Skocz do zawartości
Los22

Kąt początkowy wtrysku silnik AJM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po raz kolejny pojawia się problem początkowego kąta wtrysku. Ale nigdzie tak naprawdę nie zostało to wyjaśnione w przypadku silników na PD.

Według producenta wartości danych w bloku 000/2 to od 124 do 134. U mnie jest 111. Czyli nieco za wczesny. Samochód generalnie pali na strzała ale tylko zimny. Ciepły muszę kręcić 2-3 sekundy. Czy kąt wtrysku można w jakiś sposób skorygować VAGiem??

Z tego co wiem to ludzie, którzy zajmują się chip tuningiem i mapują wtrysk robią to tylko za 500zł. Ja generalnie nie wiem czy można samemu wprowadzić jakieś zmioany w adaptacjach odnośnie kąta wtrysku.

No chyba że ktoś z Ponania zrobi mi to za mnijeszą kaskę to proszę o info.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sprawdź grupę 4, pole 4:

4,0,Unit Injectors valves command

4,1,Engine speed,820-900 rpm

;4WD:860-945

4,2,Spec start of Inj,1 °BTDC-2.5 °ATDC

4,3,Spec Inj duration,5-7 °Ck.

4,4,Synchro angle,-3...+3 °Ck. <- to interesuje Ciebie.

Najlepiej jak wartość jest bliska 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, synchronizacja jest około 1,2-1,5.

I co dalej zrobić żeby było 0?? Autko jest na PD więc P. wtryskową kręcić się nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kręci się kółkiem na wałku rozrządu, wystarczy zdjąć górną pokrywę rozrządu i zorientujesz się co i jak. Kółko jest przykręcone na trzy śruby z możliwością regulacji. Na forum już opisane wiele razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności