Skocz do zawartości
makas1982

Czujnik uderzen bocznych

Rekomendowane odpowiedzi

No to skoro na słupkach nie masz napisów, to nie masz kurtyn po bokach. Czyli masz tylko 4 poduszki.

Ewentualnie.... auto masz po dzwonie i ten kto je robił, wstawił zwykłe osłony słupków, czyli nie montował też kurtyn .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukajac dalej informacji odnosnie poduszek/ kurtyn znalazlem ten film na yt

 

 

Z opisu wynika ze jest to highline ale w 1,16 min tego filmu nie widac w slupkach z przodu ani w srodkowych napisow airbag.

 

Wiec o co chodzi? moze sa wersje highline bez kurtyn tylko z 4 poduszkami???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem opisać moją historię z czujnikiem G179.

Kupiłem Passata B5 Fl 2.8 V6 4 Motion w wersji exclusiv już że świecąca poduszką oczywiście sprzedający powiedział że to drobnostka ale niestety tak nie było.

Zacząłem od podpięcia kompa który powiedział że to właśnie czujnik uderzenia bocznego G179 więc pojechałem na szrot i kupiłem o tych samych parametrach 6Q0 909 606 z Seata Alhambry, po podłączeniu okazało się że jest nie zgodny z urządzeniem.

Pomyślałem że jeśli pochodzi z innego auta to kupię z passata i tak zrobiłem ale niestety następny okazał się błędem i dopiero wtedy znalazłem stronę airbag.com na której było napisane że tylko czujniki z tym samym indeksem będą pasowały więc zacząłem nadal szukać i w końcu znalazłem (mój indeks 04).

Kolega u którego kupiłem rzetelnie sprawdził indeks i czy nie był zalany bo to niestety przypadłość passata.

Po podłączeniu i skasowaniu błędu lampka zgasła.

Jestem zadowolony i radzę tym którzy szukają czujnika aby sprawdzili vcdsem indeks bo bez tego nie ma szans aby działał.

Pozdrawiam i życzę szybkich napraw.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 4.11.2022 o 21:00, Reniek napisał:

znalazłem stronę airbag.com na której było napisane że tylko czujniki z tym samym indeksem będą pasowały więc zacząłem nadal szukać i w końcu znalazłem (mój indeks 04).

Jestem zadowolony i radzę tym którzy szukają czujnika aby sprawdzili vcdsem indeks bo bez tego nie ma szans aby działał.

Pozdrawiam i życzę szybkich napraw.

Irek

Witaj! Jak wyczytać ten indeks?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za moich czasów :) to się wyciągało czujnik i kupowało z tym samym numerem. Tyle że 10 czy 15 lat temu części było sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności