Skocz do zawartości
Gery 33

problem z zawieszeniem przednim

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

posiadam passata model b4 z 96 roku,1.9tdi.

autko jezdzilo na zachodzie,nie znalo naszych drog.

pojawil sie ostatnio problem z przednim zawieszeniem,zaczely dobiegac stuki w prawym mcpersonie.po ogledzinach zauwazylem ze gorne mocowanie amora jest luzne,po podniesieniu auta wyczowalny jest luz podczas podnoszenia kola do gory.

oto zdjecia dobrego: img2963.th.jpg,

 

i luznego-uszkodzonego gornego mocowania mc persona:img2964.th.jpg.

mam pytanie do osob na forum czy ktos z was moze mi powiedziec co uleglo uszkodzeniu,gdyz chcialbym zamowic wszesniej czesci bez wczesniejszego demontazu mcpersona.dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego zmien gumowe poduszki(z lozyskiem) ktore sa od gory na laczeniu MCpersona z buda. to na pewno to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marek VW

Guma która wchodzi w kielich, przy okazji wymień też łożysko skręcane z gumą i amortyzatorem. Wymiana jest prosta bo na dole masz dwie śruby, a u góry wyjdzie samo lub lekko pociągniesz. Później musisz "ścisnąć" sprężynę i rozkręcić amortyzator klucz chyba 24 i imbus. Pamiętaj że musisz po naprawie jechać ustawić geometrie kół, chyba że nie ruszysz śrub o których pisałem a odkręcisz przegub, zacisk od hamulca, końcówkę drążka i sworzeń na końcu wahacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pamiętaj że musisz po naprawie jechać ustawić geometrie kół, chyba że nie ruszysz śrub o których pisałem a odkręcisz przegub, zacisk od hamulca, końcówkę drążka i sworzeń na końcu wahacza.

dokładnie oznaczenie położenia dolnego mocowania amortyzatora powinna załatwić sprawę :ok:

ps. na skręconych kołach te miseczki zawsze nierówno wystają. mają być równo na równym podłożu i kołach na wprost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gery, najpierw rozbierz mcphersona, a potem jedź po poduszkę, bo w jednych autach były poduszki zlane z łożyskiem, a w jednych osobno poduszka i osobno łożysko. W drugim przypadku oczywiście najlepiej wymienić komplet. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy z ta luzna poduszka mozna jezdzic? i czy przy skaladniu moglo sie cos poluzowac bo mam to samo i nieadwno wymieniane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tematu, czy w b4 też były dwa rodzaje poduszek amortyzatora jak w b3 ? Czy tylko ta ze stałym łożyskiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w b4 występowały ze stałym łożyskiem, u mnie łożysko i poduszka jest oddzielnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie również są osobno, co do wymiany, to lepiej odkręcić na dole cała zwrotnicę a nie w połowie rozpinać amortyzator ze zwrotnicą, bo takie prace "oznaczając" to o kant d rozbić. Ja jak wymieniałem, to odkręciłem zwrotnicę, mocowanie na górze i wymieniłem co trzeba. Aha, bez ściągaczy do sprężyn nic nie zdziałasz, pamiętaj o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wlasnie jestem po wymianie gornej poduszki amortyzatora oraz lozyska,oto nowe czesci przed zalozeniem:

http://yfrog.com/0mimg3213mjx,

wybralem ta firme bo wydaje mi sie ze jest najlepsza,cena umiarkowana.

udalo mi sie po odkreceniu lacznika stabilizatora opuscic amortyzator ze sprezyna i po sciagnieciu sprezyny sciagaczami odkrecic nakretke lozyska i wymieniajac je nie demontujac dolnego mocowania amortyzatora.

oto zdjecia:

http://img209.imageshack.us/gal.php?g=img3225.jpg.

po zamontowaniu oba gorne mocowania amorow maja podobna szczeline jak na zdjeciu

http://img209.imageshack.us/img209/5485/img2963thj.jpg

Edytowane przez Gery 33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wybralem ta firme bo wydaje mi sie ze jest najlepsza,cena umiarkowana.

 

Firma całkiem niezła. Ja ostatnio też założyłem łożyska Lemfordera i poduszki firmy Febi i póki co jestem bardzo zadowolony. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności