i nie obyło się bez przeróbek głośnika trzeba było wyciąć rowki na bokach głośnika ale po tym zabiegu pasują idealnie w oryginalnych trójkątach w b5

 

Dokładnie.

Można też odwrotnie - ściąć wypustki w osłonce a głośnika nie ruszać - szybciej i bezpieczniej dla głośniczka. Potem przyłożyć głośniczek i okleić wkoło dobrze trzymającą izolacją. Mowa oczywiście o T5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do montazu tweeterow helix od 62.1 - czy da sie je bezproblemowo przelozyc w trojkaty lusterek bez zbytniego kombinowania?

 

 

Co do reszty zestawu jaki chce przelozyc z poprzedniego samochodu / kenwood w4141, helix 62.1, sony xm2545, skrzynia tonsil sw 25cm closed / - czy sa jakies 'nietypowe' rzeczy jakie moge napotkac podczas montazu wzmaka 4 kanalowego plus skrzynia i glosniki?

 

1)Juz widze ze w drzwiach sa kostki z 3ma zylami - co z nimi zrobic bo w zwrotnicach jest przeciez tylko + - ?

 

2)Kolejna sprawa - ktoredy przeprowadzic zasilanie do akumulatora pod deską przez sciane grodziowa i gdzie wczepic mase w sedanie z tylu (w bagazniku, nie chce ciagnac masy do przodu) ?

 

3)Czy te dystanse po obcieciu mocowan od primery beda pasowaly do b5? http://www.powe.com.pl/product_info.php/cPath/36/products_id/257

 

4)Czy da sie schowac zwrotki od helixa pod tapicerka?

 

5)A moze zamiast przekladac przod to poprostu podpiac pod wzmaka i nie bedzie gorzej jak na helixie - mocno roznia sie te zestawy na wzmaku ? Sluchalem serii na radiu no i duzo gorzej jak helix na wzmaku.Nie wiem jak seria na wzmaku. Porownywal ktos?

 

z gory dziekuje za pomoc.

Edytowane przez kidrowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tweeterów helixa to nie mam pojęcia.

ad1 chyba nie chcesz użyć starego okablowania(zabójstwo jakości dźwięku)

 

ad2 Ja zasilanie pociągnąłem przez drzwi. Puściłem kabel po prawej stronie pod blachą do żyły kabli idących w drzwi. niestety trzeba było rozerwać tę gumę zrobiłem to od dołu by nie przedostawała się woda do środka.

 

Ad3 dystanse wyglądają podobnie ale pewnie rozstaw śrub inny. Zawsze można przerobić :)

 

Ad4 zwrotnice schowasz po bokach tapicerki jak z jednej tak i z drugiej strony.

 

Ad5 Seryjne głośniki pod wzmakiem stracą bass nie będzie go :) Ja podpinałem te głośniki i poleciały z hukiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kable mam takze z poprzedniego auta,dietz. W sumie racja z tymi kablami,przeciez i tak odpinam kable od radia :)

 

Troche nie bardzo rozumiem jak przejdzie kabel z kabiny do akumulatora.Gdzies pod deska jest dziura od kabli idacych spod maski do wnetrza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche nie bardzo rozumiem jak przejdzie kabel z kabiny do akumulatora.Gdzies pod deska jest dziura od kabli idacych spod maski do wnetrza?

 

Tak kolego odkręcasz śrubki od ecu ściągasz pokrywę i masz wielką dziurę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja myślałem otworze z drzwi do kabiny :) przez ecu ja nie puszczałem bo zakłócenia mogą być :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w B5 puszczałem przy przewodach z KLIMY :) rozciołem tą gumke na przewodach na ścianie grodziowej i tam spokojnie kabelek się zmieścił, za schowkiem w środku wychodzi i progiem grzecznie ładnie do bagażnika ;) dziurke zrobiłem silikonem dla bezpieczeństwa dodatkowego :) ale tam akurat tak wysoko woda nie dochodzi, gorzej jeżeli nie masz KLIMY :P

pozdraVWiam :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i tak wlasnie zrobie - dzieki szotku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się podłączę do tematu i pytanie czy tweterki T3 Signata da się w jakiś sposób wsadzić w ori miejsce w B5???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To i ja się podłączę do tematu i pytanie czy tweterki T3 Signata da się w jakiś sposób wsadzić w ori miejsce w B5???

T5 da się wyłuskać z obudowy i wsadzić. T3 raczej nie da się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wsadzal ktos tweetery z helix 62.1 w ori obudowy lusterek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez mam podobne pytanie, czy jeszcze jakies tweetery oprocz Signatow T5 - podobnej jakosci zmieszcza sie po oryginalne oslony lusterek (ori. miejsca) w B5 3BG?

 

No i czy z przodu jak i z tylu (tylne drzwi) mocowanie wyglada tak samo? Wymiary itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności