Skocz do zawartości
Gość Piotrek_Kilan

Kupno samochodu w "dobie kryzysu" ??

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Piotrek_Kilan

Witam. Szczerze mówiąc rozmawiałem już na ten temat z kilkoma osobami i podzielili się oni na grupy osób, które są za kupnem samochodu w Polsce,a a drudzy są za tym żeby samochód kupić poza granicami kraju. Jak to dokładnie jest, chcąc kupić samochód mając Euro w kieszeni, nie kupując europejskiej waluty za złotówki. Gdzie się bardziej opłaca kupić samochód przy tak wysokim kursie euro. Napiszę jeszcze dokładniej...: mam przeznaczone 4000 euro na samochód (na pewno będzie to VW Passat B5) i nie wiem czy lepiej będzie jak sprzedam to euro i kupię auto za złotówki czy pojadę przykładowo do Niemiec i kupię za euro. Co myślicie na ten temat? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już masz Euro i nie jesteś zmuszony kupować po obecnym kursie to równie dobrze możesz kupić auto w kraju jak i za granicą. Jeżeli nabyłeś pieniądze jeszcze przed kryzysem to teraz zamieniając je nza złotówki sporo zyskasz, bo polska waluta słabo stoi. Myślę, że w kraju czeka wciąż na nabywcę tyle bryk, że jest z czego wybrać. Poza tym wydaje mi się, że za granicą nie jest zbyt łatwo coś na prawdę ciekawego trafić, jeżeli ktoś nie wie gdzie szukać. Z reguły co lepsze kąski to przebrane, ale zawsze jakimś trafem można znaleźć rodzynka. Zresztą niech wypowie się ktoś kto zajmuje się psrowadzaniem, sam się z ciekawości dowiem. Jeżeli chodzi o wybór to radzę kierować się raczej stanem i wyposażeniem auta aniżeli np. rocznikiem i przebiegiem i lepiej wydać na starcie trochę więcej niż potem dokładać.

Powodzenia w poszukiwaniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz Euro a chcesz kupic w PL to szukaj ale obserwuj kurs euro i szukaj gdzie najbardziej będzie Ci sie oplacalo wymienic ja bym poniżej 4,75 nie wyminial oporowa granica terz jest 4,85 powyzej bedzie ciezko...czekja na jakies sygnaly z za wielkiej wody i co w EU se dzije finanoswego.. w tej chwile euro troche spadło bo giełda i rynki trosze zaliczyły na + wiec szukaj w PL a wymieniaj w najlepszym kursie :) A propos krysysu to ludzie z potrzeby pieniadza moga samochodu sprzedawac wiec i ceny może atrakcyjne da sie uzyskac.

Edytowane przez artmin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupuj w kraju teraz mój brat kupuje i ludzie się pozbywają aut bo ich na nie nie stać trzeba szukać sami moi koledzy sprzedają auta bo nie mają kasy jeden ma fajnego full wypas paska z 2003 roku 130 KM super stan tylko był niestety bity i nie polecam ale pasek fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotrek_Kilan

Dzięki za odpowiedzi. Samochodu i tak nie kupie wcześniej niż pod koniec czerwca ale musiałem zadać to pytanie, bo byłem dziwnie niespokojny. Będę obserwował kursy walut, tak jak radzicie. Zobaczę jak się potoczy akcja z ów "kryzysem" i podejmę odpowiednią decyzję. Jak ktoś coś jeszcze ma w tym temacie do powiedzenia to czekam na kolejne sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również będę kupował auto ale w polsce ponieważ jak tak dalej będzie to już na dzień dzisiajszy jest nie oplacalne kupowanie aut w niemczech bo jak euro było po 3.30 a teraz 4.75 albo więcej to i tak w niemczech jak przykładowo kosztował pasek b5 4000euro po 3.30 tak i dzisiaj kosztuje 4000e po 4.75 więc po co jechać ???? lepiej w polsce zakupić!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja również będę kupował auto ale w polsce ponieważ jak tak dalej będzie to już na dzień dzisiajszy jest nie oplacalne kupowanie aut w niemczech bo jak euro było po 3.30 a teraz 4.75 albo więcej to i tak w niemczech jak przykładowo kosztował pasek b5 4000euro po 3.30 tak i dzisiaj kosztuje 4000e po 4.75 więc po co jechać ???? lepiej w polsce zakupić!!!

Zgadzam się częściowo z tobą tylko weż pod uwagę iż w Polsce jest większe prawdopodobieństwo że było przy aucie coś kombinowane a wtedy możesz wydac na auto więcej kasy niż byś kupił w Niemczech nawet przy kursie euro po 5,00 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zgadza się ale czy i w niemczech też mogą być kombinowane ew. jechać do szwajcarii po auto tam ponoć idzie coś kupić ciekawego!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Euro już nie drożeje a spada powoli..

 

no zgadza się ale czy i w niemczech też mogą być kombinowane ew. jechać do szwajcarii po auto tam ponoć idzie coś kupić ciekawego!!!

 

pamiętaj o cle jeśli nie będzie deklaracji pochodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności