Skocz do zawartości
joandaw

Jak zwiększyć moc w B2

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się dowiedzieć czy dało by rade zwiększyć moc silnika 1.3 gaz czy jest to możliwe Z takim silnikiem kupiłem nie mam z nim problemu ale jest słaby na taki ciężar:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmien gaznik.....w B1 byly montowane silniki YP i BY.....niczym sie nie roznily poza gaznikiem......YP mial o 14 KM wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki to jest gażnik YP jaka nazwa producent:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

YP to oznaczenie silnika o podwyzszonej mocy....silnkia 1.6,to byl przyklad jak zwiekszyc moc,czyli wstawic inny gaznik....musialbys dobrac gaznik,najlepiej od silnika o podobnej pojemnosci ale z dwoma przelotami,ogolnie ciekawy temat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wsadzaj 1.6 lub 1.8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lub 2,0 albo 5 cyllindrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 cylindrów nie da rady. Inne mocowanie silnika, inna pompa paliwa,inne zawieszenie przód,elektryka. Za dużo przeróbek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiany silnika nie mam w planach jak narazie.Tylko chciałem troche zwiększyć moc:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie mozna zwiekszycmocy to trzeba zmniejszyc MASE pojazdu :)... wywal silnik bedzie auto lzejsze :)...

a w moim przypadku ?

da rade zamontowac inny gaznik ? w tej chwili mam Pierburga 1B Solex...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zmienię gaznik i go odpowiednio się ustawi , czy auto będzie więcej palić W jaki sposób zwiększy się moc silnika :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DAN82,u ciebie to prosta sprawa,wstaw gaznik 2B2 ,najlepiej razem z kolektorem(dwugardzielowy sred. gardzieli 26/28).....po dobrej regulacji powinienes miec cos kolo 86 KM....jeszcze podaj oznaczenie twojego silnika.....reszte na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenie silnika EP Będę miał możliwość założenia części z silnika 1.6 Jeszcze nie wiem jaki jest tam gażnik ale zobaczę Jeszcze jedno mam sanie ręczne chyba z przeróbką na automat niema wielkiego problemu? Gaznik 2B2 producent?

Edytowane przez joandaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joandaw,post o gazniku 2B2 byl dla DAN82...dla ciebie musze troche poszperac,silniki 1.3 nie mialy chyba opcji gaznika 2-przelotowego,a 2B2 to Pierburg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joandaw. jak masz ssanie reczne to lepiej sobie zostaw. ja bardzo bym chcial miec w swoim ssanie reczne. automatyczne to tylko KLOPOT przez duze K

 

zuczek727 - a czy duzo jest z tym roboty ? czy tylko wystarczy przykrecic :> ? w tych sprawach jestem laikiem.

to pytanie juz zadal joandaw.... - czy zwiekszy sie spalanie ? z czego wezma sie te dodatkowe KM ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak.....przy gazniku 1B masz moc maksymalna nizsza i dostepna przy nizszych obrotach,przy gazniku 2B2 moz max masz wyzsza ale dostepna przy wyzszych obrotach,po otwarciu drugiej przepustnicy....czyli poki jezdzisz spokojnie zuzycie paliwa masz podobne,przy lepszym deptaniu musi urosnac bo moc z powietrza sie nie bierze.Sprawdze jutro czy mam taki kolektor,gaznik mam tylko w czesciach i chyba nic z niego juz nie bedzie ale kolektor ,jesli bedzie pasowal ,oddam chetnie w dobre rece ;)

Edytowane przez zuczek727

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem mam sanie ręczne ale czy można przerobić automatyczne na ręczne?Co do kolektora czy mógłby ktoś wstawidż foto lub linka żebym mógłzobaczyć jak wygląda.

Edytowane przez joandaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LAIK jestem w tych tematach ale troche czytajac forum wyczytalem ze jakis bimetal czy cos steruje przepustnica... czyli rownie dobrze pod ta przepustnice mozna podciagnac linke ktora ja bedzie zamykac lub otwierac :)

 

Poprawcie mnie jezeli zle mowie :) (a chyba napewno) :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka mała sugestia;zmniejszenie(odelżenie) wagi koła zamachowego oczywiście przez profesjonalną firmę. tak zrobił mój kumpel w oplu kadecie 1,3 s i po tej modyfikacji auto kręciło na obroty jak szalone. wzrost mocy był bardzo wyraźnie odczuwalny

Edytowane przez ksynio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności