Skocz do zawartości
Gość helios22

Opadnięta wskazówka prędkościomierza

Rekomendowane odpowiedzi

Gość helios22

witam kolegów mam taki oto problem w passacie b5 tdi

http://www.imagic.pl/files/view/11567/DSC02992%20%5BRozdzielczo%B6%E6%20Pulpitu%5D.JPG

wskazówka predkościomierza opadła poniżej zera jak widać na zdjęciu licznik działa tylko wskazuje dokładnie o 20km\h mniej tyle ile wskazówka opadla możecie mi powiedzieć co jest powodem tej awari i jak ten problem rozwiązać czy jest to awaria mechaniczna czy elektryczna ??

Edytowane przez helios22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kjur18

Witam wszystkich, ja mam taki sam problem, zna ktoś na to odpowiedź?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba po prostu wyjąc licznik i przestawić wskazówkę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaj sie jak szybko zasuwales, ze az tak sie przekrecila:) To sie dzieje jak sie licznik zamknie 2 razy:) [joke]

 

Mysle, ze komputerowo da sie to skalibrowac, ale nie wiem jak, moze vagiem - reset czy cos w tym stylu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pecik

Witam, mój problem jest taki że w moim pasku wskazówka opadła tak że oszukuje o ok 30/35 km/h ^^ ale działa to jest najważniejsze... jeden mechanik mi powiedział że wystarczy wskazówke cofnąć do tyłu z dwa obroty a później ustawić na zero i powinno śmigać xD problem w tym że nie wiem jak sie dostać do wskazówki a dokładniej jak zdjąć tą szybke żeby niczego nie połamać ? jeśli ktoś wie to prosze o pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mój problem jest taki że w moim pasku wskazówka opadła tak że oszukuje o ok 30/35 km/h ^^ ale działa to jest najważniejsze... jeden mechanik mi powiedział że wystarczy wskazówke cofnąć do tyłu z dwa obroty a później ustawić na zero i powinno śmigać xD problem w tym że nie wiem jak sie dostać do wskazówki a dokładniej jak zdjąć tą szybke żeby niczego nie połamać ? jeśli ktoś wie to prosze o pomoc :)

Czytałeś temat w którym się dopisałeś? Chyba raczej nie, zerknij do postu nr 4 i zrób to co jest tam napisane.

BTW

Wskazówki nie cofniesz w tył 2 razy, co gorsza nawet raz nie dasz rady, musisz tylko przestawić wskazówkę, ale ja zaczął bym od testu licznika VAG-iem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

może to nie to samo lecz podobnie,myślę że się przyda...

Mam polo 1.4 tdi 75 KM problem tego samego typu, wskazówka opadła poniżej "zera"oszukuje o jakieś 30-40km/h.Pytałem,pisałem i w końcu zabrałem się za zdjęcie licznika,nastawiłem wskazówkę na "0" ale wskazówka po miesiącu dalej oszukuje wróciła poniżej zera... Co niektórzy mówią o wymianie licznika... ale czy to zadziała? nikt nie zna dokładnej przyczyny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 
panowie mam problem gdy padło mi aku opadły mi wskazówki jak na zdjęciu wszystko działa tylko wskazówki nie startują od zera. 
pytanie czy jest możliwość przestawienia wskazówek na zero żeby wszystko działało czy muszę wymienić licznik 

IMG_20190812_215203.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności