Skocz do zawartości
grzesiekryn

Urwały sie kable od centralnego zamka co robic ??? :(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem a chodzi mi konkretnie o to że urwały mi się kable od klamki te od centralnego zamka a co najgorsze nie ma tam jak dojść chyba że dało by się rozkręcić klamkę tak żeby się dało jakoś tam dojść proszę pomóżcie bo nie chce kupować nowej klamki a ta jest jeszcze dobra tylko ten centralny :(

Edytowane przez grzesiekryn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale centralny działa bez podłączonej klamki... wyciągnij tylko wtyczkę żeby się nie zwierało gdzieś i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zrozumiałeś mnie wtyczkę wypiąłem od razu ale on mi odpadła zaraz przy klamce a ja chce żeby mi się wszystkie drzwi zamykały jak zamykam te od kierowcy kluczykiem no a skoro wyrwały mi się kable to to nie jest realne

Edytowane przez grzesiekryn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałeś, czy gdybasz? :) bo ja sprawdzałem - mimo odpiętej wtyczki drzwi zamykają się wszystkie. analogicznie wciskając rygielek od środka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie zrozumiałeś mnie wtyczkę wypiłem odrazy ale on mi odpadła zaraz przy klamce a ja chce żeby mi się wszystkie drzwi zamykały jak zamykam te od kierowcy kluczykiem no a skoro wyrwały mi się kable to to nie jest realne

centralny sterowany powinien być także z siłowniczka w przednich drzwiach. Jak wciskasz rygielek wewnątrz samochodu to powinny ci się zamknąć wszystkie drzwi. Jak zamykasz/otwierasz z kluczyka pompka dostaje sygnał z zamka i z siłowniczka. Wystarczy aby jedno z nich było sprawne, Więc jak wypniesz włącznik ten przy zamku to i tak centralny powinien prawidłowo działać

 

Do siłowniczka dochodzą 4 kabelki plus, blokada siłowniczka, sterowanie zamnięciem, sterowanie otwarciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na prawdę rozkręcałem całe drzwi ponieważ raz też mi się coś takiego przydarzyło tylko że wtedy urwał się tylko jeden kabel i drzwi się tylko otwierały z centralnego a żeby zamknąć trzeba było latać po całym aucie

 

---------- Post added at 12:36 ---------- Previous post was at 12:34 ----------

 

może jeszcze jest coś nie tak z tym rygielkiem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zamykanie od środka też ci nie działa?

Czy oprucz wiązki 3 kabelków do zamka masz tą wiązkę z 4 kabelkami do siłowniczka?

 

Witam mam taki problem a chodzi mi konkretnie o to że urwały mi się kable od klamki te od centralnego zamka a co najgorsze nie ma tam jak dojść chyba że dało by się rozkręcić klamkę tak żeby się dało jakoś tam dojść proszę pomóżcie bo nie chce kupować nowej klamki a ta jest jeszcze dobra tylko ten centralny :(

 

Klamkę da się rozebrać i wyjąć ten prztyczek od zamykania, jest z tym trochę zabawy ale da się.

Edytowane przez cysiokysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam to jest wiązka z 4 kablami do siłownika a od klamki odchodzą tylko 3 kable oczywiście zakończone wtyczką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaopatrz się w żaróweczkę z wyprowadzonymi dwoma kabelkami.

- zdejmnij wtyczkę z silowniczka

- znajdź na którym kabelku jest + (jeden kabelek od żarówki zewrzyj z masą gdzieś na aucie a drugim sprawdź przy którym kabelku zapali sie zarówka)

- zewrzyj jeden kabelek od żarówki z + a drugim dotykaj pozostałych trzech. Dotykając dwóch z nich centralny powinien zamknąć / otworzyć drzwi. Jeżeli nic się nie dzieje to znaczy że gdzieś masz kabelki uwalone. Jeżel natomiast wszystko działa jak opisałem to masz cosik nie tak z siłowniczkiem.

Jeżeli masz coś nie tak z kabelkami to zawsze możesz podmienić je z tymi trzema od zamka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec panowie naprawiłem zamek rozkręciłem klamkę i polutowałem kable więc temat uważam za zamknięty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie,za modół sterujacy z dwoma pilotami dalem 70 zl,za montaz 50,a zamki polikwidowalem łącznie z kablami od krancowek.Otwieranie i zamykanie mam tylko z pilota,po prostu po 5 wizycie "gosci" stwierdzilem ze nie warto wymieniac zamkow co pol roku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności