Skocz do zawartości
Gość wizard

Motostat.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wizard

Witam, ponownie

 

Dla zainteresowanych:

 

:idea: dodaliśmy filtrowanie kosztów i tankowań - można teraz wskazać dany okres czasu a system przeliczy nam średnią, przeliczy wydatki itp

po nałożeniu filtra zmieni się również wykres żeby wszystko było lepiej widoczne

 

filtrgotowy.jpg

 

:idea: dodaliśmy również wprowadzanie kosztów w euro, funtach i dolarach przeliczanych po średnik mursie na dany dzień oraz odległości liczone w milach przeliczane są teraz na kilometry

 

euro.jpg

 

Dobra informacja dla jednośladów gdyż możecie już obliczyć na http://www.motostat.pl średnie spalanie waszych rumaków :)

 

... wkrótce więcej ... - http://motostat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega rejestrował się u was, sprawdźcie sobie przy tankowaniu raz pełnym a raz częściowym wylicza jakieś bzdury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wizard

 

Witaj, skoro tak jest to niech kolega pochwali się błędnym wyliczeniem, lub sam podaj linka do jego pojazdu a z miłą chęcią wyjasnie czemu jest taki wynik. Proszę wypowiedź podeprzeć jakimiś dowodami (screeny, linki) gdyż ja pisząc, że jednak twój kolega ma dobrze wyliczoną średnią to będzie taka sama prawda jak to co ty napisałeś. Łatwo jest napisać, że coś jest złe, tylko co ? pokaż to a wspólnie to rozważymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wkleję Ci rozmowę z GG to może dojdziesz ;)

Bartek, 2009-02-17 22:15:07:

w sumie nie uzupelniam tankowan wszytkich

 

Bartek, 22:15:14:

bo mnie :cenzura: ze trzba tankowac do pelna

 

Bartek, 22:16:39:

http://www.motostat.pl/statystyki-pojazdu/227

 

Bartek, 22:18:49:

nie wiem

 

Bartek, 22:18:53:

mnie w ogle :cenzura: to

 

Bartek, 22:19:00:

ze musze tankowac do pelna zeby mi liczylo

 

ormo, 22:19:14:

nie wpisujesz ilości?

 

Bartek, 22:19:17:

stwerdzielm ze bede tylko dodawadc naprawy/usterki

 

Bartek, 22:19:19:

no wpisuje

 

Bartek, 22:19:22:

ale nie podlicza inaczej

 

Bartek, 22:19:41:

zauwaz ze wszytko mam zanzaczone jakopene tankowania

 

Bartek, 22:19:44:

a nie czesciowe;P

 

ormo, 22:20:02:

fakt

 

ormo, 22:20:06:

no a jak zrobisz częściowe

 

ormo, 22:20:07:

to co?

 

ormo, 22:20:11:

nie liczy nic a nic

 

ormo, 22:20:12:

?

 

Bartek, 22:20:25:

nic

 

Bartek, 22:20:40:

pacz smienie to przedostanie na czesciowe

 

Bartek, 22:20:42:

*zmienie

 

Bartek, 22:20:47:

jest 9.10

 

Bartek, 22:21:09:

ok

 

Bartek, 22:21:14:

odswiez

 

Bartek, 22:21:14:

:P

 

ormo, 22:21:23:

hmmm

 

ormo, 22:21:26:

no działa chbya

 

Bartek, 22:21:30:

no nie

 

ormo, 22:21:39:

aha to najnowsze

 

Bartek, 22:21:41:

zniknelo to 9,10

 

ormo, 22:21:41:

jest --

 

Bartek, 22:21:43:

nom

 

Bartek, 22:21:51:

tero zmienie na pelne

 

ormo, 22:21:51:

to bez sensu

 

ormo, 22:21:53:

:P

 

Bartek, 22:22:12:

no i sie zmienilo na 9,10

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się na tym błędzie złapałem ...

Wstawiałem tankowania a średnie spalanie się nie zmieniało. Dopiero po zmienieniu wszystkich tankowań na "do pełna" zaczęło wyliczać poprawnie całkowite spalanie oraz spalanie między tankowaniami.

Zawsze tankuję za 100 PLN, ale zawsze też zaznaczam "do pełna" i teraz liczy już :ok:

 

Identyczna sytuacja miała miejsce na konkurencyjnej stronce.

 

Dodam że statystyki prowadzę równolegle na obu stronkach, i wyniki wychodzą takie same, więc chyba jest :ok:;)

 

:provw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wstawiałem tankowania a średnie spalanie się nie zmieniało. Dopiero po zmienieniu wszystkich tankowań na "do pełna" zaczęło wyliczać poprawnie całkowite spalanie oraz spalanie między tankowaniami.

Zawsze tankuję za 100 PLN, ale zawsze też zaznaczam "do pełna" i teraz liczy już

 

Identyczna sytuacja miała miejsce na konkurencyjnej stronce.

Jeśli dobrze zrozumiałem, to po zaznaczeniu opcji "nie-do-pełna" nie zmieniła się średnia?

I tak powinno być, przynajmniej tak samo jest na SpritMonitor.de. Dopiero jak przy następnym tankowaniu zaznaczysz "do-pełna" to policzy średnią uwzględniając poprzednie tankowanie "nie-do-pełna".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli dobrze zrozumiałem, to po zaznaczeniu opcji "nie-do-pełna" nie zmieniła się średnia?

Dobrze :]

I tak powinno być, przynajmniej tak samo jest na SpritMonitor.de. Dopiero jak przy następnym tankowaniu zaznaczysz "do-pełna" to policzy średnią uwzględniając poprzednie tankowanie "nie-do-pełna".

A mógłby mi ktos wyjaśnić dlaczemu, bo nie qumam ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mógłby mi ktos wyjaśnić dlaczemu, bo nie qumam ...

Np. Masz 5 tankowań do pełna, po 100, średnia z każdego tankowania wychodzi 10 litrów/100km. Później tankujesz za 25 litrów i przy tym tankowaniu wychodzi Ci średnia ok 2,5 litra/100km. Śmiesznie to wyglądałoby ;)

A tak tankowanie 25 litrów masz podciągane "do góry" do następnego tankowania 100 litrów, czyli liczy średnią z tych 125 litrów i przejechanego dystansu dla tych dwóch tankowań.

 

Mam nadzieję że dobrze wyjaśniłem ;) Starałem się jak najbardziej łopatologicznie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, nie czaję :D

zaznaczam ze nie rejestrowałem się na motostat, ale na logikę, spalanie powinno być wyliczone także z niepełnego baku. Wpisujesz sobie ile zatankowałeś i ile przejechałeś na tym jednym tankowaniu, obojętnie czy lałeś do pełna czy też nie. Tak jest na spritmonitor w każdym razie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jest na spritmonitor w każdym razie

Nie jest tak. Na spritmonitor jest jak opisałem. Pojawia się wtedy strzałka-odnośnik do tankownia pełnego.

 

---------- Post added at 22:55 ---------- Previous post was at 22:54 ----------

 

Check this out http://www.spritmonitor.de/en/detail/310626.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wizard

Tak właśnie jest, wiedzę że wspólnymi siłami doszliśmy do sedna sprawy... i że jednak błędnego wyliczenia niema. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w zasadzie to jest ...

I to na obu stronkach ...

Do wyliczenia spalania między tankowaniami bierze ilość paliwa z bieżącego tankowania, ale przebieg z poprzedniego ... Sprawdzałoby się to tylko wtedy, kiedy byśmy za KAŻDYM razem tankowali taką samą ilość paliwa...

Edytowane przez Remek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najprościej tankowac do pełna za każdym razem i kłopot z głowy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wizard

Dla zainteresowanych mamy kolejne nowości ze strony Motostat.pl:

 

- jak już zauważyliście każdego 1-ego miesiąca otrzymacie newsletter z miesięcznym podsumowaniem Waszych wydatków oraz info o najważniejszych wydarzeniach i zmianach na naszej stronie

 

- tabela najekonomiczniejszych pojazdów jest tworzona z wyliczeń średniej ważonej a nie jak było wcześniej średniej arytmetycznej

 

- na głównej znajdziecie teraz odnośnik do statystyki zmienności ceny paliwa za ostatni kwartał, miesiąc i tydzień

 

paliwo.gif

 

- na stronie statystyk pojazdu pojawił się kolejny wykres który pokazuje cenę paliwa

 

cena.gif

 

- doszły nowe kategorie: motocykle i samochody dostawcze - wkrótce pokażą się ciężarowe

 

- można po wyszukaniu posortować pojazdy wg ilość tankowań lub przebiegu pojazdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny rozwój stronki, oby tak dalej, teraz wyglada to ju z na pewno lepiej niż konserwatywny wyglad niemieckiego odpowiednika:D

Edit 3.08.2009

Mam pytanie o kluby które pojawiły sie na stronie? Dlaczego nie ma jeszcze klubu Vw-passat.pl ?? ;)

Edytowane przez niwdew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie też mnie to zastanawia bo chętnie bym dołączyl do klubu Passata :) i na pewno taki klub spowodował by sciagniecie niektorych uzytkowników z tego forum na serwisu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie o kluby które pojawiły sie na stronie?

 

heheh motostat nie miał chyba na początku zbyt miłego przyjęcia tutaj, stąd brak klubu vw-passat.pl w "klubach" na stronie, chociaż masa ludzi "od nas" korzysta z tego serwisu ;)

 

---------- Post added at 21:23 ---------- Previous post was at 21:14 ----------

 

btw. mam drugiego najbardziej paliwożernego passata na motostat.pl ;):P (ten pierwszy chyba się nie liczy, bo jakieś dziwne te wskazania są) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok temu na zlocie nawet jechales tym autem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rok temu na zlocie nawet jechales tym autem

jechałem, ino dominb coś "pokrzanił" z wprowadzaniem danych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja caly czas czekam na to zeby nie przeliczalo z mil na km, jezeli chodzi o stan licznika, oraz zeby wydatki i wszystkie statystyki byly w innej walucie tj gbp w moim przypadku.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności