Skocz do zawartości
jamess

ustawianie zapłonu-brak reakcji...

Rekomendowane odpowiedzi

witam.próbowałem przestawić zapłon w moim pasku(1.6 101 km),ale on nie reaguje.przy uruchomionym silniku przestawiałem aparat zapłonowy do kmońca w lewo,a póżniej do końca w prawo,ale silnik wogóle nie zmieniał zachowania.dlaczego????może podciśnienie?nie wiem..rano mam trudności z odpaleniem.zapłon jest za wczesny.a poza tym to pasek zamula ze startu...myślę ze to tez wina zapłonu. jeżeli ktoś wie co sie dzieje,to proszę o podpowiedz.z góry dziekuje!!

Edytowane przez jamess

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W passatach wystepuja dwa rodzaje aparatow;pierwszy rodzaj rzeczywiscie spelnia role aparatu,natomiast drugi tylko wyglada jak aparat i spelnia role czujnika polozenia walka rozrzadu w silnikach z sekwencyjnym ukladem wtrysku.Poruszenie tego "aparatu" powoduje wyskoczenie bledu;czujnik polozenia walka rozrzadu.TEGO "APARATU"NIE WOLNO RUSZAC POD ZADNYM POZOREM!!!!!!Jak je odroznic? Sciagamy kopulke,palec ,plastikowa oslone i widzimy metalowa tarcze.Jezeli na tarczy jest tyle wyciec ile jest cylindrow to jest to aparat zaplonowy.Jezeli jest tylko jedno wyciecie jest to CZUJNIK POLOZENIA WALKA ROZRZADU.Czujnik halotronowy sie nie zuzywa wiec nie ma potrzeby ustawiania zaplonu przez caly zywot silnika,chyba ze ktos kto sie nie zna wsadzil tam swoje paluchy.Moze on ulec innemu uszkodzeniu w wyniku czego iskra bedzie slabsza

lub silnik nie zapali.Ale to juz inna bajka.Oczywiscie po wymianie tego czujnika nalezy zsynchronizowac go z czujnikiem polozenia walu korbowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki.dzisiaj zajze w to badziewie i spróbuje rozpoznać,co to jest.a jezeli jest to czujnik i był przesuwany,to w jaki sposób ustawić go w właściwe położenie??

Edytowane przez jamess

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji tego tematu zapytam o silnik 1,8 ABS. Czy w nim trzeba ustawiać zapłon? Mam Passata od niedawna i nurtuje mnie to pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
Czy w nim trzeba ustawiać zapłon?

 

O ile jest nieprawidlowo ustawiony to tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cristof mam pytanie co do czujnika położenia wału korbowego..gdzie on się znajduje?i w jaki sposób go zsynchronizować z czujnikiem halotronowym? o ile dobrze zrozumiałem,to po tej synchronizacji zapłon będzie ustawiony poprawnie?czy może potrzebne mi są jeszcze jakieś informacje??a co do czujnika halotronowego,to w jaki sposób sprawdzić czy jest on całkowicie sprawny?z góry dziękuje..

Edytowane przez jamess

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna to zrobic Vagiem lub oscyloskopem.Zaplon jest ustawiany z mapy w tym silniku i nie trzeba nic ustawiac.

Edytowane przez cristof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności