Skocz do zawartości
kasfalt

Olej silnikowy z Allegro

Rekomendowane odpowiedzi

siemka

mam takie pytanko co sądzicie o olejach silnikowych z allegro??

znalazłem ostatnio coś takiego

http://allegro.pl/item535370629_mobil_5w30_s_special_v_5l_z_niemiec_szczecin.html

i ciekawi mnie czy to nie jakaś lipa....

napisałem do gościa maila z zapytaniem po pochodzenie tego towaru i jego właściwości i otrzymałem następującą odpowiedź:

"Witam, wyglada to tak --ja sprowadzam olej z pominieciem wszelkich biurokratycznych kosztów i opłat typu akcyza,recycling,polskie atesty i opisy w jez.polskim to wsztystko jest pominiete w dodatku nie wystawiam na to faktury czyli jest to ,,partyzantka,, czy to jest dla Pana jasne? mało tego ze mam połowe taniej ( choc miałem o wiele taniej jak euro było po 3,20 .... ) polski olej mało tego ze jest dwa razy drozszy to jest to zwykłe ,,scierwo,, rozlewane w gadańsku na bazie lotosa, ma inny zapach ,kolor jest pozbawione odpowiedniej ilosci komponentów i uszlachetniaczy ale o tym wszyscy wiedza...... dziwie sie ze Pan tego nie wie, wszystkie produkty niemieckie które sprowadzam, proszki persil,wizir,ariel,omo ,płyny lenor,softland,vanish, pasty do zebów, colgate,signal,kawa jakobs i dalmayer, a nawet czerwone okienko ,,alpen gold,, znacznie przewyzsza jakoscia polskie podróbki .....pozdro"

co o tym wszystkim sądzicie??

kupować w sklepie po 45 zeta litr czy u tego gostka brać banieczke za 125 zeta??

czekam na opinie i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam już ktoś brał od tego użytkownika olej. Nie przekonasz się jeżeli nie kupisz. Tak na marginesie taki olej w Niemieckiej Hurtowni po upuście 40% kolega brał za 40 euro. Co do jakości to koleś ci dobrze napisał. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co??chyba nie ma co panikować i brać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę ze dobry wybór sam sobie kupie i zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na rozgrzanym silniku spuszczaj olej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz śmiało od niego brać. Ja zamawiałem od niego już 2 razy olej, tyle, że Castrol Magnatec. Oczywiście nie dla siebie:) Przesyłka ekspresowa no i olej też wydaje się być pewny. Silnik trzeba rozgrzać do temp. pracy, czyli 90 stopni. Dodam, że olej rozgrzewa się do swojej temp. około 10 min po rozgrzaniu silnika. Odkręcasz korek spustowy i olej elegancko ścieka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki wszystkim za podpowiedzi

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupowałem olej od tego sprzedawcy. Zalałem i nie ma problemów.

Sporo taniej niż nawet w markecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
siemka

mam takie pytanko co sądzicie o olejach silnikowych z allegro??

znalazłem ostatnio coś takiego

Kup u tego człowieka. Bardzo dużo ludzi u niego kupuje, jest wart polecenia. To jest człowiek zarejestrowany na naszym forum klik.

Korzystają z jego usług ludzie z innych for. Tyle że nie sprzedaje takiej znanej marki ale również b. dobry olej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz śmiało od niego brać. Ja zamawiałem od niego już 2 razy olej, tyle, że Castrol Magnatec. Oczywiście nie dla siebie:) Przesyłka ekspresowa no i olej też wydaje się być pewny. Silnik trzeba rozgrzać do temp. pracy, czyli 90 stopni. Dodam, że olej rozgrzewa się do swojej temp. około 10 min po rozgrzaniu silnika. Odkręcasz korek spustowy i olej elegancko ścieka.

 

Wszystko kolego dobrze napisałeś, zapomniałeś jedynie napisać by wcześniej przed odkręceniem korka spustowego odkręcić filtr oleju. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko kolego dobrze napisałeś, zapomniałeś jedynie napisać by wcześniej przed odkręceniem korka spustowego odkręcić filtr oleju. Pozdrawiam

A niby dlaczego najpierw filtr a potem korek? :eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam olej shell 5w30 diesel z normą do pompowtrysków

chciałem wlać taki sam ale cena u nas w pl 68zl/litr a w niemczech w sklepie cena 22euro/litr

gość z allegro http://allegro.pl/item542232905_olej_shell_helix_plus_5w30_diesel_va_4l_krakow.html

ma ten sam olej czyli shell 5w30 za cenę 120zl/4l razem z wysyłka

Niby po rozmowie telefonicznej mówi że olej z Niemiec i takie tam ale ta cena nie za niska? <wow> widać ze troche ludzi kupuje ale nie chce lac czegos co może nawet nazwy nie miec tylko w ładnym opakowaniu...

Brat kupił jakiś czas temu Castrola z allegro i przejechał na nim 15tys Opel Vectra B 2.2DTI i zeszło z max na min...

 

Co prawda Opony na allegro kupiłem za 1/2 ceny tego co w sklepach :) ale oleju jakoś się boje ;/

 

co o tym gościu myślicie? widać że troche towaru mu idzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A niby dlaczego najpierw filtr a potem korek? :eek:

 

Jeżeli kolega wie w naszych autkach ( B5 FL AVB AWX AJM AVF jest wymienny wkład filtra oleju. Reszty nie muszę chyba pisać. Pozdrawiam

Edytowane przez arkady375

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli kolega wie w naszych autkach ( B5 FL AVB AWX AJM AVF jest wymienny wkład filtra oleju. Reszty nie muszę chyba pisać. Pozdrawiam

Aaa, to przepraszam, nie wiedziałem :wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
"Witam, wyglada to tak --ja sprowadzam olej z pominieciem wszelkich biurokratycznych kosztów i opłat typu akcyza,recycling,polskie atesty i opisy w jez.polskim to wsztystko jest pominiete w dodatku nie wystawiam na to faktury czyli jest to ,,partyzantka,, czy to jest dla Pana jasne? mało tego ze mam połowe taniej ( choc miałem o wiele taniej jak euro było po 3,20 ....

I co, dajecie wiarę że gość poprostu komuś obcemu z neta przyznał się ze ma kontrabandę i oficjalnie handluje na allegro lewym towarem??? !!! Bez podatków bez niczego???

 

A może poprostu pompowtryski nie muszą mieć żadnych norm 505. Chińczycy nawet olej podrabiają....Ciekawe kiedy podrobią chińską porcelanę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojjj no juz bez przesady ze to jakiś chiński olej

dużo ludzi u niego brało i wszyscy są zadowoleni

a na allegro ludzie handlują różnymi rzeczami...myślisz ze te części z rozbiórki itp to tez wszystko legal??

bez przesadyzmu...bedzie dobrze;]

aaaha

oczywiście pompowtryski muszę mieć norme 505~!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oczywiście pompowtryski muszę mieć norme 505~!!!

505.01 a nie 505~!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
myślisz ze te części z rozbiórki itp to tez wszystko legal??
Nie,wcale nie. Ale jezeli ktoś oferuje Ci zestaw do pasaka do przeróbki z anglika za 3-5tyś to jest pewne że są to części kradzione.

Wracając do oleju. Co daje Ci pewność że olej w tej butelce spełnia normę 505.01??? Napis na etykiecie??? Nikt przecież nie będzie przeprowadzał analizy składu oleju. Jak wlejesz inny zwykły syntetyk,silnik też będzie się kręcił. mnie daje tylko do myślenia,że facet tak poprostu obcemu człowiekowi tak się zwierzył. A może Ty właśnie chciałeś to usłyszeć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojjj dobra już dajmy spokój

ludzie od niego biorą i są zadowoleni

gdyby wszyscy tak się doszukiwali we wszystkim podstępu to by masakra była

ciekaw jestem czy tak drobiazgowo sprawdzasz olej w hurtowni jak go kupujesz....

nie wpadłeś na pomysł ze tez moze być lewy??:D

heeh

 

oprócz tego ten człowiek ogłasza się również na naszym forum...weź sobie kolego poczytaj troche na ten temat i nie filozofuj:P

Edytowane przez kasfalt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności