Skocz do zawartości
Gość plz

wymiana rozrządu B3 benzyna 2.0

Rekomendowane odpowiedzi

Gość plz

Jak ustawić koło zębate rozrządu na wale korbowym (ścięło wypust koła) ?

Jaka jest procedura ustawienia rozrządu w tym silniku? Może Ktoś jest mi w stanie pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyslalem ci PW ale juz nie aktualne. znalazlem potrzebne dane w Twoim profilu.

w ksiazce znalazlem to:

schemat rozrzadu silnik e2.JPG

ustawienie rozrzadu silnik e2.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość plz

dzięki za fotki, ale dalej nie wiem jak zmontować nowe,dolne koło zębate wału korb.z kółkami pasowymi na których jest znak(niby jest kołek, ale otworów jest 4 i do każdego pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość automaniak1

w skrzyni masz okienko tuż przy łączeniu z silnikiem u góry jak je otworzysz powinneś widziec wieniec docisku sprzęgła. obracając wałem ustaw go tak byś widział na wieńcu znak (nacięcie proste )i by było na wprost znaku na obudowie skrzyni(strzałka, ostry koniec)dla ułatwienia wykręc świece na pierwszym garze i wyłap górny martwy punkt tłoka a znaki same powinny się pokryc w okienku skrzyni nastenie przykęc koło zębate paska rozrządu.Górne koło rozrządu ustaw na znaku dla ułatwienia możesz zciągnąc dekiel klawiatury i ustawic wałek rozrządu tak by na 1-szym garze krzywki były w pozycji górnej czyli tak jak wskazówki zegara na godz. za 10 min 2 godz. muszą byc na jednakowej wysokości. Załóż pasek i napnij tak byś znaków nie przwstawił a kołem się nie przejmuj bo jak je przykręcisz tak będzie aby znaki się zgadzały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności