Skocz do zawartości
czarny0531

unident PRO 520 + antena ( jaka? )

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, zdecydowałem się na unidenta pro 520, tylko nie wiem jaką mam mieć antene.

Antenke chce na tylnej klapie w B5 FL sedan, nie chce wiercić otworów, ani magnesu, a wysokość też nie do przesady, abym sie pod linie tranwajowe w PO nie podpinał.

Pytanie co do radyjka czy ma ono redukcje szumów? I czy jest kilka modeli 520 ?

Pozdrawiam i czekam na podopwiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I czy jest kilka modeli 520 ?

 

Jest jeden model

 

tylko nie wiem jaką mam mieć antene.

 

Może 2,5 z listy ? http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=12600

Mam taką i wcześniej współpracowała z U520 i było :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam sirio ml 145 od niecałego roku i gra mi wysmienicie:) od course + Uniden pro:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sirio ml 145

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

president missouri, krótka i dobra, z brata Unidenem działa idealnie, podobno to radio trzeba troche poprawic zeby lepiej działało. Dobra tez jest PRESIDENT OHIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko nie wiem jaką mam mieć antene.

Antenke chce na tylnej klapie w B5 FL sedan, nie chce wiercić otworów, ani magnesu, a wysokość też nie do przesady

Widzę po tym co tu piszesz że na magnesie odpadają w takim bądź razie mógł bym ci zaproponować np: Alan PC-9 + uchwyt Albo może coś ze stajni Sirio np: CARBONIUM 27/SUPER CARBONIUM 27. TURBO 800/TURBO 800 S PL/TURBO 1000/TURBO 1000 PL/TURBO 2000/TURBO 2000 PL/TURBO 3000/TURBO 3000 PL/ Megawat 3000/4000. no ewentualnie ML 145 (magnes zawsze można sprzedać) Anten od Presidenta, oraz Firm no/name nie polecam - cena nie zawsze idzie w jakość (Missouri - 270zł - porażka miałem tą antenę i byłem szczęśliwy że sie pozbyłem) Edytowane przez winiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzę po tym co tu piszesz że na magnesie odpadają w takim bądź razie mógł bym ci zaproponować np: Alan PC-9 + uchwyt Albo może coś ze stajni Sirio np: CARBONIUM 27/SUPER CARBONIUM 27. TURBO 800/TURBO 800 S PL/TURBO 1000/TURBO 1000 PL/TURBO 2000/TURBO 2000 PL/TURBO 3000/TURBO 3000 PL/ Megawat 3000/4000. no ewentualnie ML 145 (magnes zawsze można sprzedać) Anten od Presidenta, oraz Firm no/name nie polecam - cena nie zawsze idzie w jakość (Missouri - 270zł - porażka miałem tą antenę i byłem szczęśliwy że sie pozbyłem)

 

sorry ale nie pisz mi czegos takiego ze missouri to porażka, mam co najmniej 5 osób u których jest naprawde dobrze, brak trzasków itp, jesli porównasz ja do prawie 2m bata to faktycznie jest slabo, Na klape sie nie nadaje, Sirio spada z dachu przy 150km/h a president sie trzyma przy 210 :)

Marcin miałeś czy widziales u kogoś ze ma? :)

jesli chcesz posłuchać jak odbiera zapraszam do mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamilb no to żeś mnie rozbawił swoja wypowiedzią. A jakimi osiągami możesz się pochwalić z tej anteny :) kliknij na linki i sobie poczytaj : http://161gtw.pl/viewtopic.php?p=7161#7161 albo http://161gtw.pl/viewtopic.php?t=2051&highlight=missouri . Co do Anten President: co one oprócz ceny sobą reprezentują ? Missouri miałem ja przez 7 mieś na podstawie magnetycznej 12cm od ML (bo oryginał 9cm nie budził zbytnio zaufania) i wybacz za to co napiszę ale za cenę prawie 300pln i zasięg ok 3 km w terenie zabudowanym to lekka przesada. Kolega ma ML od pana Presidenta i po zimie dostała się do magnesu woda - magnes skorodował na metalowych łączeniach wymagał wymiany bo szalał SWR. i za cenę grubo ponad 200pln.

Jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać .... kasę zaoszczędzoną inwestujemy w Radyjko albo mikrofon

Edytowane przez winiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porównywanie anteny która ma wysokość 142cm (ML-145) do antenki wysokość: 72 cm (missouri) to jakies nieporozumienie ;/

po co zmieniales podstawe? idealnie sie trzyma na oryginalnej, może miałes jakas oszukana :D

jesli sie orientujesz(a zakladam ze tak) to dlugosc ma znaczenie i logicznym jest ze 142cm musi zbierać lepiej od 72.

Znajdz mi antene innej firmy (do 72cm) zeby sie z missouri zrównała zasięgiem :) to zajrze do Ciebie posłuchać :)

Następną sprawą jest to że brat ma UNIDENA 520 i zbiera naprawde lepiej niż mój HARRY II ;/

Słyszałem że w radiu trzeba cos poprawić (moze Ty mi to zrobisz)

W warszawie mozna kupić ze sklepu missouri za 200zł + unidena za 200zł i naprawde ten zestawik fajnie działa.

Edytowane przez kamilb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze masz chyba jakies profity z SIRIO za reklame :)

ostatni mój post w tym temacie bo sie powstrzymac nie moglem

czy Tobie chodzi o ta antenke o której sie ludzie wypowiadaja w tym temacie na forum cb?

"mam w aucie, President Johnny II ASC (funkcjonalne dobrej jakości, małe radyjko) + Anteny President ML145 świetna na trasę oraz President Missouri kapitalna na codzień. (Taki zestaw polecam).

Do szafy schowałem, President Florida, za krótka za mały zasięg w szafir także Sirio Turbo 800 - antena nie do zestrojenia, totalna porażka. Na śmietnik wyrzucone radio TTI bo tam jego miejsce, w przypadku tego radia nawet słowo porażka to za mało.

Motto: Jeżeli poważnie podchodzisz do użytkowania CB cenisz jakość i komfort obsługi, jakikolwiek sprzęt Byś nie kupił i tak w końcu kupisz Presidenta. Tak jak w telefonach są Nokia i reszta w CB jest President i reszta."

Sirio turbo 800 kosztuje 170zł, wole dołożyć 50 i mieć presidenta :)

a koledze który zadał pytanie jakie radio i antena, ponownie pisze jesli chcesz miec Cisze i nie mieć szumów, i słyszeć tylko wtedy gdy Ci to jest naprawde potrzebne dołóż 50zł i kup cos znanej firmy (nie pomijaj presidenta w wyborze) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak .... przewaliliśmy sporo radyjek i anten CB ( cały asortyment na sklepie) / i piszę to z doświadczenia a nie jak kolega powiedział "że mam jakieś profity" jeśli chodzi o Anteny to polecam tylko ST5000 bo np: President Texas niczym nie odbiega oprócz ceny i jest łączony na środku, natomiast co chodzi o radio to tylko Ranger 6900F25/15 albo 63FFC4 (wymaga przestrojenia) żaden Pesidenciak im do pięt nie dorasta. Pytanie do Kamilb miałeś coś innego na stanie oprócz Jonego, Harego lub U520 że możesz porównywać i zachwalać ? Bo trzeba trochę sprzętu przewalić żeby móc się wypowiadać na ten temat .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamilb a może Ty masz jakieś profity, że tak zachwalasz "Presidenta"? Bo z tego co widzę to naczytałeś się bredni na różnych forach internetowych i "świecisz" wiedzą...

 

A anten, które pracują lepiej od Missouri jest na pęczki, chociażby Solarcon A-110 czy jej europejski odpowiednik Sirtel Rocky, lub też FGT-2, której odpowiednikiem europejskim jest T3-27 Sirio. Wszystkie podane przeze mnie anteny są krótsze od Missouri, a pracują lepiej od niej.

 

czarny0531: pomyśl nad anteną Diamond CR-11 na uchwycie AV-400, będziesz miał na lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowałem sie na sirio ml 145, mam nadzieje że da rade w przyzwoitym komforcie pojeździć i zostałem jednak przy magnetycznej stópce, mam nadzieje, że nie uszkodzi mi to lakieru. Pozrawiam i dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA mam Unidena 520 XL i Presidenta Georgie ( 33,5 cm) , działa naprawdę fajnie choć zasięg do 8 - 10 Kilometrów , może troszkę mały , ale coś kosztem czegoś .

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasięg 8-10 km .. piszesz o ciągłej rozmowie na mniej więcej takim odcinku, czy tylko ze ktoś ci odpowiedział że cie słyszy i mniej więcej oceniłeś odległość. Zapytałem bo spotkałem się z ludźmi którzy twierdza że robią łączności po 20 km odległość mierzą w mieście. Nie biorą jednak pod uwagę że fala rozchodzi sie po linii prostej a nie po drodze.

Słyszałem że w radiu trzeba cos poprawić (moze Ty mi to zrobisz)
- Nie trzeba lecz można : jakość odbioru i nadawania, Sprawdzić za pomocą analizatora widma czy stoi w wymaganej częstotliwości, podnieść o parę watów, podkręcić na czułości ASC (jeśli jest) i zmienić mik. na taki z Echem i Wzmocnieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności