Skocz do zawartości
Grimson

Karta pojazdu - zwrot 425 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi o powyższe pisemko u kolegi z forum, ja mam auto nie cały rok i płaciłem za kartę pojazdu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz auto niecały rok to płaciłeś za nią 75 zł czyli nie należy ci się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to możliwe ze za recykling, za to chyba tez jest zwrot?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to możliwe ze za recykling, za to chyba tez jest zwrot?

 

Za dużo chciałbyś od urzędu wyciągnąć a nawet nie wiesz za co możesz.... Poczytaj ten wątek od początku. W sumie to Ci pomogę, post nr 5

 

pisze ze tylko w tym okresie czasu (od 21.08.2003r. do dnia 14.04.2006r) jesli auto bylo rejestrowane nalezy sie zwrot kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
identyczne pismo dostałem tyle że w Gdańsku

I działasz coś z tym ?Nie wiem co robić czy mam szanse na wygraną bo jak tak to oddaję sprawę do sądu i czekam.Już wystarczy prezentów dla państwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL mój błąd, Sorrki zachowałem się jak gówniarz Wybaczcie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a może do sądu z nimi? co o tym sądzicie?

 

Do sądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I działasz coś z tym ?Nie wiem co robić czy mam szanse na wygraną bo jak tak to oddaję sprawę do sądu i czekam.Już wystarczy prezentów dla państwa.

 

na razie olałem ale wiem że szansa na wygrana jest duża

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez o tym słyszałem nawet Weiss w radiu zet poruszył ten temat i z tego co usłyszałem to będą zwracać ale pewnie będzie tak jak z tą kartą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi recykling to trzeba czekać za wyrokiem żeby coś działać

 

W sprawie kart pojazdu, to do sądu z nimi jak tylko dadzą odp. o odmowie wypłaty. Trwa to długo, więc nie ma na co czekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem dzisiaj w starostwie pismo wraz z kopią karty pojazdu zobaczymy co będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra znalazłem takie info odnośnie zwrotu w moim mieście - Włocławek

 

"Niedawno Trybunał Konstytucyjny uznał, że 500-złotowa opłata za wydanie karty pojazdu jest za wysoka. Obniżono ją więc do 75 złotych. Niektórzy kierowcy pytają teraz czy należy im się zwrot nadpłaty?

- Jako organ wydający karty pojazdów pobieraliśmy opłaty zgodnie z obowiązującym wtedy prawem. Od 15 kwietnia minister transportu i budownictwa obniżył cenę do 75 złotych. Jeśli ktoś chciałby odzyskać pieniądze, musi to robić na drodze powództwa cywilnego. Pozwanym będzie w takim przypadku nie urząd, a skarb państwa. Tak też wszystkich zainteresowanych informujemy.

 

Czyli są jakieś szanse ? jakie pismo trzeba napisać itd.... Dziwne że nie którym oddają a innym nie ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
06.05.2010 - przyszło z Sądu Rejonowego w Puławach 23,25 zł - pewnie zwrot kosztów sądowych, firma się nie odzywa
Jeśli zwrot kosztów, to znaczyłoby, że sprawa wygrana. Firma się nie odzywa, bo... zajumali kase? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sam do nich zadzwoniłem

powiedzieli, że wszystko jest ok i kasa w przyszłym tygodniu będzie na koncie

jak już dotrze to chyba będzie można napisać, że polecam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj na konto weszło mi 520zł od Starostwa za kartę pojazdu, odsetki i koszty sądowe, nie dostałem jeszcze żadnego powiadomienia jak zakończyła się apelacja (odbyła się 15 kwietnia).

Wszystko byłoby fajnie gdybym sądził się o zwrot za jedną kartę, sądziłem się o dwie jednocześnie.

 

Jak dostanę powiadomienie to dam znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i mi dzisiaj przyszła kasa, trochę to trwało ale już jest

Moja szokująca historia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie okazało się, że jedna karta pojazdu się nie załapała, bo była ze stycznia 2004r, a do EU weszliśmy w maju 2004.

 

Podsumowując, moja sprawa trwała ok. 3 miesiące krócej niż przez firmę z której korzystał kazio, a otrzymałem niecałe 200zł więcej, więc chyba warto samemu się pofatygować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności