Skocz do zawartości
Gość Malek25

Oil sensor workshop

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Malek25

Kupilem licznik od auta europejskiego i wymienilem oryginalny w aucie z usa. Problem polega na tym ze licznik ktory kupilem ma funkcje OIL SENSOR WORKSHOP czego nie było w oryginalnym liczniku. Oczywiscie czujnika tez w moim autku nie ma, widocznie w wersjach na rynek amerykański takiego czujnika nie zakładali.Gość ktory mi go kodował powiedział ze nie da sie tego w żaden sposób wyłaczyć czy ktoś wie czy to faktycznie niemożliwe??. Może można zrobić jakiś obwód który oszuka kompa i nie bedzie pokazywał że go brakuje. Dodam jeszcze ze nowy licznik jest z listopada 2006 roku a oryginalny z maja wiec modelowo juz 2007 rok jesli sie dobrze orientuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej czynności potrzebny będzie VAG-COM HEX-USB+CAN lub inny interface do grupy VAG obsługujący magistralę CAN. Spróbuj zrobić tak:

 

Połącz się z licznikiem (adres - 17 (Instruments)), wybierz "10-Adaptation", wpisz wartość "039", obok powinno pojawić się "1". Spróbuj zmienić wartość na "0".

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Malek25

Dzieki pomogło komunikat zostal wylączony :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam też problem na wyświetlaczu pokazuje mi Oil sensor workshop czy ktoś wie co poszło proszę o pomoc Passat b6 3c 2.0 tdi.

Błędy z vcdsa.

00562 - Sensor for Oil Level/Temperature (G266)

010 - Open or Short to Plus

Freeze Frame:

Fault Status: 01101010

Fault Priority: 2

Fault Frequency: 1

Reset counter: 43

Mileage: 177919 km

Time Indication: 0

Date: 2011.01.21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko masz napisane padł czujnik poziomu oleju bądź instalacja jego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wszystkie Passaty na Europę mają czujnik poziomu oleju? tzn. czy ja to mam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz. Przecież tu chodzi o czujnik zapalający kontrolkę przy zbyt małym poziomie oleju. Raczej auta bez tego już nie kupisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś jaki jest nr części czujnika poziomu oleju do passata b6 3c 170 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a wie ktoś jaki jest nr części czujnika poziomu oleju do passata b6 3c 170 km

1j0 907 660 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzis troche zalem mojego paska bo padlo mi ako i go krecilem , no i sie zalal po jakims czasie odpalilem go i wlasnie pojawil sie komunikat oil sensor i engine workshop , po przejechani kilku km zniklo czy i tak musze podpiac go pod kompa ?

aha i dodam jeszcze ze przez jakis czas mi mrugala kontrolka od swiec zarowych ale juz jest ok

Edytowane przez drift pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja dzis troche zalem mojego paska bo padlo mi ako i go krecilem , no i sie zalal po jakims czasie odpalilem go i wlasnie pojawil sie komunikat oil sensor i engine workshop , po przejechani kilku km zniklo czy i tak musze podpiac go pod kompa ?

aha i dodam jeszcze ze przez jakis czas mi mrugala kontrolka od swiec zarowych ale juz jest ok

 

Jesli wszystkie kontrolki poznikaly same to powinno byc ok - ja jednak dla spokoju podpialbym go pod kompa i odczytal bledy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności