Skocz do zawartości
Gość mateo669

Niegasnący ABS i ESP

Rekomendowane odpowiedzi

No to tak jak obstawiałem :D

Możesz mi przypomnieć nr katalogowy tego czujnika? Bo gdzieś miałem zapisany, ale posiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pogromca możesz się połączyć np. z magistralą CAN lub z innymi sterownikami?? Jaką masz wersje vaga??? Być może coś z twoim interfejsem jest nie tak.

Vag 704, ze wszystkim się łącze za wyjątkiem ABS-u. Inne sterowniki zgłaszają błąd braku komunikacji z ABS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mateo669

Nr seryjny czujnika: 1 J0 959 654AP. A co do braku komunikacji ze sterownikiem ABS to nie wygląda to wesoło, spróbuj odpiąć "taśmę" i wtedy wejść do ABS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nr seryjny czujnika: 1 J0 959 654AP. A co do braku komunikacji ze sterownikiem ABS to nie wygląda to wesoło, spróbuj odpiąć "taśmę" i wtedy wejść do ABS.

 

Dzięki za info.

 

Jednak u mnie jest symbol 1J0 959 654 AG (nowej części) - ABS i ESP. Jest to dokładnie to samo co 1J0 959 654 AC, tylko od pewnego momentu w VW zmienili oznaczenia.

Edytowane przez Radoslav

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się rozwiązać problem świecących kontrolek ABS/ESP.

Niestety sterownik okazał się walnięty tak jak podejrzewałem. Za naprawę jeden gość chciał 300zł.

Zaryzykowałem i kupiłem na Alledrogo całą pompę za 100zł:), wykręciłem tylko sterownik, zamieniłem, zakodowałem i działa wszystko jak należy.

 

Czyli jeżeli nie ma komunikacji z ABS/ESP, a bezpieczniki są sprawne, we wtyczce jest napięcie, to niestety sterownik jest do wymiany.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam tak jak w temacie dzisiaj zapaliły mi się kontrolki ABS ESP i mam takie pytanie czy moge tak jeżcic bez żadnych konsekwencji:638: czy bezwłocznie to naprawic:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam tak jak w temacie dzisiaj zapaliły mi się kontrolki ABS ESP i mam takie pytanie czy moge tak jeżcic bez żadnych konsekwencji czy bezwłocznie to naprawic

ja tak jeźdzę od ponad roku wiec nie masz sie czego bać, przy czym zaznaczam, że te kontrolku w moim przypadku zapalaja co pewien czas(podczas jazdy po sporych wybojach, i w trakcie gwałtownych manewrów zapalaja sie i zgasna dopiero po kolejnym włączeniu silnika)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A umnie świecom cały czas zapalałem auto gasiłem i cały czas świecom:( nie wiem co robic dodam że właśnie jestem w holandii i nie wiem czy jechac tu do serwisu czy moge tak jeżcic aż wruce do polski:631:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakbyś miał dostęp do vaga i zobaczył co to za błędy ich numery. A tak to systemy są wyłączone ale jeździć się da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej jakbyś miał dostęp do vaga i zobaczył co to za błędy ich numery. A tak to systemy są wyłączone ale jeździć się da.

 

dzięki derlysy właśnie o taką odpowiec mi hodziło:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! U mnie z kolei swiecily sie kontrolki ABS i ESP bo walniety byl czujnik stopu

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z sytuacją jak kontrolki ABS i ESP pojawią się po pierwszym mocniejszym hamowaniu i potem świecą aż do wyłączenia silnika? Nadmienię że przy tej przypadłości ESP i ABS nie działają...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co z sytuacją jak kontrolki ABS i ESP pojawią się po pierwszym mocniejszym hamowaniu i potem świecą aż do wyłączenia silnika? Nadmienię że przy tej przypadłości ESP i ABS nie działają...?

 

Czujnik polozenia hamulca (czujnik stopu) masz uszkodzony. Bylo na tym forum na ten temat tysiace postow.

Peace...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik już kupiłem-> jak zdjąć tę miękką pokrywę zasłaniającą mechanizmy wszystkich trzech pedałów?

 

Nie chcę czegoś urwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość S_O_N_G_O

Witajcie koledzy. Podpinam się pod wątek bo temat podobny i objawy te same tzn. pali mi się kontrolka ABS i ESP. Czasami obie na chwilę zgasną ale znów się zapalają. Wymieniałem tarcze i klocki z przodu. Po wymianie naciskałem mocno na pedał hamulca bez włączonego zapłonu - no i stało się... VAG pokazuje błąd - czujnik ciśnienia w układzie hamulcowym G201. Po wykasowaniu błąd powraca więc ten czujnik jest "walnięty". Proszę o pomoc bo nie wiem gdzie go w aucie szukać. Wierzę że nie zostawicie mnie i pomożecie. Pozdrawiam_ SONGO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość S_O_N_G_O

Witajcie _ mam pewien problem. Wymieniałem tarcze i klocki w kołach przednich a po wymianie naciskałem na pedał hamulca bez włączonej stacyjki i od tamtego czasu palą się a czasem gasną kontrolki ABS i ESP. Wczoraj w momencie gdy się nie paliły ( czyli oba układy działały ) hamowałem kilka razy i czułem że ABS działa. Kontrolki się nie zapalały _ aż tu przy ostatnim lekkim hamowaniu coś wystrzeliło jak przebity balon pod silnikiem i kontrolki się zapaliły. Proszę pomóżcie co to może być _ VAG wyświetlał wcześniej błąd G201 - czujnik ciśnienia w układzie hamulcowym - ale gdzie on jest ??? Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość s.kon

Panowie ja po wymianie klocków hamulcowych miałem podobny problem czyli świecące kontrolki ABS/ESP jednak tutaj na forum wyczytałem ze wystarczy kontrola bezpieczników znajdujących się po lewej strony kierownicy (rozpiska jest na forum) i dodatkowo zmusić do zadzialania ESP poprzez gwałtowne przyspieszenie (zapiszczeć oponami) a następnie gwałtowny hamulec przy 30km/h żeby zadziałał ABS i po tych zabiegach kontrolki zgasły i działaja bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, też mam problem z palącymi się kontrolkami abs i esp. Po wymianie wachaczy i przegubu z prawej strony zapaliły mi się kontrolki abs i esp. Po sprawdzeniu przez mechanika czujników napięć na porzewodach, bezpieczników itd. podłączył się ponownie vagiem i okazało się, że moduł się rozkodowł. Zakodował go ale po wyłączeniu zapłonu i ponownym włączeniu znowu rozkodowany. Podgrzał sterownik suszarką i udało się go zakodować tak żeby trzymał pamięć. Niestety kontrolki dalej się pala nie można wykasować błędu no i wszystko jest w trybie testowym. Mechanik powiedział, że trzeba wymienić moduł na nowy. Do tanich to nie należy więc wole się poradzić na forum co mądrzejsi na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i wszystko jest w trybie testowym
może wystarczy wykonać adaptację czujnika skrętu ??

Jakie błędy teraz są w sterowniku ?

..a tak OT, to jak oddawałeś auto to wszystko działało ???

jeśli tak, to niech mechanik teraz to naprawi jak spie....

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wzystko działało. Oczywiście, że on naprawi innego wyjścia nie ma. wyskakuje błąd sterownika silnika czy coś takiego. Ten czujnik to gdzie jest. zapewne adaptacje robi się przy pomocy vaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności