Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jaka najlepiej kupic navi zeby dzialala kierownica wielofunkcyjna i wyswietlacz na zegarach?Wczesniej nie bylo zadnej navi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Navi MFD wersja D bo do wersji G nie podłączysz licznika Fis jak go masz bo potrzebny tuner TMC a do wersji D nie potrzeba tego tunera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli najlepiej wersja D podlacze tam bez problemu duzy fis i wielofunkcje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak ci napisałem kolego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra a do "D" można dołożyć TMC???

Przy okazji czym rózni sie D od np. G???

Noi jeszcze jedno jak jest z tymi licznikami kazdy jeden z dużym fisem podepne pod D bez problemu?? bo słyszałem że są rózne liczniki i nie do każdego sie da... chodzi o to czy ten który był połączony z wersją navi G za pomoca TMC można podpiąć pod D bez TMC ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... chodzi o to czy ten który był połączony z wersją navi G za pomoca TMC można podpiąć pod D bez TMC ???

Mozna, za pomoca trzech kabelków pomiedzy navi a licznikiem, bez dodatkowego tunera TMC.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba licznik przekodować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przekodować tzn.??? normalnym kabelkiem z allegro da sie to zrobić???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzez VAG trzeba kody zmienić żadna filozofia ale ja ci w tym nie pomogę bo tylko patrzałem jak mi to kolega robi nawet nie wiem jak tak mu szybko palce chodził

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli ogólnie ujmując wersja navi "D" obsłuży kazdy licznik z dużym fisem oraz kierownice wielofunkcyjną, przy czym mozna też do niej podpiąć TMC aczkolwiek nie jest to konieczne. W takiem razie czym "D" rózni się od "G" i "A1" ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W takiem razie czym "D" rózni się od "G"

 

Niechciał bym Cię wprowadzić w błąd ale z tego co wiem D od G różni się kilkoma dodatkowymi funkcjami oraz prędkością pracy. G posiada pamięć ostatnich celów czyli ,,TOP 10,, oraz słownik przy wpisywaniu nazw miast,ulic oraz ich numeracji. Podobno także szybciej chodzi. Nie jestem pewny czy D posiada ww. funkcje ale G napewno ponieważ sam taką posiadam. Jeżeli się myle niech ktoś mnie poprawi. Napewno była już mowa o tym gdzieś na forum poszukaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógł by krok po kroku opisać proces kodowania licznika VAG-iem w celu możliwości wyświetlania informacji na fisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś mógł by krok po kroku opisać proces kodowania licznika VAG-iem w celu możliwości wyświetlania informacji na fisie

 

 

??xxx - Additional equipment

+01 - Brake pad warning

+02 - Seatbelt warning

+04 - Washer fluid level warning

+16 - Radio/Navigation

Do dwóch pierwszych cyfr dodajesz 16 i po bulu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałes podać +08 - MFA.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego quli ja jestem po takiej przeróbce z małej navi MCD na MFD-D i jak podłączyłem ją po raz pierwszy tez mi licznik Fis nie chodził i sterowanie w kierownicy więc zacząłem i teraz wszystko chodzi, na sam początek kup http://www.allegro.pl/item562660176_promocja_adapter_plug_play_montaz_w_10_min.html żeby uruchomić nawigacje później kup kostkę taką z 4 pinami http://www.allegro.pl/item568787622_wtyczki_kostki_mini_iso_zolta_i_zielona_oryginalne.html, trzy piny z zielonej kostki pin 8,9,10 podłączasz do licznika na pin 30,31,32 ( z 8 na 30,z 9 na 31,z 10 na 32 przekodować licznik i Fis działa, czwarty pin z zielonej kostki pin 11 podłączasz do modułu Multifunkcji na pin 5 ( moduł sterowania kierownicy znajdziesz pod kierownicą po lewej stronie jak zdemontujesz półkę dolną wtedy wypinasz ten moduł robisz tak j/w napisałem ci i kodujesz na nowo kierownice i wszystko działa, nie pamiętam tylko jak połączyć przewody z koski czerwonej którą miałem wcześniej podłączoną MCD ale przeszukasz forum i znajdziesz cos, na kodowaniu się nie znam bo mi to koleś robił nie potrzeba ci tunera TMC żeby to wszystko ruszyło bo z tego co wiem wersja G jak ją podłączysz to sterowanie w kierownicy będziesz miał ale licznik Fis nie ruszy bo będziesz musiał mieć ten tuner TMC a to dodatkowy koszt do 500 zł a u nas nie działa TMC nawet nie wiem czy byś słuchał informacji drogowych w innym kraju jak nie znasz język jest to ci nie potrzebne kolego. Jak zacząłem to wszystko robić to w pewnym momencie już chciałem się wycofać i założyć MCD na nowo bo się na słuchałem tyle ile to maggi trzeba ale jest to proste myślę ze po tym co opisałem to nie jeden kolega podłączy navi w parę minut a nie jak ja przez tydzień siedziałem przy tym bo nie wiedziałem Pozdrawiam i kto chce licznik fis i sterowanie w kierownicy to niech się zabiera

anschlussdiagrammvwnavigationm.jpg

Opis pinĂłw.jpg

Rozmieszczenie po??cze? komputera kierownicy..JPG

sterownik komputera kierownicy.JPG

Navi MFD 26 pin i 10 pin.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko. Chcem sobie zakupić NAVI bo teraz mam zwykle radyjko.jaka wersje kupic najlepiej.Bo rozumiem ze kazde NAVI czyta plyte z muza. i co potrzeba oprocz NAVI-jakie kable i cala reszta.dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mcgiwerr, dziwne pytania zadajesz skoro masz w tym temacie na nie odpowiedz, poczytaj od poczatku do końca ten wątek to sie zorientujesz.

 

Najpierw sie okres jaką navi chcesz kupić MCD czy MFD, bo ta pierwsza czyta AudioCD ta druga nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OKI juz luknolem.Chcialbym MFD !! Ale czy mozna do nie podlaczyc jakas zmieniareczke czy cos??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie, nawet adapterek na mp3 możesz podłączyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrex

Witam Kolegów Forumowiczów!

Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem nawigacji MFD wersja G. :D (NAV HW: 1002/36416). Mam ten sam problem, co wielu z Was: nici z FIS! :(

Opis Kolegi mirekserwus daje mi o tyle niewiele, że sam nie znam się na tym ani trochę, a nie chciałbym niczego zepsuć… ;) . Nie chcę rezygnować z zalet wersji G, nie chcę również kupować drogiego tunera TMC… Chcę po prostu znów cieszyć się napisami na moim ślicznym dużym FIS’ie. Poprzednio miałem w moim Passacie (z października 2004, 3BG, kombi) nawigację MCD i tam wszystko pięknie śmigało… Czy może ktoś z Was zna fachowca z prawdziwego zdarzenia z okolic Szczecina, który potrafi podłączyć FIS do wersji G bez TMC?

Z góry wielkie DZIENKS!

Edytowane przez piotrex
czcionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności