Skocz do zawartości
ceroone

Bora i olej Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na początku sory za to ze na forum o Passacie pisze o jego kuzynce Borze..

Mianowicie mój tata posiada Borę z 99r 1.6 Sr o ile dobrze pamiętam 105 bądź 101 konną ma założona instalacje gazowa sekwencje, ostatnio zaczynają się problem z pobieraniem przez nią olej sssa jak glupia na 2000km 2 literki to standart...Co może byc przyczyna jezdzi na mobilku 10W40 o ile sie nie myle, po wyciece nad morze i spowrotem tata musiał do niej wlac litr oleju, wiem ze gaz jest suchy ale zeby 1l na 1000km to chyba drobna przesada... Prosze o pomoc i co z tym fantem najlepij zrobic czy odrazu sprzedac czy jeszcze z niej cos bedzie... Bo dzis zaswiecila sie kontrolka oljeu ale po dolewce :) oleju zgasla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jakoś nie widzę związku z gazem. Proponuję odwiedzić mechanika.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego mam passata 1.6 101KM i problem miałem podobny z tym, że zużycie rosło i doszło do 3l/1000 km

Na początek do wymiany poszły uszczelniacze zaworowe (bez zdejmowania głowicy) koszt 100zł - ale niestety nie przyniosło to żadnego efektu.

Dopiero wymiana pierścieni tłokowych przyniosła efekt przejechałem około 500 km i ubytków nie widać.

Koszt operacji: 600 części (pierścienie; uszczelki: głowicy, kolektora dolotowego, wydechowego; śruby głowicy) + 300 robocizna. Razem 900.

Czyli maksymalny koszt zatamowania ubytku oliwy może wynieść około 1000-1500zł, albo sprzedaż ale to wiąże się z oszustwem w stosunku potencjalnego nabywcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze sprawdź czy nie ma nigdzie większych wycieków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze napisz jak długo jest ten gazik zamontowany i czy instalatorzy zdejmowali kolektor do wiercenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności