Skocz do zawartości
Gość Erni90

Pytanie o kontrolkę w passacie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Erni90

Passat 3bg 2002r 1.9TDI chodzi o lampkę "LAMPKA OSTRZEGAWCZA SPALIN SILNIKA" czy ona podczas włączania silnika powinna się zapalać czy dopiero jak się coś stanie to ona się włącza?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na włączonym zapłonie się pali, a jak uruchomisz silnik powinna zgasnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie to dotyczy benzyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Erni90

Mi też się zdawało że dotyczy to tylko silnika benzynowego jeśli chodzo VW bo np mój kumpel ma opla vectre z silnikiem cdti czy jakoś tak i ma tą kontrolkę.

 

 

Ogólnie szukam przyczyny bo czasami samochód jest strasznie zamulony, nie idzie i koniec! do 100 jakoś się rozpędza ale potem w ogóle nie ma przyspieszenia :/ Po zgaszeniu silnika i ponownym włączeniu podobno wzystko wraca do normy ja się z tym nie spotkałem ale mój starszy miał kilka razy taki problem. Czy była to wina zimnego silnika czy może coś z pompo wtryskami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie pali sie ona na zapłonie, a po odpaleniu gaśnie - a mam diesla. To ona nie powinna być wogóle aktywna, czy zapala sie tylko ten raz i nigdy nie powinna się zaświecić w czasie pracy silnika diesla, skoro dotyczy to tylko benzyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Erni90

U nie w ogóle się nie zapala jutro sprawdzę w drugim pasku z tego samego roku i ten sam silnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie temat był wałkowany , w benzynie i dieslu występuje kontrolka niewłaściwego składu spalin.wszystko zależy od tego jaki program występuje w sterowniku danego modelu i rocznika .w niektórych modelach tego samego rocznika po zaślepieniu zaworu EGR nie wyświetla błędu niewłaściwego składu spalin , a przy innych będzie,znam z autopsji.POZDRAWIM .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Erni90

Ale ogólnie chodzi mi o to czy przy zapłonie gdzie zapalają się wszystkie kontrolki to i ta powinna się zapalać?

Bo u mnie ona w żadnym wypadku nawet nie błyśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalnie po włączeniu zapłonu powinna się palić żółta kontrolka silniczka i zgasnąć jako ostatnia z żółtych kontrolek po przekręceniu kluczyka. przed sekundą sprawdzałem.

musisz sprawdzić na kompie czy przypadkiem ktoś nie wyłączył kontrolki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, we wczesnych modelach 3BG nie ma tej kontrolki wcale. W późniejszych się pojawiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Erni90

Ok dzięki za pomoc sprawdzałem u znajomego i u niego też się nie świeci widzę że muszę się udać do jakiegoś mechanika niech posprawdza wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności