Skocz do zawartości
yogicc

OBD2 VAG problem po przerobce.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie nie wiem czy dobrze trafiłem. (Jeżeli nie to proszę moderatora o przeniesienie w odpowiednie miejsce)

Po próbie kradzieży mojego paska gdzie próbowano się podłączyć do kompa po przez złącze VAG postanowiłem to gniazdko usunąć ze środkowego tunelu. Postanowiłem wstawić kostkę w instalacje tak, aby można było odłączyć złącze VAG. Po całej "operacji" cos się spitoliło i nie można się podłączyć, nie ma żadnej reakcji. Na kablu, który posiadam jest dioda, która sygnalizuje podłączenie z kompem (dioda powinna świeci) a tak nie jest. W innym aucie działa. Wszystkie podłączenia są zrobione odpowiednio, sprawdzane kilkukrotnie.

Poradzicie coś???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij czy nie wgiąłeś któregoś pinu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta dioda nie sygnalizuje połączenia a jedynie to ze jest zasilanie w gnieździe w twoim widocznie nie ma podaj mu na krótko i zobacz czy połączysz się z kompem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn zapodać napiecie 12V na pin 16 (czerwono czarny przewód) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapodalem napiecie tak jak mowiles dioda zaswiecila

tylko ze kiedy uruchamiam: VW TOOL wyskakuje kominikat "No response from car controller"

przy programie VAG COM 409-1 tez jest problem, interfejs jest ok ale nie moze sie polaczyć, odziwo kiedy wciskam scan wybieram Passat B5 i "normalnie" skanuje i na koncu pokazuje ze jest problem z punktem 15 czyli poduszki

takie komunikaty wyskakiwaly tez przed moja "przeróbką"

co z tym zaradzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzieś zgubiłeś napięcie gniazda podobnie może być z linia K i L sprawdz dokładnie okablowanie złącza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ok dzieki, rozbiore to trzeci raz i jeszcze raz złoże, moze cos sie poprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy założeniu, że masz podłączona prawidłowo instalację a wciąż brak komunikacji, odepnij akumulator na kilkanaście minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z VAG. Poprostu nie dziala. podlaczam do A4 kumpla i smiga bez problemu. A u mnie swieci sie w kostce na zielono i nic. Co moze byc przyczyna ? Czy mozna jakos wyciagnac zlacze w samochodzie bez rozkrecania calego tunelu srodkowego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem z VAG. Poprostu nie dziala

Szukaj rozwiązania w dziale 'Diagnostyka VAG', ewentualnie dostosuj się do punktu 2.2.d regulaminu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poprostu nie dziala. podlaczam do A4 kumpla i smiga bez problemu. A u mnie swieci sie w kostce na zielono i nic. Co moze byc przyczyna ?

Komunikuje Ci się ze sterownikiem, czy masz "not response"? Jeśli nie gada, możliwa jest docinka linii K, ewentualnie uszkodzenie samego złącza OBD2.

Czy mozna jakos wyciagnac zlacze w samochodzie bez rozkrecania calego tunelu srodkowego ?

Z tego co mi wiadomo, to niestety nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli auta nie masz od nowości to istnieje prawdopodobienstwo ze poprzedni wlasciciel zrobil swegorodzaju zabezpieczenie odcinajac jedna z lini idaca do gniazda.

Chcac wyciagnac gniazdo musisz rozkrecic tunel

PS az tak duzo roboty z tym nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki to szukam watka jak rozkrecic tunel i biore sie do roboty :) dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności