Skocz do zawartości
kustyk-zip

skaczące obroty wb4 1.9 tdi...

Rekomendowane odpowiedzi

witam! mam paska b4 1.9 TDI 96rok clasic line... mam problem ze skaczącymi obrotami...

obroty falują mi na postoju, a takze do 2 tys obrotów podczas jazdy..

jaka moze byc przyczyna?? z góry dzieki bardzo za odpowiedz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to być zasyfiony nastawnik (patrz temat czyszczenie nastawnika w 1Z) , układ recyrkulacji spalin może się przycinać i działac nieprawidłowo.

 

Ale ja stawiam na nastawnik i od tego nalezałoby zacząc. Następnie N18 i zawór przy kolektorze ssącym tzw EGR.

 

Odepnij linke od predkościomierza (lub impulsatora) przy skrzyni biegow, jesli szarpanie podczas jazdy ustapi to na bank masz zasyfiony nastawnik i trzeba go przeczyścic. (i reszty mozliwych przyczyn możesz nie czytac) Po przeczyszczeniu autko pojedzie jak funkiel nówka:D

 

EGR bym zaslepił blaszką, najprościejsza metoda usuwania tej usterki..I może najlepsza dla tych silników..

 

Może być jeszce 3 cia przyczyna ale to chyba mało prawdopodobne, czujnik wzniosu iglicy na 3cim wtrysku zaczyna padać...

 

Odepnij linke lub kabel od impulsatora i napisz czy coś się zmieniło z szarpaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze może to powodować czujnik temp., oraz n109, ale raczej będzie to coś z nastawnikiem, lub pompą (sprężynkami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy, jestem z podlaskiego, w moim miescie nie da rady wykonac czyszczenia nastawnika...

zostaje Białystok.. jak ktos zna jakiegos speca od tdi to dzieki z góry za informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewny że to nastawnik (odpiałeś linke od licznika)??? Jesli nie, to lepiej ustrojstwa nie rozbierać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że odkopuję ale niestety mam identyczny problem.

Linki nie odpinałem - od strony zegarów jest strasznie ciężki dostęp a nie wiem gdzie mogę jej szukać w skrzyni (jeżeli ktoś z Was ma jakieś fotki, będę wdzięczny za ich podesłanie).

Pytanie: jeżeli po odpięciu linki przestanie szarpać automatycznie wskazując na usterkę nastawnika, czy nic nie zaszkodzi bym tak jeszcze trochę pojeździł nie wywołując innych usterek?

Pytam, ponieważ jakoś na razie nie potrafię znaleźć jakiegoś zaufanego fachowca z okolic Katowic, który wykonałby usługę czyszczenia nastawnika szybko, solidnie i tanio. Nie mogę wysyłać nastawnika w ciemno na drugi koniec Polski i czekać nie wiadomo jak długo na jego powrót.

Możecie kogoś polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujnik prędkościonomierza znajduje się ( jak otworzysz maskę) to po prawj stronie silnika przy środkowym przegubie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mogę wysyłać nastawnika w ciemno na

 

rozumiem ze szukasz kogos kto ci zdjety nastawnik wyczysci i odesle ?Masz vaga zeby wszytsko poustawiac po zamontowaniu nastawnika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@karolek80: dziękuję, jutro podczas przerwy w pracy poszukam i odepnę

@majek666: mam VAG'a. spacjalnie dla passka kupiłem laptopa i kabel :-) pokazuje mi "falujące" dawki paliwa względem miarowych... wiem, że po wyczyszczeniu nastawnika należy go właściwie umieścić względem pompy. nie wiem czy dawkę można ustalić innym sposobem.

jestem zielony w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdz na forum instrukcje czyszczenia nastawnika przeczytaj uwaznie i sam ocen czy to zrobisz sam. Filozofii wielkiej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to moze byc zasyfione wtrski :) podlacz pod vag i zobaczysz co sie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności