Skocz do zawartości
Damiano KZ

Licznik umarł przy 60km/h passat b3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Forumowiczów.Szukajka nie pomogła wiec pytam:

Problem jest taki jak w temacie, mianowicie jade sobie spokojnie bo wiadomo Zima.. A tu nagle wskazówka z około 60 spada do 0, nie liczy dziennych kilometrow ani przebiegu:confused:

Czy ktoś wie co się stało? Padła linka czy może licznik??? ****

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... mi swojego czasu utytrał się jakiś przewód od czujnika przy skrzyni i też ani przebieg nie leciał ani prędkościomierz nie tego... i tak przez jakieś 20 tys :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Camell990
Witam Szanownych Forumowiczów.Szukajka nie pomogła wiec pytam:

Problem jest taki jak w temacie, mianowicie jade sobie spokojnie bo wiadomo Zima.. A tu nagle wskazówka z około 60 spada do 0, nie liczy dziennych kilometrow ani przebiegu:confused:

Czy ktoś wie co się stało? Padła linka czy może licznik??? ****

 

Mój szwagier miał tak samo w swojej omedze jechał jechał i licznik umarł...tylko że u niego zrobiło się jakieś zwarcie w elektryce i paliło mu cały czas bezpiecznik...ale podjechał do elektryka i on się z tym uporał:)

Więc radze Ci podjechać do elektryka i napewno sprawa się wyjaśni...no chyba że padł całkowicie licznik:confused:

 

Pozdrawiam Wojtas:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem to samo jak mi sie obrobiło te plastikowe bedziewie co wkręcasz do skrzyni, a do tego przykręcasz linke. Wyrobiła sie ta dziura (z przekroju kwadratowego zrobił sie okrągły) i przestało napędzać linke. Wykręć linke z tego i zobacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój szwagier miał tak samo w swojej omedze jechał jechał i licznik umarł...tylko że u niego zrobiło się jakieś zwarcie w elektryce i paliło mu cały czas bezpiecznik...ale podjechał do elektryka i on się z tym uporał:)

Więc radze Ci podjechać do elektryka i napewno sprawa się wyjaśni...no chyba że padł całkowicie licznik:confused:

 

Pozdrawiam Wojtas:vw:

no raczej kolega Damian ma prędkościomierz na linkę i elektryk mu nie pomoże.

 

mogła popsuć się jedna z trzech rzeczy:

-licznik

-linka

-ślimak

ale też mogła sie tylko wysunąć linka przy liczniku (nie jest przykręcana tylko wtykana i trochę z nią zabawy)

Najlepiej chyba zacząć od wyjęcia licznika, wkładasz jakiś patyczek(zapałkę) w gniazdo licznika i kręcisz obserwując czy coś się dzieje (porusza się wskazówka, zmieniają się km) jeżeli nic się nie dzieje to padł licznik, natomiast jeżeli jest reakcja to licznik ok. Następnie sprawdź linkę czy się nie przerwała lub nie stanęła w pancerzu. Jeżeli i linka ok to pozostaje ślimak w skrzyni. Wykręcasz go oglądasz czy czasem się tryb nie zjechał. Nic więcej się raczej popsuć nie mogło (oprucz gniazd linek ale to już sebam napisał).

Edytowane przez cysiokysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Wszystkim kolegom za pomoc. Postaram się na dniach sprawdzić jaka była przyczyna i nie omieszkam tego opisac..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki problem w fordzie. Wypracowało się gniazdo w skrzyni za pomocą którego była napędzana linka. Wyjąłem linkę, na końcówkę założyłem koszulkę termokurczliwą i wcisnąłem to w skrzynię. Zrobiłem jeszcze ze 20kkm i problemów nie było.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności