Skocz do zawartości
Kris_2000

Wentylator chłodnicy nie działa na zapalonym silniku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem że nie włącza mi sie wentylator od chłodzenia i dopiero jak zgaszę samochód to sie załącza. Co może być przyczyną?

Edytowane przez Kris_2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zawsze? Mi też czasami włącza się po zgaszeniu silnika, ale mimo wszystko jak dojdzie do zbyt wysokiej temp. podczas pracy silnika to też się załącza. Nie wiem jaka jest zasada działania tego urządzenia, ale tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat wałkowany dziesiątki razy:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wentylator jak zgaszę to sie włącza i pare minut później sie wyłącza ale jak samochód jest zapalony i temp. jest ponad 100 np: stoję w korku, to sie nie załącza i dopiero jak zgasze to sie włącza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi włączanie przy konkretnej temp to sprawdź termowłącznik który wkręcony jest w chłodnice. A co do włączania się po zgaszeniu silnika to sprawdź główną wiązkę kabli dochodzącą do silnika bo ja tam miałem zwarcie i tak samo to wyglądało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzi.g

Być może już rozwiązałeś swój problem ale może mój post przyda się jeszcze komuś. W pierwszej kolejności należy sprawdzić czy prąd dochodzi do termowyłącznika. Tam prąd dochodzi bez wzgledu na to czy silnik chodzi czy nie. Bez wzgledu na kluczyk w stacyjce. Załączanie wentylatora po zgaszeniu gorącego silnika jest normalne. Gorący płyn przestaje krążyć i tym samym nie ma chłodzenia. dlatego sie załąza po zgaszeniu gorącego silnika. Ale wystarczy przez chwilke pozwolić silnikowi pochodzić na biegu jalowym przed zgaszeniem i wtedy prawdopodobnie sie wentylator nie załączy. Gdyby jednak dalej się załązcał to polecam wymiane termostatu i/lub termowyłacznika. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi ale mi nie chodzi o włączanie sie wentylatora po zgaszeniu silnika tylko jak silnik pracuje to sie nie załącza albo załącza sie przy bardzo wysokiej temperaturze wg. wskazań licznika ok 110st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
załącza sie przy bardzo wysokiej temperaturze wg. wskazań licznika ok 110st.

To mi wygląda na padnięty pierwszy stopień czujnika załączania wentylatora chłodnicy, który jest zamontowany w chłodnicy. Drugi stopień jest sprawny i dlatego wentylator włącza się przy tak wysokiej temperaturze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To mi wygląda na padnięty pierwszy stopień czujnika załączania wentylatora chłodnicy, który jest zamontowany w chłodnicy. Drugi stopień jest sprawny i dlatego wentylator włącza się przy tak wysokiej temperaturze.

Nie do końca się z tym zgodzę bo miałem to samo w golfie III a winnym był nie wiem jak to nazwać ale spalony był pierwszy bieg w wentylatorze, czujnik wymieniałem chyba z dwa razy i nic to nie dało. Dopiero jak pozamieniałem kable od wentlatora to zaczął działać na wentylator ale na drugim biegu jak załączany był pierwszy, tym sposobem wyeliminowałem problem wentylatora. Mam nadzieje, że choć trochę pomogłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie do końca się z tym zgodzę bo miałem to samo w golfie III a winnym był nie wiem jak to nazwać ale spalony był pierwszy bieg w wentylatorze, czujnik wymieniałem chyba z dwa razy i nic to nie dało. Dopiero jak pozamieniałem kable od wentylatora to zaczął działać na wentylator ale na drugim biegu jak załączany był pierwszy, tym sposobem wyeliminowałem problem wentylatora.

Możesz mieć rację, ale najbardziej prawdopodobne jest uszkodzenie czujnika, co wcale nie wyklucza silnika dmuchawy.

najprostszym sposobem sprawdzenia wentylatora jest, odłączenie wtyczki od czujnika i mostkowanie kabli we wtyczce. Jeśli działają obydwa biegi to znaczy że czujnik padł. Jeśli jedna któryś bieg nie działa, to albo silnik spalony, albo instalacja elektryczna jest gdzieś uszkodzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja to chcialabym sie podpiac poniewaz u mnie wentylator wlacza sie dopiero jak na termometrze mam 110 stopni da sie to jakos uregulowac ze na mac 100? prosze o odpowiedz bo boje sie ze jak bede stala w korku to wybuchnie mi macha ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez włącza sie przy ok 110 stopniach, bo zegary zle mi pokazują temp. Najlepiej podjedz gdzies na stacje i poproś żeby zmierzyli ci temp. cieczy chłodzącej. Wtedy będziesz wiedziała czy te 110 to przypadkiem nie ~97 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oooo dzieki ;) podjade :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności