Skocz do zawartości
christodevillo

Fotoprzestroga +18

Rekomendowane odpowiedzi

Tamten filmik to preludium w porównaniu z tym, ale ostrzegam widok jest naprawdę drastyczny.

Żeby nie było, że nie ostrzegałem.

http://www.nothingtoxic.com/media/12..._To_Bystanders

 

Ale gościu przeżył. Twardy zawodnik.

 

http://www.bicycle-adventures.com/peng-shulin-the-miracle-man-from-china.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A dla mnie ten film powinien być puszczany na kursie nauki jazdy, by pokazać młodym stażem kierowcą co może ich spotkać na drodze, lub jak przez ich bezmyślność mogą zginąć niewinne osoby.

I już mogę powiedzieć, jak zareagują - "Ja jestem myślący, więc mnie to na pewno nie spotka." I zamiast zaniepokoić, dać do myślenia - uspokoją.

Zresztą niech każdy sobie odpowie na pytanie: Czy ten film przekonał mnie do zmiany stylu jazdy?

Takie filmy, aby dać do myślenia, powinny pokazywać, jakie błędy robią kierowcy i jak te błędy doprowadzają do wypadków. Tak, jak filmiki brytyjskie, gdzie np. jazda po pijaku zaczęła się złapaniem krawężnika, a skończyła staranowaniem chłopca w jego ogródku. Tamten film daje do myślenia, mimo iż krwi w nim próżno szukać.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, jak filmiki brytyjskie, gdzie np. jazda po pijaku zaczęła się złapaniem krawężnika, a skończyła staranowaniem chłopca w jego ogródku.

Było się , tylko szkoda , że w 90% od krawężnika przez ogród do wejścia do domu jest 1,5 -2 metry w takim przypadku można na rowerze komuś krzywdę zrobić ;)

Ale konsensus Twojej myśli słuszny ;)

Pozdrowionka :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, że jestem taki mądry - to stąd zaczerpnąłem tę złotą myśl.

Dałbym wcześniej sznurek, ale adresu nie mogłem znaleźć ;)

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubelskie billboardy przestrzegają kierowców.

Czy i kiedy beda w calym kraju?

"Tatusiu - gdzie jesteś? Co dwie godziny na naszych drogach ginie człowiek". Billboardy z takim hasłem, przedstawiające dziewczynkę idącą cmentarną aleją, mają dać do myślenia zmotoryzowanym w Lublinie.

 

Kierowcy przyznają, że billboardy są brutalne, ale każdy sposób jest dobry. Ważne, by zmusić użytkowników dróg do myślenia. - Z tym, co dzieje się na naszych drogach, trzeba walczyć. I to w każdy możliwy sposób - mówią. Organizatorzy kampanii chcą trafić do kierowców w każdym wieku i pobudzić ich wyobraźnię.

 

- Śmierć osoby, która ginie w wypadku, dla samej osoby jest już nieistotna. Konsekwencje ponoszą najbliżsi - podkreśla Mariusz Cieślak z lubelskiej drogówki.

W ciągu trzech kwartałów tego roku na lubelskich drogach doszło już do 1152 wypadków, w których poniosło śmierć 214 osób, a 2026 kolejnych zostało rannych. 35 proc. wszystkich poszkodowanych, to ofiary kierowców w wieku 18-24 lat.

 

lubelskiebillboardy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba miec niezle nasrane w glowie. Szkoda tylko dziecka.

 

 

 

Szokująca bezmyślność pijanej 18-latki.

 

Pijana 18-latka z Katowic, jadąc bez prawa jazdy, bez pasów i przewożąc trójkę pasażerów spowodowała wypadek drogowy. Nie dostała punktów karnych, bo dopiero za kilka dni miała odebrać pierwsze prawo jazdy. Nastolatce grozi nawet 4,5 roku więzienia.

 

- Skoda prowadzona przez 18-latkę uderzyła w betonowy wiadukt. Badanie trzeźwości wykazało w organizmie kierującej blisko promil alkoholu - powiedział w piątek nadkom. Piotr Bieniak z zespołu prasowego śląskiej policji.

 

W wypadku poważnie ranne zostało trzyletnie dziecko, przewożone - zamiast w foteliku - prawdopodobnie na kolanach matki. Ma złamany kręgosłup. Ranna została również kierująca i dwie dorosłe pasażerki. Żadna z kobiet nie zapięła pasów bezpieczeństwa. 18-latka powiedziała policjantom, że niedawno zdała egzamin na prawo jazdy i dopiero za kilka dni miała odebrać dokument w miejskim wydziale komunikacji.

 

Ponieważ kobieta formalnie nie ma jeszcze prawa jazdy, za przestępstwo i wykroczenia drogowe nie naliczono jej punktów karnych. Gdyby tak było, za jednym razem wyczerpałaby limit. Prawa jazdy jednak nie odbierze, bo czeka ją sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Za spowodowanie wypadku drogowego nastolatce grożą 3 lata więzienia. Ponieważ kierowała pod wpływem alkoholu, kara może być nawet o połowę wyższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szkoda tylko dziecka.

Ja bym tej 18-latce zlamal kregoslup. Zastanawiam sie tylko co z matka bo az tak bujnej wyobrazni nie mam zeby wymyslec co jej zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20091013/KRAJ/961159756

 

nie wiem jakie jest wasze zdanie ale moje jest takie ze za cos takiego takich policjantow powinni rozstrzelac. po co to ukrywac fotoradary w takim czyms. kierowcy tylko czytaja takie artykuły i widzac to w gazecie beda sie rozgladac za jakimis dziwnymi rzeczmi na drodze. jedzie taki samochodem i nie zwraca uwagi na droge tylko na jakies za przeproszeniem gowno na drodze ktore moze mu zdjecie zrobic. moze i odszedlem od tematu ale tacy ludzie jak ci co takie wynalazki robia powinni tez myslec co robia. bo przez cos takiego tez sa wypadki samochodowe. u mnie w miescie policja wystawia radar centralnie na widoku i kierowcy nie widza ze stoi i pstryk fota. ale cos takiego to nawet niemcy nie widzieli. pogratulować pomysłu i bezmyślności dla policjantów i dla kierowców którzy grzeją w terenie zabudowanym ile sie da. piratow na drodze i tak sie nie wytepi. ja nie rozumiem po co jest cos takiego jak kasowanie punktow karnych, nie powinno tego być wcale ktos kto ma full punktow powinien tracic prawko bez możliwości zrobienia go przez rok conajmniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Powinno być jeszcze bardziej brutalne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestroga dla rowerzystów

-Na Twojej drodze może stanąć nieodpowiedzialny kierowca VW /być może któryś z nas/

 

0cf40638.jpg

Edytowane przez zippo68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
UŻYJ WYOBRAŹNI

 

Daje do myślenia. Szkoda tylko że w TV jakoś tego nie widać, bynajmniej ja jeszcze nie widziałem.

 

Przypakiem trafiłem jeszcze na to:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://olsztyn.wm.pl/Mezczyzna-potracony-na-przejsciu-kolo-Alfy-nie-zyje,82488

 

18-latek, który miał prawo jazdy dopiero od dwóch miesięcy jechał volkswagen golfem w stronę ratusza. Na przejściu dla pieszych potrącił pieszego, który opuszczał pasy. Mężczyzna w stanie ciężkim trafił do szpitala. Tam zmarł. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym Kodeks Karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Ot taki mały paradoks nawiązujący do postu wyżej ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde chce iść do straży ale po tych filmikach mam mieszane uczucia :( przecież Ci strażacy maja nerwy ze stali albo jakieś kursy przechodzą [*]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kurde chce iść do straży

To idz do granicznej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności