Skocz do zawartości
ZAJKA

modyfikacja mocy w automacie

Rekomendowane odpowiedzi

zastanawiam się nad zwiększeniem mocy mam paska z 1998r 1,9 tdi 110 km w czterobiegowym automacie czy ktoś z was może mi odpowiedzieć na pytanie czy ta skrzynia wytrzyma jeśli wgram jakąś mapę i zwiększę moc tzw. power boxy mnie nie interesują może ktoś zrobił taką akcję w swoim pasku z tą skrzynią, będę wdzięczny za wszelkie informacje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim nie pakuj sie w program któy był pisany pod skrzynie manualną. Przy automatach zasada jest taka że moment obrotowy nie może mieć tzw górki tylko powinien byc w miare płaski. Jego maksymalna wartość powinna byc przesunięta w wyższe partie obrotów, bo inaczej skrzynia się może posypac i w niższych obrotach może mieć problem z przeniesieniem wysokiego momentu. Polecam Ci TUNE-UP w Gdańsku na Św. Wojciecha 377a - http://www.tune-up.pl - robiłem u nich swój program, w automacie (TIPTRONIC) mam 180KM i 360Nm - od 2 lat wszystko śmiga tak jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tune-Up z Gdanska wogole dlubie rewelacyjnie...najlepszym przykladem jest moj pazdzierz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info wybiorę się do nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam zamiar troche oszolomic mojego paska orietujecie sie jaki jest koszt przeprogramowania skrzyni wraz ECU??

i takie pytanie co sadzicie o powerbox czy jest to bezpieczne i wlasnie co ze skrzynia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli mowa o skrzyni automatycznej tiptronic to można ją jakoś przeprogramowac (polecam tylko i wylacznie gdy jest w nienagannym stanie) skrócenie czasów zmiany biegów wiąże się z tym że skrzynia zaczyna pracowac w bardziej ekstremalnych i niebezpiecznych ustawieniach ... te skrzynie przy seryjnym programie potrafią się rozsypywać bez wiadomego powodu. Jeżeli powerbox to tylko taki który został specjalnie zrobiony pod auto ze skrzynią automatyczną (płaski moment obrotowy) w innym wypadku zajedziesz skrzynie w kilka tygodni - nie ma powerboxów uniwerslanych. W przypadku automata najbezpieczniej jest zgłosić sie do tunera który ma doświadczenie w modyfikacjach ECU aut ze skrzynią automatyczną. Jeżeli chcesz zaoszczedzić to wydaj kase na dobrze zrobionego chipa ... nowa skrzynia (używana + przekładka) kosztuje 3 razy tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Poważnie przymierzam się do zawirusowania mojego B5 1.9 110 km (AVG ).Na tyle poważnie,że na 8 kwietnia mam umówioną wizytę u doktorów z G-lab w Łodzi.Mam automatyczną skrzynię biegów-4 ro biegową lokapową.Po przeczytaniu tego wątku mam do Was takie pytanie.Wstępnie rozmawiałem z nimi o tej skrzynce i twierdzą,że no problemo-robią jak najbardziej.Wracając do mojego pytania,chodzi mi oto o co ich dokładnie pytać,żeby widzieli że kumam gdzie i po co jestem?Jeżeli ktoś z czytających miał z nimi coś wspólnego to proszę o opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności