Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mój problem polega na tym że zaczeła mi mrugać żółta kontrolka przepalona żarówka. Sprawdziłem wszystkie i wszystkie niby są ok. Ale jednak nie. Zawsze było tak że xenony co jakiś czas sie same ustawiały a teraz tego nie ma i świecą bardzo blisko ok.5m przed samochodem co utrudnia jazdę. Po podłączeniu pod komputer i skasowaniu błędu po ponownym uruchomieniu błąd znowu się pojawia. Co należy z tym zrobić lub co może być uszkodzone? A jeszcze dodam że są to ksenony statyczne czyli mają funkcję doświetlania zakrętów po przez osobną żarówkę i w czasie zakretu są nie ruchome.

 

Za odp. z góry dziękuje.

Michał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A żebyś jeszcze napisał jaki to błąd to by było bardzie wiadomo o co chodzi, czy to poziomowanie padło czy coś innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na kompie pokazał że jest błąd jakiegoś czujnika (dokładnie to nie wiem bo to mechanik robił) próbował też wyregulować światła przez komputer ale po ponownym włączeniu silnika znowu kontrolka i swiatła opadały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było męczyć mechanika pytaniami jaki czujnik, ile kosztuje itd.

Szkoda że nie zapamiętałeś jaki to błąd chociaż jaki ma numer. Wtedy było by wiadomo od czego zaczynać, nie sztuka wymieniać wszystko po kolei.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Z tego co wiem to ten czujnik występuje tylko z całą lampą:(. I tu jest problem. Pytamłem się dlatego bo może ktoś już miał ten sam przypadek i było uszkodzone coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem z żółtą kontrolką migającą przepalona żarówka.

 

W aso na ostatnim przeglądzie mnie poinformowali że:

 

004.01 Odczyt pamięci usterek

Funkcja wykonana prawidłowo

1 Rozpoznano usterkę

02629 014

Czujnik położenia modułu przechylania z lewej strony

Uszkodzenie

Sporadyczna

 

Przed przeglądem może dwa razy mi się ta kontrolka zaświeciła a od tygodnia mam ją na co dzień.

Czy ktoś może wie gdzie ten czujnik się znajduje i jaki ma numer katalogowy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do rm888 a bi-xenony świecą na normalną odległość czy też bardzo krótko?? Czy tylko zółta kontrolka mruga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ja w miesiac po odebraniu auta mialem podobne objawy, co prawda nie bylo zadnej kontrolki ale ksenony sie nie ustawialy i swiecily bardzo nisko a do tego przestalo dzialac doswietlanie zakretow.

 

Padl programator ksenonow czy cos takiego wymieniono na gwarancji. Pytalem sie o koszt - ok. 500 pln o ile dobrze pamietam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie do rm888 a bi-xenony świecą na normalną odległość czy też bardzo krótko?? Czy tylko zółta kontrolka mruga?

 

świeciły nisko ale w aso prosiłem o prawidłowe ustawienie i teraz jest ok. Natomiast kontrolka ciągle świeci, wszystko działa bez zarzutu tzn. doświetlanie jak i poziomowanie (widzę przy starcie jak się ustawiają). Trochę to wszystko dziwne bo niby wszystko działa a kontrolka dalej miga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo. Zapaliła się żółta kontrolka i mrugała. W ASO podłączyli do kompa i powiedzieli, że trzeba cała lapę wymienić i wymienili. Nie powiedzieli co to za usterka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie:D

 

Usterka została naprawiona pomyślnie. Uszkodzeniu uległ moduł mocy światła kierowanego strona prawa cena części w ASO 730zł. Dziękuje wszystkim za zainteresowanie się sprawą i szybkie odpowiedzi:p

 

Lecz mam jeszcze jedno pytanko po zamontowaniu lamp i zderzaka przedniego z powrotem jedna lampa jest zamontowana super tzn. nie ma pod nią ani od strony atrapy ze znaczkiem vw żadnych szparek a przy drugiej lampie niestety jest szpara od strony atrapy ok. 5mm czy można jakoś to wyregulować????? (przed naprawą tego nie było)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojechac niech poprawia, skoro tak nei bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość expertas

Ja też miałem podobny problem jak kolega nieco wyżej, ale to było spowodowane tym, że skusiłem sie na tani, chiński zestaw za 200zł który podziałał mi miesiąc a potem padł jeden żarnik, potem odrazu drugi i w sumie się z lekka wkurzyłem bo tu ani gwarancji ani nic ;/ ... no ale postanowiłem zainwestować w zestaw z firmy well done (www.well-done.pl) i powiem wam szczerze: efekt niby podobny, ale przynajmniej nic sie nie psuje i jest jakby coś roczna gwarancja na każdą część zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, z uwagi na podobny problem podłączam sie do tematu.

komunikat: "AFS Inoperative" i mrugająca żółta żarówka,

diagnoza VAG: Czujnik położenia modułu przechylania z prawej strony (02628)

Czy miał ktoś podobny problem i zna rozwiązanie?

Czy mozna wymienić sam czujnik/moduł? gdzie jest zlokalizowany? jak wygląda? Proszę o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności