Skocz do zawartości
daro89

Brak zasilania do podtrzymania pamięci radia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem mianowicie nie mam napięcia w przewodzie który służy do podtrzymania pamięci w radiu czym to może być spowodowane?:confused::confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam taki problem mianowicie nie mam napięcia w przewodzie który służy do podtrzymania pamięci w radiu czym to może być spowodowane?

 

Hej , po pierwsze :) jakie radyjko chcesz podpiąć , po drugie o jakim kolorze kabla myślisz pisząc ( przewodzie który służy do podtrzymania pamięci w radiu )

 

Zdradzę Ci taka ciekawostkę , zajmuje się car-audio już od ładnych kilku lat ...

Ale tylko Vw Passat mnie zaskoczył :D

 

Przy każdorazowym montażu Alpiny w pasku problem się pojawia , wiec zrób tak .

Przepnij kable we wtyce ISO z radia ( wtyczka zasilająca ) zamień miejscami kolory czerwony z żółtym . Powinno działać :P

 

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam:) ja mialem tak u siebie z radyjkiem PIONEERA:) co sie okazalo kable musialem podpiac na krzyż:) i wszystko smiga jak powinno:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam ja mialem tak u siebie z radyjkiem PIONEERA co sie okazalo kable musialem podpiac na krzyż i wszystko smiga jak powinno

 

tez tak miałem z radiem pioneera zamiana kabelków kolorami żółty z czerwonym i wszycho działa.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, odwrotnie sa kable w pasku puszczone? Czy jest tylko prad po stcyjce? Nie zagladalem tam jeszcze. Tez mam zamiar wrzucic fajny komplecik kenwooda to pewnie problem sie pojawi tez. Kiedys podpinalem czerwony do zoltego i smigalo ale to dawno dawno... Moze ktos wie czy ta fabryczna zmieniarka pracuje z jakims sprzetem ale nie fabrycznym, jak radio poleci to i zmieniarke trzeba wyciagac i nora zostanie.

Edytowane przez Danny6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

Zacząłbym od sprawdzenia bezpiecznika. Też tak miałem, zachodziłem w głowę co robię nie tak - przecież tuż przed chwilą na radiu oryginalnym wszystko działało. Najwyraźniej podczas demontażu starego radia wyskoczył bezpiecznik. Z tego co pamiętam był to bezpiecznik nr37 my.php?image=zespbezpiecznikw5pp.jpg

 

zespbezpiecznikw5pp.th.jpg

 

Pzdr

Edytowane przez MajoG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jak ktoś nie ma żółtego? :)

Ten żółty na zdjęciu to było zasilanie wzmacniacza anteny dodatkowej, zamontowany przez mechaników CA poprzedniego właściciela.

17032009055.jpg

Edytowane przez zejnowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co jak ktoś nie ma żółtego?

Ten żółty na zdjęciu to było zasilanie wzmacniacza anteny dodatkowej, zamontowany przez mechaników CA poprzedniego właściciela.

 

 

Kabel zaznaczony powinien być żółty ale nie jest :P ale to on niego się rozchodzi ;)

Spróbuj go zamienić z grubym czerwonym z niebieskim paskiem tym z samego brzegu kostki.

 

Jeśli posiadasz miernik to pomierz sobie te dwa kable , w czerwonym ( żółtym ) powinno być napięcie niezależnie od kluczyka w stacyjce , a w czerwonym z niebieskim paskiem tylko po przekręceniu kluczyka w stacyjce. Jest jeszcze jedna metoda , mianowicie można zmostkować w radiu dwa przewodu żółty i czerwony wtedy radio będzie miało zasilanie nie zależnie od kluczyka w stacyjce , będzie działało non stop . Wybór metody zależy od Ciebie.

 

Pozdrawiam

 

2f94c2b813bc9643.jpg

Edytowane przez klema6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam chcialbym sie dowiedziec http://img188.imageshack.us/img188/3320/20100615034.jpg ktory kabel jest od czego :) nie posiadam miernika;/ szare i zielone to sa przewody od glosnikow.a chce podlaczyc takie coshttp://img508.imageshack.us/img508/9891/20100616037.jpg http://img69.imageshack.us/img69/1927/20100616035.jpg

Edytowane przez Desq89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak, brazowy to masa, czerwono bialy to stałe 12V niebieskoszary to remoteControl do anteny el i do zalacza wziacniacza, na ostatniej fotce pokazujesz zdjecie radia z tylu, zeby Ci radio zagrało musisz sobie do tej kostki w aucie dorobić ten kabelek żółtoCzerwony co jest na ostatnim foto, to jest drugie 12V na zalaczanie radia po stacyjce, musisz tego kabelka poszukać u siebie za deską tam gdzie masz radio myślę że tam gdzieś będize lezec ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności