Skocz do zawartości
piotrek991

sam zakładam alarm, centralny zamek

Rekomendowane odpowiedzi

dotyczy passata b5

 

jest tu kilka pytań i mało odpowiedzi więc podzielę się swoją wiedzą,

proszę o nie zadawanie w tym wątku pytań a jedynie dodawanie dodatkowej wiedzy

 

centralkę alarmu czy sterownik centralnego zamka (ten jak ktoś nie ma pilota) schować gdzieś dobrze i żeby nie było narażone na wilgoć

 

masa - można przykręcić pod nakrętkę znajdującą się po zdjęciu osłony plastikowej koło klameczki od otwierania przedniej maski - są tam dwie takie nakrętki - obojętnie pod którą

 

stały plus - po zdjęciu obudowy pod kierownicą w tej której jest schowek np na ksiązkę serwisową lub CB, są tam przekaźniki i złącza z plusem, plus można podłączyć pod nakrętkę na której jest naklejka pasek czerwony z liczbą 30

 

drzwi otwieranie i zamykanie- po zdjęciu boczka drzwi idą przewody do kasety z zamkiem i w tej wiązce przewodów trzeba szukać kabelka czerwono niebieski i czerwono zielony

 

kierunkowskazy - pod osłoną plastikową pod klameczką od maski jest kostka brązowa a w niej przewody od kierunków zielono czarny, i biało czarny

 

domykanie szyb - najlepiej kupić alarm który ma tą funkcję wtedy wydłuża się czas zamknięcia i passat jest tak wdzięczny że domkną się szyby, jeśli chodzi o sterownik centralnego zamka sprawa ta sama bo impuls na wyjście "zamknij" programuje się na czas dłuższy i sterownik szyby domknie

 

jeszcze została sprawa

- krańcówek drzwi, maski przedniej, i klapy tylnej - niektórzy podłączają pod lampę sufitową (nie zbyt dobre wyjście) można szukać kabli od każdej krańcówki osobno (ja tak robiłem ale już kolorów nie pamiętam)

 

- syrenka - plus z akumulatora, masa też gdzieś złapać z komory silnika, no i wyzwolenie syrenki z alarmu - nad pedałem sprzęgła jest gumeczka zaślepiajca i można puścić tam kabel, można również póścić obok wiązki która idzie do puszki z komputerem a potem z puszki też jest gumeczka przebić się i wyjść z kabelkiem do syrenki

 

NIEKTÓRE ALARMY WYMAGAJĄ ZASTOSOWANIA DIODY PROSTOWNICZEJ DO ZAMKNIJ/OTWÓRZ DRZWI

 

w passatach sterowanie otwórz/zamknij drzwi jest wyzwalane masą

 

 

mała ściąga

 

72c5998c06ea5467m.jpg

Edytowane przez piotrek991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi zalozyl ktos tak alarm, ze dzialaja tylko drzwi od pasazera.

tylko wtedy zaczyna wyc kiedy je otworze.

 

jak samemu to poprawic??

 

gdzie wpiac sygnal z centralki tak zeby wszystkie drzwi chodzily??

alarm superforteca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod moduł komfortu lub drzwi kierowcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a bardziej szczegolowo???

 

ktory to kabel gdzie szukac i jaki kolor??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr jak mam zaprogramować centralkę na zamykanie 7 sekund .Mam centralkę bez systemu domykania szyb .Jest taka moąliwość zamykanie 7 sekund otwieranie 1 sekunda??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piotr jak mam zaprogramować centralkę na zamykanie 7 sekund .Mam centralkę bez systemu domykania szyb .Jest taka moąliwość zamykanie 7 sekund otwieranie 1 sekunda??????

E może podasz mi najpierw jaki alarm posiadasz wtedy łatwiej jest coś powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam centralkę Carprotect

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można dokupić taką pierdółkę http://www.allegro.pl/item1089201759_domykanie_szyb_passat_b5_audi_a4_interfejs_tuning.html

 

Lub zrobić podtrzymanie samemu. Jestem w trakcie realizacji owego urządzenia. Koszt bankowo nie będzie wynosił 40zł :) a jakieś 10zł max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukisio

Czy wystarczy sam kondensator. Wiesz jak ten uklad domykania szyb wygląda tzn. jak jest zbudowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przepraszam że odkopuje temat. Mam pytanie. Wszystko podłączyłem moja centralka to Magic Alarm FAI820. kluczyk scyzoryk. Wszystko podłączone i działa. Zostały mi 2 przewody szary i szaroczarny wg. schematu mojej centralki to klapa bagaznika i sterowanie modułem komfortu czy coś. No i nie mam domykania szyb ani bagaznika na osobnym przycisku. Trzeba się chyba podpiąc z tymi przewodami pod sam moduł komfortu. Jak by ktoś mógł powiedziec gdzie dokładnie podpiąć się pod moduł komfortu był bym wdzięczny.

Pozdrawiam.

Dodaje schemat modułu komfortu :

http://www.elektroda.pl/rtvforum/download.php?id=351529

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj piotrze :) ja niestety zgubilem pilota do alarmu i musialem go wyjac ( zbyt drogie kodowanie,alarm byl dokladany) i zalozylem sama centralke zamka z pilota.domykanie szyb podpialem do kabla zamykania drzwi i po zryglowaniu domyka mi okna.no i wlasnie pozostal mi jeden kabel wlasnie wychodzacy z lampki w podsufitce.gdzies go musze podpiac czy jesli nie mam alarmu po prostu go usunac?z gory dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności