Skocz do zawartości
joandaw

Bzyczenie kontrolki oleju passat b2

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam, mam problem z kontrolką oleju podczas jazdy zapala się i dłuższy czas bzyczy.Oleju mam nalane max,odłączyłem kabelek z czujnika zamieszczonego z tyłu głowicy,bzyczy dalej ale bardzo rzadko. Słyszałem coś o zimnych lutach na stabilizatorze w liczniku .Czy może być to powód ?Jak to można usunąć.Z góry wielkie dżięki :).

Edytowane przez joandaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Powiem Ci ze ja mialem podobny problem. zazwyczaj jak dodawalem GAZU to zaczynalo bzyczec. CO dziwne czasami pomagalo dluzsze uzycie KLAKSONU. ale do czasu.

Dzialo sie to jeszcze jak autko mial moj ojciec. wedy jego mechanik stwierdzil ze to wlasnie gdzies jakies "zwarcie" wlasnie gdzies w okolicach LICZNIKA.... DOSTAWALEM szalu jak jechalem a tu bzyczalo i bzyczalo. czasami to az juz smiac mi sie chcialo z tej bezradnosci. pomagalo zgszenie auta i ponowne uruchomienie. ale wystarczylo dodac gazu (zwiekszaly sie obroty) i bzyczenie wracalo.

Tak jakby od pewnego momentu OBROTOW. nawet nauczylem sie juz jezdzic tak zeby nie przekroczyc tego pulapu (na sluch bo nie mam obrotka)

ktoregos razu wziolem rozkrecilem na czesci 1wsze licznik. cala plytke przetarlem powzepialem wszystko na swoje miejsce dobrze skrecilem do kupy i o DZIWO problem znikl. do dzisiaj ANI razu nie BZYKLO :)

 

Pozdrawiam

Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a olej i filtr zmieniony ? kontrolka + brzeczek to chybaza wysokie cisnienie oleju ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wysokie cisnienie oleju
skoro odlaczyl czujnik to jak moglo sprawdzic ze jest wysokie cisnienie skoro nie mialo czym.

:wstyd: no i teraz mi sie przypomnialo ze SAM zakladalem taki temat :)

 

->http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=29895

Edytowane przez DAN82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,olej i filtr wymieniony wymieniam co 10 tyś. Jest po wymianie spróbuje rozkręcić licznik bardziej prawdopodobna przyczyna.Jak poszło i co dalej dam znać. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wymieniłem licznik na inny, stary był popalony z tyłu i ułamane mocowanie.Mam nadzieje że będzie teraz wszystko w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujnik od wysokiego cisnienia (za nie odpowiada brzęczyk) znajduje sie w podstawie filtra oleju - na probe mozesz kabel od niego podlaczyc do masy, jesli brzeczenie bedzie sie dalej pojawiało to znaczy ze masz cos nie tak z instalacja, jak sie nie pojawi to znaczy ze nie masz cisnienia oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czujnik od wysokiego cisnienia (za nie odpowiada brzęczyk) znajduje sie w podstawie filtra oleju - na probe mozesz kabel od niego podlaczyc do masy, jesli brzeczenie bedzie sie dalej pojawiało to znaczy ze masz cos nie tak z instalacja, jak sie nie pojawi to znaczy ze nie masz cisnienia oleju
niewiem jak to wydedukowałeś ale każde dotknięcie kabla od czujnika ciśnienia oleju do masy będzie skutkowało świeceniem się kontrolki w liczniku bo czujniki są tak skonstruowane że podczas zaniku cisnienia mostkują właśnie masę:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem skad masz takie info ale jestes w bledzie. czujnik wysokiego cisnienia przy stracie cisnienia rozłącza obwod, ciekawy patent, ale zgodny z prawda :P osobiscie mostkowalem kabel od niego z masą po zmianie silnika na taki w ktorym nie bylo otworu na czujnik w podstawie filtra wiec proszę cię nie pleć bzdur a poszukaj informacji w dziale o b3 - tam jest to rozwiniete szerzej - po zdjeciu kabla z czujnika wysokiego cisnienia brzęczek wyje po przegazówce.

zreszta... nie chcesz, nie wierz, zaden biznes dla mnie w uswiadamianiu :PP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą sam kilka lat temu miałem dokładnie taki przypadek na wolnych obrotach ledwie dotoczyłem się do znajomego mechanika (następnego dnia miałem jechać z dzieckiem do lekarza 500 km) tam już mieliśmy wkręcać manometr żeby sprawdzić ciśnienie ale zauważyłem, że spadł kabel i to było przyczyną brzęczenia (od tamtego czasu przejechałem 150 tyś km.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chwalilem sie ze temat bzyczenia mam juz za soba:( jednak ten jak zly koszmar powrocil wczoraj. Fakt mial prawo sie wlaczyc (chyba) ... mam maly wyciek oleju i troche go ubylo... wiec moze dlatego sie wlaczyl BZZZZYczek... uzupelnilem OLEJ ... jest w polowie tej miarki.

 

Bzyczenie pojawia sie w momencie przekroczenia pewnejilosci obrotow. nie mam obrotka wiec ciezko mi stwierdzic ile tych obrotow w danym momencie jest.. ale moge powiedziec ze bzyczek pojaia sie zawsze mniej wiecej w tej samej ilosci obrotow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po wymianie licznika nie działał mi wskażnik temperatury jak trzeba oraz nie mrugała czerwona kontrolka nad wskażnikiem temperatury Przełożyłem środek licznika ze starego tam było ok i teraz jak narazie wszystko działa :pSie zobaczy na jak długo :D

Edytowane przez joandaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie.... taka sprawa z tym BZYCZENIEM.

owo bzyczenie zaczyna bzyczec na zimnym silniku. i bzyczy i bzyczy.....

ale.... ustaje jak snilnik sie nagrzeje do tych swoich 90'....

 

Wiecie moze dlaczego tak sie dzieje ?

kosmo mowil mi kiedys ze to moze byc pompa oleju....

dowiadywalem sie to taka pompka 110zl :eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie była wina licznika i jak wymieniłem wszystko gra :P Jak był zimny to sie włączał bzyczek ale na ciepłym też się włączał szału można było dostać jak jechałem i tak naginał przez dłuższy czas.Licznik sprawdzałeś albo masz już wymieniony?

Edytowane przez joandaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

licznik juz kiedys rozkrecalem na czesci pierwsze. pozniej bzyczenie ustalo. teraz jak mi ubylo troche oleju bzyczek sie wlaczyl. po uzupelnieniu ubytku bzyczek dalej sie wlacza co jakis czas.

Jutro go chyba znowu rozkrece.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bzyczek w ogóle się nie odzywa. Nawet przy bardzo niskim stanie oleju. Ale zauważyłem też, że mam jakiś czujnik w bloku silnika, który nie jest podłączony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez posiadam owy bzyczek...szlag mozę czasem człowieka trafić. Osobiście nie rozgryzłem jeszcze powodu włączania sie bzyczka bo działa różnie raz siedzi cicho przez tydzień a czasem włącza sie na 30min i nie chce przestać zrobi chwile przerwy i znowu bzyczy. Ponoć można go jakos wymontować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj bede rozkrecal licznik to przy okazji zrobie foto jak mi sie uda zlokalizowac tego bzyczka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności