Skocz do zawartości
Sylvek1986

Fotoradar używa lampy w dzień?

Rekomendowane odpowiedzi

Mają czas do roku. Potem mogą cmoknąć w przyrodzenie.

A poza tym mandat wart 100 zł (w moim przypadku) wezwanie do sądu Grodzkiego w Resku to ode mnie ok. 50 km. I teraz ciągaj się na sprawy do Reska. Nie warta skórka za wyprawkę.

 

Wyczytałem taka wypowiedz w necie:

 

"Jeśli chodzi o czas doręczenia, to policja ma 1 miesiąc na doręczenie przesyłki ze zdjęciem liczone od czasu ściągnięcia zdjęcia z fotoradaru na komputer (czyli nie od czasu popełnienia wykroczenia). Policja może wystawić mandat w ciągu miesiąca od tej daty. Jeśli z jakiegoś powodu nie zdążą, to sprawę kierują do sądu. Przedawnienie następuje o ile pamiętam po 5 latach, a w tym czasie nawet nasze sądy zdążą zareagować."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja dołączę się do wątku.

W zeszłym roku SM w moim rodzinnym mieście też zrobiła mi fotkę bez błysku w połowie sierpnia, a wezwanie na rozmowę dostałem pod koniec paździrnika. Też się zastanawiałem czy już nie po czasie, bo nawet pogodziłem się z myślą że mi się chyba upiekło. Zadzwoniłem do kuzyna który pracuje w drogówce i jest tak jak pisał cube2606. Tenże kuzyn powiedział, żeby się nie rzucać i nie dopytywać o to kiedy to było, bo nie warto, a czasu mają dużo. Powiedział za to jedną ważną rzecz jak dla mnie. SM zależy abym przyjął mandat, bo w tym momencie pieniądze pozostają w mieście i oni może z tego też coś mają. Mogę z nimi negocjować w ramach widełek, a jak są uparci i chcą po max stawkach, to najwyżej nie przyjąć mandatu. Ze swojego doświadczenia wie, że sądy najczęściej przychylają się do niższych progów, a pieniądze idą wówczas do sejmiku wojewódzkiego czy jakoś tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(w moim przypadku) wezwanie do sądu Grodzkiego w Resku to ode mnie ok. 50 km. I teraz ciągaj się na sprawy do Reska.

 

Jacek musisz dodać jeszcze 26 km bo w Resku nie ma sądu więc musiałbyś jechać do Łobza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacek musisz dodać jeszcze 26 km bo w Resku nie ma sądu więc musiałbyś jechać do Łobza.

O kurde toś mnie zaskoczył to tym bardziej jestem przekonany że dobrze zrobiłem płacąc mandat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelciu

A czy ktoś wie czy śmietniki z autostrady a4 używają lampy? Jechałem dzisiaj i koło Legnicy tylko mi mignęła Vectra na parkingu i złowieszcze oko obok niej hehe Błysku nie było! I teraz nie wiem czy mam się martwić, czy nie. Poza tym parę km dalej stał drugi patrol i nie zatrzymali mnie, a z tego co wiem to na autostradzie jak się tak ustawiają to skrzynka robi foto, a ci którzy stoją dalej od razu zatrzymują i wręczają kwitek... Wątpię że się np. zmieściłem w dopuszczalnym zapasie, bo miałem 160 z hakiem:) Kurcze nie wiem teraz czy spodziewać się listonosza, czy jeśli nie zatrzymali mnie od razu to mogę spać spokojnie. Jak myślicie? Miał ktoś już przygodę z fotką z autostrady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy ktoś wie czy śmietniki z autostrady a4 używają lampy?

Zależy od pogody

Jechałem dzisiaj i koło Legnicy tylko mi mignęła Vectra na parkingu i złowieszcze oko obok niej hehe Błysku nie było! I teraz nie wiem czy mam się martwić, czy nie. Poza tym parę km dalej stał drugi patrol i nie zatrzymali mnie, a z tego co wiem to na autostradzie jak się tak ustawiają to skrzynka robi foto, a ci którzy stoją dalej od razu zatrzymują i wręczają kwitek...

Jeśli tak byli ustawieni to z reguły tak robią, lub drugie auto jest do ścigania lub zablokowania uciekającego auta.

Wątpię że się np. zmieściłem w dopuszczalnym zapasie, bo miałem 160 z hakiem Kurcze nie wiem teraz czy spodziewać się listonosza, czy jeśli nie zatrzymali mnie od razu to mogę spać spokojnie. Jak myślicie?

Różnie bywa idź do kościoła i daj na tacę bo być może trafiłeś na moment kiedy ustawiali urządzenie. Wówczas mają kilka zdjęć do wyrzucenia zanim urządzenie zaczyna robić zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności