Skocz do zawartości
xdo

odwrócone świecenie kontrolki abs w b4

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy spotkał się ktoś z następującym zjawiskiem,

ABS działa, wg. mnie, tak jak powinien, koła się nie blokują, natomiast świeci się kontrolka.

Po włączeniu zapłonu zapala się kontrolka poduszek, po chwili gaśnie, kontrolka abs działa dokładnie odwrotnie.

Na VAG nie ma błędów, kontrolka i sterownik były wymieniane na inne.

Edytowane przez xdo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, u mnie kontrolki (obie) zapalają się w momencie włączenia zapłonu i gasną po jakichś 3 sekundach. Kontrolki mogą się zapalić jak kręcisz rozrusznikiem - spadek napięcia - ale po uruchomieniu silnika powinny zgasnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy masz dobrze kleme dokrecona podobnie miałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze mieć słaby sygnał z jakiegoś kabelka i juz warjiuje wystarczy ze izolacji troche nie bedzie to wskazuje lub w zegarach się poknociło częsty przypadek.... PS bo niewiem dokładnie sprawdż se płyn chamulcowy bo niekiedy są połączone czujniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem rozwiązany, nie miałem oryginalnej kontrolki, stąd szukanie w całej instalacji.

Powodem odwróconego świecenia była sama kontrolka, numer katalogowy tej która świeci poprawnie różni się literami na końcu, "zła" ma tylko A, a ta która świeci poprawnie AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie zapalila kontrolka od poduszki powietrznej nie wiem zdjolem kleme i nadal sie pali moze sie przetar jakis kabelek pod siedzeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmowanie klem nie pomoże. Musisz podpiąć kompa, żeby wykasować błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności